Parlamentarni IZBORI u Hrvatskoj

Za koju stranku biste glasali (za dobrobit Hrvatske i regiona)

  • SDP ...(Zoran Milanović / Ljubo Jurčić)

  • HDZ ...(Ivo Sanader)

  • HSP ...(Anto Đapić)

  • HNS ...(Vesna Pusić)

  • HSS – HSLS ...(Josip Friščić & Đurđa Adlešić)

  • IDS ...(Ivan Jakovčić)

  • SDSS ...(Milorad Pupovac)

  • DC ...(Vesna Škare Ožbolt)

  • HDSSB ...(Branimir Glavaš)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pulsovo istraživanje preferencija birača: septembar/rujan

stranacke_prefencije_gradja.jpg


U odnosu na prošlomjesečne rezultate zanimljivo je da su obje vodeće stranke zabilježile rast popularnosti i to SDP na 30,8% (s 28,6% prema Pulsovom Crobarometru za kolovoz), a HDZ na 28,7% (s 23,8%); rast popularnosti SDP-a i HDZ-a dogodio se uglavnom na uštrb koalicije HSLS-HSS-PGS koja je pala na četvrto mjesto (s prošlomjesečnih 9,2% potpore) te HSP-a i HSU-a, dok se HNS i dalje zadržao na samom rubu izbornoga praga. Razlika u popularnosti, a osobito smanjenje razlike između SDP-a i HDZ-a uzrokovano je ponajprije vrlo velikim uzorkom ispitanika čime je zahvaćen i tradicionalno nedostupni dio HDZ-ova biračkog tijela. Neovisno o tome, SDP je prvi put u posljednjih sedamnaest godina u tako velikom i opsežnom istraživanju izbio na vodeće mjesto.

procjena_broja_mandata.jpg
 
1.hrvatska brodogradilišta su rupe bez dna, a to što imamo autocestu i to jednu od najsuvremenijih u ovom dijelu Europe možemo upravo tom čovjeku zahvaliti kojeg toliko kritiziraš, za vrijeme HDZ tri puta manje se toga napravilo a vanjski dug skoro udvostručio:shock:
2. Hrvati u BiH se trebaju konačno naučiti sami o sebi brinuti kao što to čine Hrvati u Hrvatskoj (više-manje), a kad budu plačali PDV i ostale poreze i davanja u Hrvatskoj tad bi i (po meni ali i po HNS i SDP) imali pravo glasa...pošto ne plačaju ..otkud njima da oni glasaju u dvije države, a ja primjerice samo u jednoj:roll:
1.Hrvatska brodogradnja zapošljava 30000 ljudi i ako uračunaš članove obitelji
izračunaj koliko ljudi ostaje bez posla. Svugdje u svijetu brodogradilišta funkcioniraju
subvencijom države. To je orginalni hrvatski izvozni proizvod. Zatvaranjem brodogradilišta
pogoršavaju se ako ne i neke zatvaraju popratne firme koje usko rade za brod :
MPD Daruvar, TPK Zagreb, OMV VENTIL Zagreb, TTK Karlovac, BRODOARMATURA Rijeka, MIV Varaždin, VITEK Čakovec, OMVINDOIL Zagreb, MAUROS Rijeka,
ĐĐ Kompresori Sl.Brod, BALEN Rijeka i još mnogo drugih koji zapošljavaju još najmanje isto toliko ljudi. Autocestu nisam spominjao i to je pozz.
2.Ne kažem da Hrvati iz BiH trebaju imati pravo glasa u dvije države, već da im se
mora pružiti podrška i uvažiti njihove zahtjeve koji im osiguravaju opstojnost i život
u BiH. A ne im nametati nekakva rješenje nova male Jugoslavije i to govoriti sa visokim
predstavnicima EU (Mesić) što se već pokazalo kao protivno njihovim interesima i opadanju
broja Hrvata i BiH. Ne dati im pravo glasa i raditi protiv njihovih interesa gdje ćeš manje
zalaganje od ovoga.
 
pa mogao bi sigurno bi više izvukao od Pupovca za Srbe ako bi se tomu posvetio.
a što se tiće mog poznavanja ekavice i ćirilice to samo smatram samo prednošću
što više jezika pričaš i što više pisama poznaješ...više vrijediš

slazem se, ali sad zamisli situaciju da predajes primjerice zivotopis nekoj tvrtci i navedes da između ostalog govoriš srpski, bosanski i mucaš makedonski. reakcija bi bila ----> :lol:



1.hrvatska brodogradilišta su rupe bez dna, a to što imamo autocestu i to jednu od najsuvremenijih u ovom dijelu Europe možemo upravo tom čovjeku zahvaliti kojeg toliko kritiziraš, za vrijeme HDZ tri puta manje se toga napravilo a vanjski dug skoro udvostručio:shock:

