Između dve vatre

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Osoba A i osoba B, moje dobre drugarice. Poznajem ih sa različitih strana. One jedna drugu ne poznaju, sem iz moje priče. Igrom slučaja nisu imale priliku da se upoznaju čak ni na mojim rođendanskim slavljima.
Osoba A se jedno vreme muvala sa jednim momkom. I opet, igrom slučaja, prilikom jednog slučajnog prelistavanja slika kod mene, ona shvati da je taj momak - dugogodišnji momak osobe B.
To mi ne kaže odmah, pošto je bila u šoku, a pošto ne živimo u istim gradovima (ona u mom studira) i najzad, zbog želje da o tome razgovaramo kad se staloži sve, u četiri oka...
ja za to saznam pre nekoliko dana... i od tada nemam potpunog mira...
A ona je u toj letnjoj pauzi između naših viđanja saznala iz nekog tamo izvora da je on našao devojku iz nekog trećeg grada, zaljubio se u nju, posećuje je, zabavljaju se... Ali kako ne znam koliko je to pouzdana informacija, nju sam prihvatila sa rezervom.
Za priču osobe A znam da je istina. Među njima ništa nije bilo, zbog njenog odbijanja njegove ponude da imaju seks (a ona je htela vezu, a ne kombinaciju, i to sa slobodnim momkom)... ali i posle tih ponuda, u toku leta, bilo je nekih telefonskih poziva tokom leta... navodno drugarskih, ali rekla bih više tendencioznih, u stilu ''ne dam ti da me zaboraviš''...
Ja nikako to ne mogu da povežem sa njim, ali to je opet neka manje bitna priča.
Osobi A obećala sam da ništa osobi B ne spominjem od ovoga...
I nisam mogla da pretpostavim da će me ovo prećutkivanje toliko mučiti...

Reći osobi B, značilo bi izdati osobu A.
Reći osobi B, krhkoj i emotivnoj, značilo bi povrediti je.
Reći, to je veliki rizik. Upuštanje u tuđu vezu i otkrivanje nekih tajni, to je tek loša pozicija.
Ne znam kako bih to izvela na najsuptilniji način...
Najbolje bi bilo da ćutim. Ali me već i sada strašno proganjaju sva ta saznanja... Kako da ne kažem takvu stvar osobi koju zaista volim i poštujem i za koju želim da bude srećna... ne mogu da je pustim da se ''vozi'' u svojoj iluziji...

Šta bi trebalo činiti?
 
ne unosi se jos vise u to tj ne dozvoli jer ces na kraju ti ispasti kriva sto si cutala,sto nisi cutala...
jednostavno reci da ne zelis vise da slusas o tome i kao sto neko rece,iskobinuj nekako da one to same rese....
 
ne unosi se jos vise u to tj ne dozvoli jer ces na kraju ti ispasti kriva sto si cutala,sto nisi cutala...
jednostavno reci da ne zelis vise da slusas o tome i kao sto neko rece,iskobinuj nekako da one to same rese....

Osoba B apsolutno ne sumnja u njegovu vernost...

Pokušavam da se ne unosim. Ali veruj mi da mi je teško, naročito što mi je osoba B kao sestra... zbog toga sam nekako i lično primila tu vest da on ''švrlja''... usput mi se uklopile i neke kockice u vezi sa tim...
 
l_pazzle.gif
 
Istina.Moja nekadasnja dobra drugarica mi se danas jedva javi jer sam joj jedina rekla da je decko vara,a ceo grad je znao.Medjutim,odredi prioritete.Ako je stvarno dobra cura-zasluzuje boljeg,zar ne?On pravi budalu od nje.Patice,ali proci ce je. Jedino bitno je da joj to saopstis pazljivo i da imas DOKAZ.
 
Osoba B apsolutno ne sumnja u njegovu vernost...

Pokušavam da se ne unosim. Ali veruj mi da mi je teško, naročito što mi je osoba B kao sestra... zbog toga sam nekako i lično primila tu vest da on ''švrlja''... usput mi se uklopile i neke kockice u vezi sa tim...

jedan skroz iskren odgovor zbog ovoga sad...
uvek sam govorila mojoj drugarici da mi sta god ikada sazna,vidi ili sta vec to isto mi i kaze...bez obzira koliko su to ruzne vesti...
mene bi licno izjedalo da ja znam tako nesto i da cutim...
imala sam slicnu situaciju pre par god...
Jako dobar drug,koga smatram skoro bratom i drugarica koja mi je kao sestra i uvek bila uz mene...njih dovje se smuvali,ona se uzasno zaljubila u njega...a nisu iz istog grada...on je iz mesta gde zivi moja baba,a ona mi drugarica iz srednje i komshinica...

