Studentski domovi u NS-u

lemba

Početnik
Poruka
14
zna li netko kakvi su studentski domovi u novom sadu? trebam neki dom za koji mogu konkurisat barem do 9. mjeseca a bilo bi idelano sredina devetog. prednost dajem domovima u kojima preteze dobra ekipa za zajebanciju (samo da nije neki ukoceni di se svetla gase posle vecere :mrgreen: )
 
ako hoces da bude veselo, nemoj u A dom.. uslovi za ucenje su tamo sjajni, ali za zurku ne bas :) iako, meni se svidelo, na zurke smo isli u centar, a u domu smo mogli lepo da spavamo posle zurki :)

a kazu da je za zurke najbolji dom Bajic :) a i menza je blizu.. ;)
 
a zna li neko koji je rok za konkurisanje i koliko se placa.
P.S.: ako mi ima netko na forumu da zna nekoga tko izdaje stan za studente ili da treba netko cimera. i da, ako budem htio potraziti stan, kako mi je najlakse, da auzmem neki oglasnik (koji)?
 
A stvarno, koje su cene domova u NS-u?
Ja studirala u Bg-u, tamo je najskuplji recimo, bio Studenjak, oko 1500 din, ali imas i cistacicu koja dolazi 2 puta nedeljno i cisti ti sobu i kupatilo, tip-top. :lol:
A cula sam da je u NS-u sve to dosta skuplje... Recimo zeton za pribor za menzu, neko mi je rekao da je on kostao oko 1000 din u periodu kad je u Bg-u bio 50... :confused:
 
Cene legalnog stanovanja u stud.domovima u NS-u su:
Sajam, Novi A i B - 1100 dinkica
Bajic, Vlahovic, F.Klara i Cesarec - 740 dinkica
Izrada abonentske kartice (koja je ujedno i domska kartica), kosta 1500 dinkica, kupuju je novi stanari (stari je produzavaju za 800) i zeton za menzu je 800 din.
Klonju sam ribas, nema da dolaze spremacice.
 
E, pa to oko menze je dosta skuplje nego u Bg-u. Da, isto je i tamo, abonentska=domska, ali je produzavas za 300 din! A zeton ne verujem da je i sada skuplji od 100 dinara.
A to za cistacice, to je sada tamo u svakom domu koji ima kupatilo, tj. wc u sobi.
 
Pa, i tamo ima razlike... Meni se nikada nije svidjalo sto su neki ekstra dobri a neki su da te Bog sacuva!!!
Ja u 1.godini bila u Veri 2, to je prastari dom sa zajednickim kupatilom, cucavci koji su se non stop izlivali, pa sve izadje i pluta, ma uzas!!!
E, onda sam naredne 2 bila u Studenjaku, prvi blok-ma, milina jedna... Ono je stvarno odlicno.
A u poslednjoj godini, zavrsim u Veri 2 opet i to u istoj sobi! :lol: Ali, nema veze, imala sam odlicnu cimerku i super drustvo tamo. :)
 
Nikad ne bih živela u Bajiću, ja ne znam kako ljudi tamo mogu da uče tj. znam....jedna moja drugarica svaki put pred ispitni rok ide mesec dana kući na učenje ili u čitaonici (za šta ti je potrebna stvarno dobra koncentracija, pošto stalno neko ulazi-izlazi). Zar nije bolje uzeti neki dom gde ćeš moći da učiš kao čovek a kad hoćeš da se zajebavaš lepo izađeš napolje, odeš sa društvom i sl?
PS. Koliko ja znam ni ne može se birati dom, nego koji ti zapadne na osnovu tvog uspeha i drugih kriterijuma, tako da možeš samo da se moliš.
 
hator:
Bajic je najopusteniji dom u NS-u, nekad su tamo bile najbolje zurke, sad su se smanjile, ali je zajebancija i dalje najbolja. Ostali domovi su vise-manje ustogljeni.
hehe, da sam stanovao u tom domu, nikad ne bi diplomirao...:roll: ..ovako svako jutro kući na trežnjenje posle ludih žurki u 3X3 sa dvadeset ljudi...bože, ti razzuzdani studenti..;) :D
 

Back
Top