HZZO je takoder rupa bez dna. dali ga trebamo ukinut? :roll:
hrvatska brodogradnja zaposljava vise ljudi nego sto zaposljava sva cestogradnja u HR.
+ hrvatska brodogradnja znacajnim udjelom sudjeluje u HR izvozu.
to sto brodogradnja ima problema ne znaci da ju treba ukinut, vec su joj potrebne reforme. ali reforme u svakom slucaju ne trebaju bit kao one bivse koalicijske vlade. samo cu rec--> viktor lenac :roll:
ako ce HNS po tom modelu "rijesavat problem" brodogradnje u HR onda je bolje da nasa brodogradilista poklonimo talijanima.


2. Hrvati u BiH se trebaju konačno naučiti sami o sebi brinuti kao što to čine Hrvati u Hrvatskoj (više-manje), a kad budu plačali PDV i ostale poreze i davanja u Hrvatskoj tad bi i (po meni ali i po HNS i SDP) imali pravo glasa...pošto ne plačaju ..otkud njima da oni glasaju u dvije države, a ja primjerice samo u jednoj:roll:

srbi u BiH imaju RS. bosnjaci su u federaciji debela vecina. hrvati u BiH su svedeni na minimum minimuma i nemaju se kome obratit osim HR, ali to gmazove iz HNS-a uopce ne zanima. koliko je realna njihova politika govori i to da vesna pusic kao alternativu EU nudi balkansko- istocnoeuropski savez. nakon zaklinjanja u EU ti dvolicni gmazovi sada predlazu nesto iz cega smo se 90'tih jedva izvukli.
 
A jel' može ovaj spisak stranaka da se prevede na našu političku scenu, da otprilike znam ko je ko. Osim Sanadera i Djapića, nisam sigurna da znam kojim strujama pripadaju ostali.

avo Registra samo za tebe...pa sad glasaj po savesti:)

pa ova ilustracija paralelnosti s vašim strankama ti možda pomogne:mrgreen:

Srbija...................Hrvatska

DS..........=........... SDP, HSS, HSLS, DC

DSS........=...........HDZ

SRS.........=..........HSSBS

NS (Ilić)....=..........HSP (Đapić)

LDP..........=...........HNS

LSV..........=...........IDS

?...=.... SDSS

-----------
sad bi ti trebalo bit lakše kod odabira:)
 
A jel' može ovaj spisak stranaka da se prevede na našu političku scenu, da otprilike znam ko je ko. Osim Sanadera i Djapića, nisam sigurna da znam kojim strujama pripadaju ostali.

Srbija...................Hrvatska

DS..........=........... SDP, HSS, HSLS, DC

DSS........=...........HDZ

SRS.........=..........HSSBS

NS (Ilić)....=..........HSP (Đapić)

LDP..........=...........HNS

LSV..........=...........IDS

?...=.... SDSS
 
Zahvaljujem, mada sam, moram priznati, mislila da je Djapić - hrvatski SRS.

Mislim da ipak neću glasati.

nekada...danas je to Glavaševa stranka HSSBS, te još neke sitne stranke koje nemaju šanse da primirišu izborni prag i Sabor, a kamoli fotelje...poput HČSP, Ujedinjena desnica, Pašalić, Rojs, Tuđmanov sin Miroslav itd...
eto ti naših radikala:
:roll: (ovi koje sam pobrojao gore)
 
Zahvaljujem, mada sam, moram priznati, mislila da je Djapić - hrvatski SRS.

Mislim da ipak neću glasati.

hrvatski SRS mi mogao biti HČSP (hrvatska čista stranka prava) mada čak ni oni ne zastupaju tezu (kao radikali prema hrvatstima) o srbima kao popravoslavljenim hrvatima niti imaju teritorijalme pretenzije prema srbiji, a nisu ni parlamentarna stranka.

i ja mislim da necu glasati 8-)
 
nekada...danas je to Glavaševa stranka HSSBS, te još neke sitne stranke koje nemaju šanse da primirišu izborni prag i Sabor, a kamoli fotelje...poput HČSP, Ujedinjena desnica, Pašalić, Rojs, Tuđmanov sin Miroslav itd...
eto ti naših radikala:
:roll: (ovi koje sam pobrojao gore)



Kad gledaš ovo i slušaš nastup naših radikala, kao da si u vremeplovu. :evil:

Ponekad poželim da ne postoji demokratija.:roll:
 
Kad gledaš ovo i slušaš nastup naših radikala, kao da si u vremeplovu. :evil:

