Astma i trudnoca
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Astma i trudnoca

Početnik
    Učlanjen
    18.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Astma i trudnoca

Tema "kontracepcija" me je navela da postavim ovo pitanje, a to je - kako astma i trudnoca uticu jedno na drugo? Da li terapija koju koristim (da podsetim, Becloforte spray + Ventolin spray, odnosno salbutamol) moze da utice na mogucnost ostajanja u drugom stanju, prvenstveno u smislu otezavanja same mogucnosti zaceca?
    S obzirom da jednog dana zelim da imam decu, da li cu to morati posebno da planiram i da li cu onda morati da prekinem sa terapijom? A sta ako se astma tokom gestacije pogorsa?! Znam da koriscenje sprejeva umesto tableta (ili bilo cega sto dospeva u krvotok) ima takoreci lokalno dejstvo - sad, da li je to bas tako i u trudnoci??
    Uhhhhhhh..... mnogo pitanja Hvala na strpljenju zbog toga!
    Puno pozdrava svima!

Početnik
    Učlanjen
    26.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Astma i trudnoca

Citat Original postavio Eugenie
    Tema "kontracepcija" me je navela da postavim ovo pitanje, a to je - kako astma i trudnoca uticu jedno na drugo? Da li terapija koju koristim (da podsetim, Becloforte spray + Ventolin spray, odnosno salbutamol) moze da utice na mogucnost ostajanja u drugom stanju, prvenstveno u smislu otezavanja same mogucnosti zaceca?
    S obzirom da jednog dana zelim da imam decu, da li cu to morati posebno da planiram i da li cu onda morati da prekinem sa terapijom? A sta ako se astma tokom gestacije pogorsa?! Znam da koriscenje sprejeva umesto tableta (ili bilo cega sto dospeva u krvotok) ima takoreci lokalno dejstvo - sad, da li je to bas tako i u trudnoci??
    Uhhhhhhh..... mnogo pitanja Hvala na strpljenju zbog toga!
    Puno pozdrava svima!
    [b]Draga moja, posto imas zdravstveni problem i brigu kako ces imati dete zbog tog problema javi mi se

Aktivan član Garota De Brasil (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2003.
    Reputaciona moć
    68

"[b]Draga moja, posto imas zdravstveni problem i brigu kako ces imati dete zbog tog problema javi mi se"

"Draga moja..." jel to opet neka Zorka, Borka,Kleopatra fora....jedna amajlija leci sve...jeftino samo 300e...

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Bas me zanima kako to daktilograf moze dati savet o terapiji.
    Sto se tice pitanja vezanosti astme i trudnoce ,takva trudnica se nalazi pod kontrolom lekara.Terapija se modifikuje ali se ne iskljucuje jer svaki astmaticni napad moze da ugrozi plod i trudnocu.Zato je najbolje takvu trudnocu planirati uz nadzor pulmologa i ginekologa.

Početnik
    Učlanjen
    18.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio dr
    Bas me zanima kako to daktilograf moze dati savet o terapiji.
    Sto se tice pitanja vezanosti astme i trudnoce ,takva trudnica se nalazi pod kontrolom lekara.Terapija se modifikuje ali se ne iskljucuje jer svaki astmaticni napad moze da ugrozi plod i trudnocu.Zato je najbolje takvu trudnocu planirati uz nadzor pulmologa i ginekologa.
    Da, to sam i mislila..... ali "o tom potom", kad odlucim da ostanem u drugom stanju.
    A za sada jos par pitanja - da li kortikosteroidi mozda uticu na pldonost i kako, i da li u trudnoci astma terapija moze imati neki nepovoljan uticaj na bebu i kakav?Hvala puno.... znam da postavljam gomilu pitanja, ali lekari u domu zdravlja ili nemaju vremena, ili nemaju volje da na njih odgovaraju...jednostavno ljudi ne mogu da shvate da ne hipohondrisem, samo hocu da saznam sto vise o tome da bih se pripremila na pravi nacin i na vreme za odluku o radjanju.
    Dakle, veliko hvala dr.!

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Vi primate kortikosteroide u vidu spreja ,dobra strana ovih preparata je njihovo lokalno delovanje,takva vrsta terapije se prepisuje i deci,oni nemaju gotovo nikakvo sistemsko delovanje,malo je prodiranje u sistemsku cirkulaciju.U svakom slucaju se smanji terapija ali se ne iskljucuje.Na plodnost nema uticaja.

Nov član
    Učlanjen
    24.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Dali preveliko koriscenje ventolin spreya utice ne seksualni zivot muskarca i kako?

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Sta znaci preveliko korsicenje?
    Ako se precesto koristi znaci da astma nije kontrolisana i da treba revizija terapije, dakle treba se javiti pulmologu.
    A to precesto je vise od 2 puta nedeljno.
    "Niko toliko ne brine o sebi kao oni koji nikom drugom nisu potrebni"
    Duško Radović

Slične teme

1. Trudnoca
    Autor Suzy u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 133
    Poslednja poruka: 20.01.2013., 21:09
  2. tik-tak-tik-tak....Trudnoca?
    Autor mammy u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 137
    Poslednja poruka: 30.09.2009., 08:31
  3. astma i vojska