ja jedno leto otisla kod babe i zateknem ga sa drugom kako se setka,potpuno opusteno pored mene...verovatno je mislio da ja necu nista reci...
i nisam mislila da kazem,jer sam cekala da to sami rese..ali kako je vreme prolazilo ja sma videla da on nju samo jos vise zavlaci a ona se sve vise vezuje za njega...
na kraju joj kazem...jeste joj bilo krivo,i jeste me negde i okrivila...ali ja mislim da je to vise uradila zbog toga sto u tom trenutku nije imala nikog na kog bi se izdrala...
patila je posle dugo za njim,prebolela..a meni je i dan danas zahvalna sto sam ispala prava drugarica i rekla joj..i ako me na neki nacin krivila za tu njenu nesrecu....a on...pa nije ga bilo ni briga:roll:
 
Ja bih bila zahvalna da mi je neko rekao da me decko u koga sam bila uzasno zaljubljena vara sa svojom najboljom drugaricom,sa kojom je i danas u vezi.Proslo je 8 godina,ali i dalje krivim sve koji su znali.
Prva ljubav zaborava nema...
Ni izdaja.Od strane decka ili drugarice?
Cini mi se da je drugo jos gore.
 
Nisi ti izmedju dve vatre nego si na rostilju, vrtis se a neko dodaje jos cumura na vatru.

Ja ne bih rekao nikome drugome ista do NJEMU.
Das mu 1 dan, sedmicu, mesec ili koliko god je raumno da ON sam rascisti situaciju. Objasnis kao i zasto je doslo do propasti njegovog plana da "sedi na 2-3 stolice" i zasto ti ne mozes a da ne kazes kome trebas da kazes ali prepustis NJEMU da sve rascisti jer to je njegovo delo. On to najbolje moze da rasplete. Svako normalan ce naci nacina za rasplet sa sto manje bola. Ako on nije normalan, tek onda si ga ufitiljila.
Opet, pravi prijatelji te nikada nece staviti izmedju dve vatre i ta osoba koja ti ne da da kazes drugoj koju to saznanje tice izravno i neposredno mozda ipak nije tvoja prava prijateljica?
 
to nije tvoja stvar koliko god ti bile bliske drugarice...nije bas mnogo pametno mesati se u privatan zivot drugih ljudi cak i ako su nam bliski...pretpostavljam da znas koliko negativnih reakcija mozes da ocekujes,dok ti smatras da radis nesto dobro..ti kazes coveku nesto iz najbolje namere a on te na*icka,sa sve onim to nije tvoja stvar,ili jos gore ti si ljubomorna,pravise se pametna i bla bla..toliko o tome kako zele istinu :)
mislim..jel si zaista sigurna da ta tvoja drugarica ne kapira sa kakvim je momkom,da nista nije primetila,i da nema to negde u podsvesti...mozda ni ne zeli da toga bude zaista svesna
 
Glasnik uvek najebe... U takvim sluchajevima postoji mogucnost da te ta "osoba" zamrzi... Mada sve zavisi od osobe do osobe... Ako je normalna, smatrace te samo josh vecim prijateljem...

Da, upravo tako.
Jednom sam bila u situaciji koja je bila obrnuta. Devojka je prevarila mog druga, koji nije meni blizak ni deseti deo kao ova drugarica... I devojka mu je priznala,i onako kako samo žensko to ume :), ubedila ga da to nije baš tako velika prevara kao što izgleda, ona njega voli i slično... Još sam ja u priči ispala... pa... verovatno ljubomorna...

Ovde je problem i to što se ne radi o jednoj prevari. Osoba A mi kaže da on curu uopšte i ne poije.
A celu priču upotpunila mi je moja kuma, kojoj je neki tip nabacivao ovog dečka, a kada je ona začuđeno rekla: ''Pa on je zauzet!'', tip joj je odgovorio da prvi put čuje za to! :shock:
A oni su godinama zajedno...
 
Nisi ti izmedju dve vatre nego si na rostilju, vrtis se a neko dodaje jos cumura na vatru.

Ja ne bih rekao nikome drugome ista do NJEMU.
Das mu 1 dan, sedmicu, mesec ili koliko god je raumno da ON sam rascisti situaciju. Objasnis kao i zasto je doslo do propasti njegovog plana da "sedi na 2-3 stolice" i zasto ti ne mozes a da ne kazes kome trebas da kazes ali prepustis NJEMU da sve rascisti jer to je njegovo delo. On to najbolje moze da rasplete. Svako normalan ce naci nacina za rasplet sa sto manje bola. Ako on nije normalan, tek onda si ga ufitiljila.
Opet, pravi prijatelji te nikada nece staviti izmedju dve vatre i ta osoba koja ti ne da da kazes drugoj koju to saznanje tice izravno i neposredno mozda ipak nije tvoja prava prijateljica?

