Amerikanci se povlace sa Kosova!

Infostud

Primećen član
Banovan
Poruka
562
SAD premešta trupe s Kosova?
21. oktobar 2007. | 17:15 | Izvor: Beta
Kijev -- Američke trupe s Kosova biće premeštene u Avganistan, ako NATO ne pošalje dodatne trupe u tu zemlju, najavljuju zvaničnici SAD.

Ministar odbrane SAD Robert Gejts, koji boravi u Ukrajini gde će od istočnoevropskih zemalja tražiti pomoć za operacije u Avganistnu, najpre je razmatrao opciju da zapreti povlačenjem s Kosova pre skupa ministara odbrane članica NATO ove nedelje u Holandiji, rekao je jedan američki zvaničnik.

Ipak, prema savetu visokih vojnih oficira, šef Pentagona je krajem ove nedelje produžio učešće vojnika SAD na Kosovu do leta 2008. godine. Ako, međutim, saveznici iz NATO do tada ne pošalju više vojnika, trenera i opreme u Avganistan, Vašington će razmotriti povlačenje svojih 1.600 vojnika iz Kfora.

"Ali posle toga to je veoma neizvesno. Ministar je razočaran nesposobnošću NATO da ispuni svoje obaveze i ako se to ne promeni do tada, on je spreman da ode kod državnog sekretara i predsednika da razgovara o naglom povlačenju naših trupa s Kosova", rekao je portparol Pentagona Džef Morel.

Gejts je sve nezadovoljniji neispunjavanjem obećanja saveznika iz NATO datih pre više od godinu dana da će obezbediti trupe i opremu za rat u Avganistanu. On je posebno zabrinut zbog nedostaka više od 3.000 trenera za avganistanske snage.

Zvaničnik upoznat sa situacijom rekao je da Gejts želi da pošalje signal Evropi da će se sama baviti nestabilnom situacijom na Kosovu ako u Avganistanu ne pomogne Sjedinjenim Državama, koje imaju 15.000 vojnika u međunarodnim snagama. To je više od polovine, jer međunarodne snage broje 40.000 vojnika.

Uprkos šest godina dugim operacijama u Avganistnu, situaciji u toj zemlji se pridaje znatno manje pažnje nego ratu u Iraku. Ove godine je, međutim, nasilje eskaliralo i u Avganistanu, a vojni stručnjaci ocenjuju da talibani i ostali pobunjenici pokušavaju da izazovu sukobe kao u Iraku.

Kako je rekao jedan zvaničnik SAD, Gejts će u Kijevu tražiti od ministara odbrane jugoistočne evrope da pošalju trupe u Avganistan. Prošle godine je 11 država jugoistočne Evrope poslalo jedinicu od 100 vojinika u Avganistan.

Ukrajina je od SAD dobila 11,7 miliona dolara vojne pomoći i smatra se čvrstim američkim partnerom u Iraku, a Pentagon misli da bi Kijev mogao da pošalje trupe i u Avganistan.


jaoooooooooo sto sam tuzaaan :lol: :lol: :mrgreen:
 
Ukrajina je od SAD dobila 11,7 miliona dolara vojne pomoći i smatra se čvrstim američkim partnerom u Iraku, a Pentagon misli da bi Kijev mogao da pošalje trupe i u Avganistan.

Mene je ovo posebno ganulo...
A toliki forumaški natpisi o Ukrajini, tolike kilometarske disertacije vrsnih znalaca, a oni?
Pristali na 11 miliona. Pa mi pravi Srbi bi pljunuli na tu siću! Šta može da se kupi za toliko?
 
Mene je ovo posebno ganulo...
A toliki forumaški natpisi o Ukrajini, tolike kilometarske disertacije vrsnih znalaca, a oni?
Pristali na 11 miliona. Pa mi pravi Srbi bi pljunuli na tu siću! Šta može da se kupi za toliko?

Па наравно, лакше нам да рокнемо Мишковића и да узмемо његове милијарде него да од тог измета узимамо ту сићу!:lol::lol::lol:
 
Zvaničnik upoznat sa situacijom rekao je da Gejts želi da pošalje signal Evropi da će se sama baviti nestabilnom situacijom na Kosovu ako u Avganistanu ne pomogne Sjedinjenim Državama, koje imaju 15.000 vojnika u međunarodnim snagama. To je više od polovine, jer međunarodne snage broje 40.000 vojnika.
:
***** ti tekst i novinara idiota koji ga je napisao :roll:
 

Back
Top