Djachka ekskurzija na Kopaoniku u hotelu Olga Dedijer...

strajo

Ističe se
Banovan
Poruka
2.787
Ja i moji drugovi smo se u chetvrtak vratili sa Kopaonika, sa maturske ekskurzije (8 razred), bili smo 3 dana, krenuli u utorak... i htedoh samo da podelim utiske o hotelu,,,
Prvo: mi imamo 14 godina i jedna od nama najvazhnijih stvari na ekskurziji je disko, a taj disko tamo je SR*NJE, naplacuju ulaz, a disko im je ugasiti svetlo, staviti zvuchnike i teraj...:roll: a da i josh posle nekog vremena muzika "pobrljavi" pa taj "DJ" mora da smanji skoro skroz pa da pojacha i to na svakih 5 minuta:shock:...
Drugo: pustara,,, samo smo prvi dan imali drushtva, neke iz Beograda, a otishli su u Sredu, i niko posle nije dolazio
Trece: Chim udjete u odmah mozhete videti cenovnik kolko shta koshta, al ajde to i nije tolko loshe da to nisu LOPOVCHINE:evil:, u sobi smo imali televizore(shto je VEEELIKI +) ali moja 3 druga u sobi nisu imali antenu, a tu antenu su platili, da objasnim: kada smo kretali sobe su pregledavali fali li shta, a njima su ubacili neku slomljenu antenu u sobu i oni su je naravno morali platiti, a para nisu imali,,, sreca pa im razredna pozajmila....
Chetvrto: Hrana, je bila OCHAJNA evo da pokazhem shta smo mi dobili da jedemo u chetvrtak ujutro:
dsc00313mh1.jpg
a to je nije veliki tanjir, vec mali (ne mislim na onaj za sholje)...
A naravno bilo je tu i dobrih stvari:
Prvo: TV u sobama...
Drugo: telefon za besplatne pozive izmedju soba... i
Trece: bilo je neshto kao kafic tamo, sa nekom ljubaznom devojkom,,, to nam je mozhda i spas'lo exkurziju, sve shto smo pocheli zavrshavalo se za tim shankom dok smo ispijali kole, tople chokolade ili Guarane...

Eto to bi bilo to... a ako se neko pita zashto sam napisao sve ovo, odgovor je jednostavan, da ljudi znaju (i profesori i uchenici) da NE IDU tamo jer ce biti pokradeni, a da ovo malo "zadovoljstvo" nas je koshtalo
:evil:6.500 DINARA:evil:
 
Prosle i pretprosle godine je moje dete islo isto preko agencije "Omniturs" u taj hotel[?]. Agencije ga rado uzimaju jer je najjeftiniji i tu mogu da zarade. Nisam bio ali ovde negde na forumu sam citao da je to ubedljivo najgori hotel na Kopaoniku. Jos je cena prosle godine bila 6.800 din. Inace ta agencija "Omniturs" je vec godinama pobednik na svim tenderima u nasoj skoli i UVEK u ponudi ima taj hotel Olga Dedijer. Bio sam da trazim obrazlozenje i pomoc u YUTA ali bezuspesno. I oni sami mi kazu da su upoznati sa situacijom ali da su nemocni pred tom turistickom mafijom. Deci mogu da uvale sve ali samo deci. Otstampacu ovaj tvoj post i poslacu ga svim medijima. Samo mi na PP ostavi podatke o skoli i ostalo. Pozdrav !
 
Moja cerka se pre nedelju dana vratila sa ekskurzije (isto VIII razred). Isli su na Kopaonik, u Jatove apartmane, 3 dana. Prosli su jos gore nego vi. Kreveti su bili krvavi i upisani i prvo su svi razmisljali kako da nameste nesto da spavaju na podu! Sve je bilo ruinirano, ormani i sto izvrljani, kupatilo haos. A tek hrana... uzas. Em je bila losa, em je bilo malo - za rucak su dobijali uz jos nesto, samo po pola kutlace supe. Ako nekoga ne mrzi, moze da ode na http://www.jatkopaonik.com/smestaj.html i vidi kako je sve to predstavljeno na sajtu, a u stvari, s tim slikama nema veze. To zadovoljstvo je kostalo 8.780 din.
 