O tome da stavi njemu do znanja da znam mnogo toga što radi nisam razmišljala, ali možda je to i najpametnije.
Plašim se reakcija osobe B pošto je ona ako ne više zaljubljena, a onda utonula u tu vezu, ona se ni ne upita da li je to navika, želi li da bude sa nekim drugim... mi iz društva smo je u nekoliko navrata ''navlačili'' da nam odgovore na neka od ovih pitanja, ali bezuspešno...
A i isto tako, kada bih joj rekla, ona prihvatila ozbiljno priču, ušla u raspravu sa njim raskinula ili šta već... bilo bi neizostavno da pomene osobu A... Na nju isto ne mogu da zaboraim... ipak sam joj obećala ćutanje... e, da li je zlato ćutati... to više nisam sigurna...
 
Osoba A i osoba B, moje dobre drugarice. Poznajem ih sa različitih strana. One jedna drugu ne poznaju, sem iz moje priče. Igrom slučaja nisu imale priliku da se upoznaju čak ni na mojim rođendanskim slavljima.
Osoba A se jedno vreme muvala sa jednim momkom. I opet, igrom slučaja, prilikom jednog slučajnog prelistavanja slika kod mene, ona shvati da je taj momak - dugogodišnji momak osobe B.
To mi ne kaže odmah, pošto je bila u šoku, a pošto ne živimo u istim gradovima (ona u mom studira) i najzad, zbog želje da o tome razgovaramo kad se staloži sve, u četiri oka...
ja za to saznam pre nekoliko dana... i od tada nemam potpunog mira...
A ona je u toj letnjoj pauzi između naših viđanja saznala iz nekog tamo izvora da je on našao devojku iz nekog trećeg grada, zaljubio se u nju, posećuje je, zabavljaju se... Ali kako ne znam koliko je to pouzdana informacija, nju sam prihvatila sa rezervom.
Za priču osobe A znam da je istina. Među njima ništa nije bilo, zbog njenog odbijanja njegove ponude da imaju seks (a ona je htela vezu, a ne kombinaciju, i to sa slobodnim momkom)... ali i posle tih ponuda, u toku leta, bilo je nekih telefonskih poziva tokom leta... navodno drugarskih, ali rekla bih više tendencioznih, u stilu ''ne dam ti da me zaboraviš''...
Ja nikako to ne mogu da povežem sa njim, ali to je opet neka manje bitna priča.
Osobi A obećala sam da ništa osobi B ne spominjem od ovoga...
I nisam mogla da pretpostavim da će me ovo prećutkivanje toliko mučiti...

Reći osobi B, značilo bi izdati osobu A.
Reći osobi B, krhkoj i emotivnoj, značilo bi povrediti je.
Reći, to je veliki rizik. Upuštanje u tuđu vezu i otkrivanje nekih tajni, to je tek loša pozicija.
Ne znam kako bih to izvela na najsuptilniji način...
Najbolje bi bilo da ćutim. Ali me već i sada strašno proganjaju sva ta saznanja... Kako da ne kažem takvu stvar osobi koju zaista volim i poštujem i za koju želim da bude srećna... ne mogu da je pustim da se ''vozi'' u svojoj iluziji...

Šta bi trebalo činiti?

NE MEŠAJ SE JER ĆEŠ TI DA BUDEŠ CRNA OVCA!!!

ako nastaviš da ćutiš, one će već nekako provaliti a ti kaži nisam imala pojma...

ma ne mešaj se nikako, vidim da je neko savetovao da razgovaraš sa tim tipom?!

trba još on da ti se na2ebe majke pa da kaže jednoj od njih dve, pa da onda one kažu što nisi meni prvo rekla...

pravi se luda i čuvaj svog dečka...:lol:
 
Pazi ovako, ti si obecala da jednoj prijateljici da ces da cutis. Ali isto mozes da joj kazes da ne mozes da cutis.
A sve zavisi i kakva je kao osoba ova druga tvoja prijateljica. Imas razne tipove zena. Ako je od onih da idealizuje partnera i da je mazohista po prirodi, onda bolje nista ni da joj ne pricas. Imala sam ja jednu koju je decko varao, znala je to, ali nije dala rec da se kaze protiv njega, na kraju nas je sve odjebala i dan dan se tegli s njim dok je on unistava, bukvalno.
Ali ako je vas odnos takav kakav pricas, trebalo bi da nemas problem da joj to saopstis.
 

Back
Top