Ponekad poželim da ne postoji demokratija.:roll:

e to su ti naši radikali srećom nemamo ih u Saboru (parlamentu) al zato još uvijek ih imamo na Telki:shock:
a sad su se za ove izbore ujedinili i ne bi me čudilo da prođu izborni prag jer je izgleda (nažalost) tendencija na ovim našim prostorima da radikali jačaju a to nije dobro za mir i sigurnost ovih prostora...
evo čak i u "europskoj" Sloveniji:
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=5197337&postcount=1082
:shock::shock::shock:
 
1.Hrvatska brodogradnja zapošljava 30000 ljudi i ako uračunaš članove obitelji
izračunaj koliko ljudi ostaje bez posla. Svugdje u svijetu brodogradilišta funkcioniraju
subvencijom države. To je orginalni hrvatski izvozni proizvod. Zatvaranjem brodogradilišta
pogoršavaju se ako ne i neke zatvaraju popratne firme koje usko rade za brod :
MPD Daruvar, TPK Zagreb, OMV VENTIL Zagreb, TTK Karlovac, BRODOARMATURA Rijeka, MIV Varaždin, VITEK Čakovec, OMVINDOIL Zagreb, MAUROS Rijeka,
ĐĐ Kompresori Sl.Brod, BALEN Rijeka i još mnogo drugih koji zapošljavaju još najmanje isto toliko ljudi. Autocestu nisam spominjao i to je pozz.

da orginalni hrvatski proizvod kojeg kad prodamo ne ostane nam ništa drugo nego li dugovi:lol: baš originalan kao i hrvatski tajkuni i ratni profiteri pokupovali firme za bagatelu a sad je prodaju strancima za više milijunske iznose (primjer Dukat - Laktalis).
Pa pitam ja tebe ko je to omogućio? HNS?:lol:
ajd molim te Čačić, Posavec (HNS) i Čehok (HSLS) su učinili od Varaždinske i Međimurske županije primjer dobrih greenfield investicija i napravili toliko dobrih gospodarskih poteza da ostalim županijama mogu samo služit za primjer...
ako bi samo 50% učinili na nivou Hrvatske kad bi došli na vlast bili bismo u daleko boljoj gospodarskoj poziciji nego danas

2.Ne kažem da Hrvati iz BiH trebaju imati pravo glasa u dvije države, već da im se
mora pružiti podrška i uvažiti njihove zahtjeve koji im osiguravaju opstojnost i život
u BiH. A ne im nametati nekakva rješenje nova male Jugoslavije i to govoriti sa visokim
predstavnicima EU (Mesić) što se već pokazalo kao protivno njihovim interesima i opadanju
broja Hrvata i BiH. Ne dati im pravo glasa i raditi protiv njihovih interesa gdje ćeš manje
zalaganje od ovoga.

ajd izvuko si se;)

slazem se, ali sad zamisli situaciju da predajes primjerice zivotopis nekoj tvrtci i navedes da između ostalog govoriš srpski, bosanski i mucaš makedonski. reakcija bi bila ----> :lol:

pa ako bi bila neka privatna tvrtka gospodina Pupvca vjerojatno bi bila jedna od prednosti;)

HZZO je takoder rupa bez dna. dali ga trebamo ukinut? :roll:
hrvatska brodogradnja zaposljava vise ljudi nego sto zaposljava sva cestogradnja u HR.
+ hrvatska brodogradnja znacajnim udjelom sudjeluje u HR izvozu.
to sto brodogradnja ima problema ne znaci da ju treba ukinut, vec su joj potrebne reforme. ali reforme u svakom slucaju ne trebaju bit kao one bivse koalicijske vlade. samo cu rec--> viktor lenac :roll:
ako ce HNS po tom modelu "rijesavat problem" brodogradnje u HR onda je bolje da nasa brodogradilista poklonimo talijanima.


HZZO i "hrvatska" brodogradilišta nisu isto i to nije za usporedbu:roll:
osim toga u HZZOu je zaposleno nekoliko puta više radnika:p
a što se tiće afera...
da viktor lenac jeste afera koalicijske vlasti... al najviše SDPa
dakle opet si strpao u koš HNS koji tamo ne pripada
a HNSu možemo zahvaliti što su za vrijeme njihove koalicijske vladavine s SDPovcima uspijeli da naprave najviše autoputeva i time približili Dalmaciju pa i ako hoćeš "hrvatska" brodogradilišta srednjoj i zapadnoj Europi
da su HDZovci nastavili takvim tempom danas bi autocesta bila do Dubrovnika

srbi u BiH imaju RS. bosnjaci su u federaciji debela vecina. hrvati u BiH su svedeni na minimum minimuma i nemaju se kome obratit osim HR, ali to gmazove iz HNS-a uopce ne zanima. koliko je realna njihova politika govori i to da vesna pusic kao alternativu EU nudi balkansko- istocnoeuropski savez. nakon zaklinjanja u EU ti dvolicni gmazovi sada predlazu nesto iz cega smo se 90'tih jedva izvukli.