Te slike su izgleda bajate, verovatno da su sobe nekada stvarno tako izgledale, posto mi je rekla da ima neke slicnosti. TV i telefon je bio samo u sobama gde su bili nastavnici, a ne tako kao sto je predstavljeno na sajtu (ali dobro, to im nije ni trebalo). Drugo, na sajtu je prikazano kao da postoji svedski sto, kad ono... npr. prvi dan su stigli za veceru: krompir pire koji je smrdeo na ribu (?) i snicla koja je samo sa jedne strane bila pecena - i to su svi tako dobili, ne samo ona. Pojeli su samo kit kat cokoladicu koju su dobili uz veceru i onda su u sobama jeli sendvice koji su im ostali od puta. Ali pazi, ovo nisam cula samo od moje cerke, deca su se javljala roditeljima i od njih sam cula da su im se zalili i pricali sve ovo isto. Putovali su preko agencije "Margo".
 
E to za supu, jao sad kad se setim... dobijemo jednu mini kutlachicu,a supa k'o da su je iz svinja cedili, masna... da ne poverujesh... A nishta nije bilo posoljeno, sve si morao da solish, a i da od gladi za ta tri dana sam vishe pojeo posoljenog 'leba nego za ceo zhivot (a ne secam se kada sam ga jeo...)
@jerotije
ne bi ja ovo u medije,,, neka,,, neka ovo sad stoji ovde, pa videcemo, valjda ce neko iz onog hotela videti pa ce dati komentar, a za shkolu neverujem da je ishta kriva, oni su dobili ponude, ta je bila najjeftinija, i eto izabrali tu jer je... pa... najjeftinija...
 
Znas sta,kod onih koji odlucuju i biraju uvek ima nekoga ko poznaje objekat,ko je tamo bio,pa i te ekskurzije se ponavljaju...dakle,skola nije kriva,ali po neko iz skole jeste,da znas!Ali,u pravu si ti,mlad si da bijes te uzaludne bitke,vi deca imate roditelje!( a i od nas roditelja slaba vajda...malo ima nas koji pokusavamo nesto,vise je onih koji misle da ce nauditi detetu ako se pobune,i tako se sve okrece...)
 
Ne slazem se s tim da skola nije nista kriva. Od koga dobijamo informacije gde deca idu? Od skole. Ko organizuje ekskurziju? Opet skola. Na ciji racun uplacujemo pare? I opet je skola u igri. I ko je onda za sve to kriv?
A to, sto su dobili ponude, pa izabrali najjeftiniju, to ih nikako ne opravdava jer to onda znaci da su mogli da izaberu i neku catrlju, zar ne?
 
Nista im nemozes. Svaka skola ima "svoju" agenciju a svaka agencija ima svoj "hotel". Ja sam probao sve i svasta. Preostalo je jos da direktorki jbem sve po sipsku sto cu ako se i ove godine ponovi i da uradim.

:D:D Izgleda da se tebi raduju u skoli kao meni....:D:D Doduse,raduju se deca,kazu mojima"jao keva ti je super"...radim to godinama(troje dece sa velikim razmakom pa skolovanje trajeeee)ali istomisljenika imam malo,borba je bez efekata,ali eto...bar da ne misle da smo svi suntavi i da ne vidimo...
 
E to za supu, jao sad kad se setim... dobijemo jednu mini kutlachicu,a supa k'o da su je iz svinja cedili, masna... da ne poverujesh... A nishta nije bilo posoljeno, sve si morao da solish, a i da od gladi za ta tri dana sam vishe pojeo posoljenog 'leba nego za ceo zhivot (a ne secam se kada sam ga jeo...)
@jerotije
ne bi ja ovo u medije,,, neka,,, neka ovo sad stoji ovde, pa videcemo, valjda ce neko iz onog hotela videti pa ce dati komentar, a za shkolu neverujem da je ishta kriva, oni su dobili ponude, ta je bila najjeftinija, i eto izabrali tu jer je... pa... najjeftinija...

Ma kakvi......skola je kriva. I pre raspisivanja tendera su vidjane osobe iz gore pomenute agencije "Omniturs" kako svracaju kod direktorke skole. I na tenderu naravno, zna se ko dobija. Imam jos nepotvrdjene informacije da je direktorka dobila gratis letovanje [i jos neki clanovi komisije] ali nisam ispitivao dalje a mogao sam pouzdano da saznam da sam hteo. Treba u medije sve. I ime agencije, i ime skole i sve sve sve. Pozz
 
U skoli mog deteta otkazane su DAN PRED PUTOVANJE rekreativna za II i III razred, kao i ekskurzija za VI razred jer su poslali tri neispravna autobusa! Sve je organizovala neka nazovi agencija Vanja Travel za koju niko cuo nije. I nije novost da direktor bira agenciju i dobro zaradjuju u dilu, odvratno mi je vise sto bar ne nude pristojne uslove i ozbiljnost.
Inace, ekskurzija do Trsica za V razrede, bez ikakvog obroka ili osvezenja, kostala je 1750 dinara!
 
