Posao i novac

ZvezdanKa

Veoma poznat
Poruka
10.242
Ciao svima,

Trenutno sam u fazi promene posla, radnog mesta, ne preofesije. Selim se u inostranstvo, sasvim slucajno (ako slucajnost postoji). Da li je to zbog saturnovog povratka ili tranzitnog urana u 11 kuci, ne znam.
U mojoj karti, kazu astrolozi, postoje sve naznake za umetnika, a ja bavim apsolutno egzaktnim stvarima, pa me zanima koje kuce, planete i aspekti definisu nasu profesiju, stvaralacke mogucnosti, zaradu.

Bila bih srecna da saznam nesto o tome, pa molim astrologe i sve ljubitelje astrologije da se ukljuce u pricu.
 
Nije tvoj Mesec loš, naprotiv, u domicili je ( u sedištu). ;)
Ali ga malo guši Saturn sa kojim je u kvadratu...e sad, to sam samo bacila pogled na brzinu....posle ću ti odkucati o tome šta gledaš za inostranstvo...za početa 9., 12. i 6. kuća.;)
 
Nije tvoj Mesec loš, naprotiv, u domicili je ( u sedištu). ;)
Ali ga malo guši Saturn sa kojim je u kvadratu...e sad, to sam samo bacila pogled na brzinu....posle ću ti odkucati o tome šta gledaš za inostranstvo...za početa 9., 12. i 6. kuća.;)

Nisam mislila na mesec, vec na merkur.
Koliko se ja secam, mozda gresim, moje znanje je vrlo povrsno, mesec je MO, a merkur ME?
Znam da je mesec dobar, u sedistu je u 3. kuci, sto znaci da sam vezana za dom, pa mi u inostranstvu ne bib bilo dobro?! Inace je ovo karta sa astro.com i orbis za kvadrat Mo i SA je prevelik, ista je prica i za UR90MA. Ja ta 2 aspekta zanemarujem!!! ;)

Ova opzicija SA i ME je zeznuta, pogotovu sto je Sa vladar 9 (karijera), a nalazi se u 6 (posao), dok je ME vladalac 2. i 6. postavljen u ribama. Po mom misljenju stvar vadi UR, koji opet s druge strane lose utice na ljubav, ali valjda je sto se tice posla postavljen dobro???!!?? Eto mojeg tumacenja...znanje mi je ograniceno...
 
Licno mislim da tebi to inostranstvo nece ni malo prijati. No moguce da gresim, treba probati.
Tvoj Mesec je u raku...u trecoj..kraca putovanja a u kvadratu sa Saturnom vladarem devete- putovanja i boravak vani....Zatim taj Saturn je u kvadratu sa Neptunom....Takodje ovaj saturn je kod tebe retrogradan....kao i jos tri planete..Imaj u vidu da je Saturn takodje vladar tvog desetog polja, polja karijere....a jedanejsta pocinje u vodoliji i njen je vladar Uran o kome si govorila.
 
Ovako:
Posmatraj najpre 9. kuću, vladara devete, jupiter i znak strelca.
Da bi smo znali da li će osoba živeti ( tačnije imati kuću) u inostranstvu moramo proveriti stanje i sa 4. kućom koja u zavisnosti od vladara i planeta u njoj naglašava vezanost za svoju zemlju i nemogućnost odlaska ili baš suprotno- lak odlazak iz zemlje.
Ako osoba npr. ima Sunce u devetoj, to govori o lakom odlasku i sticanju dobrog položaja u inostranstvu, a dispozitor Sunca će nam reći šta će biti posle.
Ako taj dispozitor ode u 4. kuću, osoba se vraća , isto važi i za vladara 9. u 4. kući.
Takodje, da bismo videli hoće li osoba živeti u inostranstvu, moramo gledati i 12. kuću, jer je ona četvrta od devete, samim tim opisuje dom u inostranstvu.
Pa samim tim, ako neko ima vladara 12. u devetom, ili obrnuto, to je jak pokazatelj ostanka u inostranstvu, zakodje o tome govori i dobar odnos vladara 12. i 9. kuće.
Svaka planeta u 9. polu ima svoje značenje, to je sad previše da ti kuckam, možeš naučiti iz svake knjige astrološke.
Jupiter uvek jednim delom učestvuje u opisivanju putovanja i inostranstva.
Odličan znak za dosta putovanja je upravo taj tvoj sekstil Jupitera i Meseca.
Dobar znak je i dobar aspekt Jupitera i Sunca. To daje uticajne prijatelje u inostranstvu koji pomažu. Kod tebe je tu opozicija, moglo bi biti baš obrnuto, pogotovo što ti je Sunce u 11. polju, a njemu tu nije lepo.
Konjunkcija Marsa i Jupitera ti daje jaku volju da odputuješ.
Zatim aspekt Urana i Jupitera može dati naglo ili /i rizično putovanje....i tako u nedogled.

Pogledaj u kakvom su ti odnosu vladari 3. i 9. kuće, zatim kako je Jupiter aspektovan od vladara 3. i 9. kuće, u kakvom je aspektu vladar ascedenta sa vladarima 3. i 9. polja.

Vladar tvoje devete je u 6. polju što daje rad u inostranstvu, pa i uspešnu karijeru.
E sad, ako hoćeš da vidiš šta će ti se dešavati u inostranstvu, okreni kartu tako da ti vrh devete kuće bude ascedent....pa će ti o karijeri u inostranstvu govoriti šesta kuća, o domu 12. kuća, o deci prva kuća...

Mislim da sad imaš dosta materijala za analizu. ;)
 
Licno mislim da tebi to inostranstvo nece ni malo prijati. No moguce da gresim, treba probati.
Tvoj Mesec je u raku...u trecoj..kraca putovanja a u kvadratu sa Saturnom vladarem devete- putovanja i boravak vani....Zatim taj Saturn je u kvadratu sa Neptunom....Takodje ovaj saturn je kod tebe retrogradan....kao i jos tri planete..Imaj u vidu da je Saturn takodje vladar tvog desetog polja, polja karijere....a jedanejsta pocinje u vodoliji i njen je vladar Uran o kome si govorila.
Moram da kažem da se slažem s tobom.
Tako i meni deluje....
 
Hvala vam na analizi i sugestijama,

Ali zar nije orbis od 10s preveliki za kvadrat, kao sto je MO sa SA i UR sa JU, sto su 2 losa aspekta vezana za putovanja navedena gore?

Ova dvostruka opozicija me zeza u svemu, ne samo sto se tica posla,...

A osim toga meni fino izgleda venera u 4. kuci i 5. u biku kad se okrene karta... e sad kako bi izgledala karijera sa saturnom i PL u 11... nemam blage veze...
I ovako je sve sumanuto...
;)
 
Jeste, veliki su to orbisi....ali deluju...u astrologiji imaš broj stepeni do kog orbis potpuno deluje, do kog polovično, i posle kog više uopšte ne deluje. ;)
Aspekt Mo 90 Sa prestaje da deluje tek posle 10'.
Ju-Ur------posle 8'...tako da bi se moglo reći i da ne deluje...e sad, loša ti je ta karta, postavi nekako da bude čitljivija. ;)
 

Back
Top