KARTANJE ILI ALPINIZAM ODLICITE SE

djavolakk

Zainteresovan član
Poruka
215
Hoces li ziveti 10dana kao kralj ili 100dana kao prosjak? 10dana kao kralj naravno, hocu li biti umeren I dobijati tu umerenost 100dana ili cu biti neumeren I uzivai u neumerenosti 10 dana, hocu li biti sa prosecnom devojkom 100dana ili sa nekom extra 10 dana, hocu li pitati tu neku nesto ili pokrenuti pricu neku I kao odgovor dobiti : o cemu bre ti pricas to su budalastine? I tog trenutka zacutati I cutati ceo zivot ne pada mi na pamet!!! Bicu 10 dana.
Hocu li pustiti svoje demone protiv mene ili ih prigrliti sspoznati ih I ustati protiv njih ako se ikad pojave novi – zgromicu ih istog trena. Hocu li nekome dozvoliti da me zednog prevede preko vode a da toga ne budem svestan –necu, svesno dozvolicu delom mozda ako mi se igra ucini interesantnom, ali samo delom. Hocu li biti dovoljno lud da ucinim nepredvidive stvari – ili stvari koje bi po danasnjim moralnim normama bile neprihvative – buntovnik bio buntovnik I ostao ukoliko to ne narusava moj moralni kodeks a ne kodeks vecine hocu naravno. Da li cu zahtevati to sto zelim naravno da hocu, da li ce se to nekom svideti nije bitno ako se ne svidi uvek ima kome da se svidi. Da li sam u stanju da isterujem sve po svaku cenu – jesam ali to ne cinim – mnogo muke ni oko cega, e sad ako sam isprovociran onda I ne pitam za posledice. Da li kad pocinjem nesto imam svoja ocekivanja I nade – naravno ali nikad ne prestajem da budem svestan sta moze da se desi odnosno kakve posledice mogu biti I da li sam spreman na njih – naravno da jesam. Da li umem da se prevarim – pardon dozvolim da budem prevaren, naravno ali nikad dvaput za istu stvar ili situaciju. Da li znam sta zelim I vreme realizacije tih zelja – naravno, da li usput mogu tu zelju ili deo iste staviti sa strane ukoliko ukapiram da trenutna situacija ne ide u prilog tome – ne samo da mogu vec to cu to i uraditi. Da li mogu da se uhvatim sa necim opasnim po sebe na bilo koji nacin s cim sam se vec susreo i s cim imam negativno iskustvo – naravno ne samo da mogu vec I hocu s tom razlikom sto me to nece dotaci na taj nacin ili proizvesti novo negativno iskustvo! Da li volim da se igram – naravno u to ne treba sumnjati !- nikad!! a znaci hoces da se igras – naravno uvek!! Da li sebe vidim kao spasioca nekoga – suvise prepotentno, spasavacu jedino potomstvo jer jedino su oni vredni toga da li cu se za to zrtvovati – svakako. Spasavati nekog I na perfidan nacin ocekivati od tog nekog nesto da ti sam da usput oblikovati osobu po svojim merilima I uzivati u plodovima svog rada zarad svojih skrivenih zelja,skrivajuci se iza lazi, je nesto najnize sto bi iko uradio I takve bij kao u starom rimu – javno bicevao zbog drskosti da nekome upropaste zivot zarad svog egoizma!! – e sad da li sam u stanju da to uradim I da manipulisem – jesam ali necu!!
Da li umem da volim naravno– to ume svako,zasto ne bih umeo i ja, naravno necu nikad voleti mediokritete, ustvari I ne mogu nisu mi interesantni – ne doticu me I na njih ne pristajem. Ucene obozavam – narocito kada sam ucenjen u smislu prave I iskljucive, ne u smislu igranja,tu ima razlike – u zavisnosti od toga kakva je ucena ukoliko je prava za njh postoji nesto sto se zove drakonski zakonik, a ako je igra – onda je to ne cini iteresantnom – I pristajem na ucenu da bih na kraju pogledao tog izigranog bednika sa visine I pljunuo na njega sa osmehom.
…………………………………………………………..e…………t…………c…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
:twisted:
 

Back
Top