pogrešno si shvatio njenu interpretaciju...i stvarno me pomalo ljuti kod tebe banalizacija nečijih govora...nisam učetilj 1-4.razreda pa da ti objašnjavam da ne treba sve bukvalno shvaćati:roll: i baj d vej ovo si izvukao iz konteksta:roll::roll::roll:
 
Ožbolticu do sad niko nije žešće napao.....Izgleda da sam napravio pravi choice:)

Ožboltica je po meni OK jest da ima nekih stvari koje mi se ne sviđaju...al posle Pusičke i Adlešićke, ona je definitivno treća političarka po simpatijama (bar što se mene tiće)

Ožboltica i njezin DC jest stranka koja je nastala od HDZove lijeve frakcije, dok je HDZ bio u vremenu Sanaderotransformacije kad je poglavica odlučio izbaciti indijance poput Pašalića, Rojsa, Canjuge i ostale iz desničarske frakcije.....

Ožboltica je s druge strane otišla kao ministrica pravosuđa iz Sanaderove vlade uvidjevši da se sa Sanaderom više nikako nemože...
za Ožbolticu bih i ja glasovao samo za inat HDZu i njezinom nastupu u Saboru kad je ŠEKSu iskresala u facu sve što ga ide:twisted:
:arrow:

:lol:
 
pa ako bi bila neka privatna tvrtka gospodina Pupvca vjerojatno bi bila jedna od prednosti;)

mislim da bi reakcija svejedno bila ---> :lol:




HZZO i "hrvatska" brodogradilišta nisu isto i to nije za usporedbu:roll:
osim toga u HZZOu je zaposleno nekoliko puta više radnika:p
a što se tiće afera...
da viktor lenac jeste afera koalicijske vlasti... al najviše SDPa
dakle opet si strpao u koš HNS koji tamo ne pripada
a HNSu možemo zahvaliti što su za vrijeme njihove koalicijske vladavine s SDPovcima uspijeli da naprave najviše autoputeva i time približili Dalmaciju pa i ako hoćeš "hrvatska" brodogradilišta srednjoj i zapadnoj Europi
da su HDZovci nastavili takvim tempom danas bi autocesta bila do Dubrovnika

ja i dalje mislim da je hrvatska brodogradnja strateski vazna, ali im je potrebna reforma. ukidanje definitivno ne!
imas pravo...gradnja autocesta tece nesto sporije nego za vrijeme kolicijske vlade, ali rast vanjskog duga također teče nešto sporije nego za vrijeme koalicijske vlade :roll:
a što se čačića i njegove uloge kao ministra graditeljstva tiče... ne mislim da je postigao nekakve spektakularne rezultate kao ministar. autoputevi su naprosto bili strateški projekt koalicijske vlade sa ili bez čačića i HNS-a bi se gradili tim tempom. da nije bio čačić bio bi neko drugi. ali mi nije ostao u dobrom sjećanju zbog bezbroj afera s njim i njegovim tvrtkama. :roll:


pogrešno si shvatio njenu interpretaciju...i stvarno me pomalo ljuti kod tebe banalizacija nečijih govora...nisam učetilj 1-4.razreda pa da ti objašnjavam da ne treba sve bukvalno shvaćati:roll: i baj d vej ovo si izvukao iz konteksta:roll::roll::roll:

sta da kazem nego jbg... ne mogu čitat misli niti te dovoljno dobro poznajem da prosudim na šta misliš. ili očekuješ da pročitam svih tvojih 5000 i kusur postova pa da procjenim tvoj psihološki profil?

a iz kojeg sam to konteksta izvukao pusićkine izjave?
 
a jel i dalje misliš da treba i pelješki most graditi?:mrgreen:

jesi "duvao" u buru ono neki dan sa Sanaderom na Pelješcu sa još 2 bagera...i slušao dragog premjera Salamandera

toliko mržnje prema Čačiću može imati jedino neko iz redova HDZa:roll:

kyo...ti se držiš one - ko nije s nama protiv nas je :lol:

kada sam ja tvrdio da sam za izgradnju pelješkog mosta?

i od kud ti da sam iz redova HDZ-a? vidovit si? :lol:

i nažalost nisam bio sa salamanderom jučer. jbg... propustio sam gozbu na domjenku :|
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top