Ja i moji drugovi smo se u chetvrtak vratili sa Kopaonika, sa maturske ekskurzije (8 razred), bili smo 3 dana, krenuli u utorak... i htedoh samo da podelim utiske o hotelu,,,
Prvo: mi imamo 14 godina i jedna od nama najvazhnijih stvari na ekskurziji je disko, a taj disko tamo je SR*NJE, naplacuju ulaz, a disko im je ugasiti svetlo, staviti zvuchnike i teraj...:roll: a da i josh posle nekog vremena muzika "pobrljavi" pa taj "DJ" mora da smanji skoro skroz pa da pojacha i to na svakih 5 minuta:shock:...
Drugo: pustara,,, samo smo prvi dan imali drushtva, neke iz Beograda, a otishli su u Sredu, i niko posle nije dolazio
Trece: Chim udjete u odmah mozhete videti cenovnik kolko shta koshta, al ajde to i nije tolko loshe da to nisu LOPOVCHINE:evil:, u sobi smo imali televizore(shto je VEEELIKI +) ali moja 3 druga u sobi nisu imali antenu, a tu antenu su platili, da objasnim: kada smo kretali sobe su pregledavali fali li shta, a njima su ubacili neku slomljenu antenu u sobu i oni su je naravno morali platiti, a para nisu imali,,, sreca pa im razredna pozajmila....
Chetvrto: Hrana, je bila OCHAJNA evo da pokazhem shta smo mi dobili da jedemo u chetvrtak ujutro:
dsc00313mh1.jpg
a to je nije veliki tanjir, vec mali (ne mislim na onaj za sholje)...
A naravno bilo je tu i dobrih stvari:
Prvo: TV u sobama...
Drugo: telefon za besplatne pozive izmedju soba... i
Trece: bilo je neshto kao kafic tamo, sa nekom ljubaznom devojkom,,, to nam je mozhda i spas'lo exkurziju, sve shto smo pocheli zavrshavalo se za tim shankom dok smo ispijali kole, tople chokolade ili Guarane...

Eto to bi bilo to... a ako se neko pita zashto sam napisao sve ovo, odgovor je jednostavan, da ljudi znaju (i profesori i uchenici) da NE IDU tamo jer ce biti pokradeni, a da ovo malo "zadovoljstvo" nas je koshtalo
:evil:6.500 DINARA:evil:

he he..mi smo ovde bili za 8000+ xD
 
Organizovanje ekskurzije i rekreativne nastave trebalo bi da "ide" na sledeci nacin:
1.ponude treba da stizu na skolu u zatvorenim kovertama
2.otvaranje koverti pred komisijom koju cine: pravnik(koji ne odlucuje), tri nastavnika,cetiri roditelja imenovani od saveta roditelja
3.odluka se donosi na osnovu postavljenih uslova i cene
4.direktor skole sa donetom odlukom izlazi pred skolski odbor koji odobrava ili obrnuto (znaci on ne donosi odluku)
Ono sto je jako bitno je to sto ste trazili u tenderu, starost autobusa, koliko turisticka agencija ima iskustva u odradjivanju ekskurzija i rekreativnih, objekat koji nudi i cena.[B

Treba znati da ono sto se nudi deci, na zalost, nije ono sto bi nas zadovoljilo. Razmislite koliko ste vi bili zadovoljni nekom agencijom kada ste isli na odmor.
 
Organizovanje ekskurzije i rekreativne nastave trebalo bi da "ide" na sledeci nacin:
1.ponude treba da stizu na skolu u zatvorenim kovertama
2.otvaranje koverti pred komisijom koju cine: pravnik(koji ne odlucuje), tri nastavnika,cetiri roditelja imenovani od saveta roditelja
3.odluka se donosi na osnovu postavljenih uslova i cene
4.direktor skole sa donetom odlukom izlazi pred skolski odbor koji odobrava ili obrnuto (znaci on ne donosi odluku)
Ono sto je jako bitno je to sto ste trazili u tenderu, starost autobusa, koliko turisticka agencija ima iskustva u odradjivanju ekskurzija i rekreativnih, objekat koji nudi i cena.[B

Treba znati da ono sto se nudi deci, na zalost, nije ono sto bi nas zadovoljilo. Razmislite koliko ste vi bili zadovoljni nekom agencijom kada ste isli na odmor.

popito, u pravu si i tako se i postupa ALI, tri nastavnika koja su u komisiji su tri podobna nastavnika [koje odredjuje direktor-ka], pravnik skole [takodje podoban], cetiri roditelja takodje....znam iz iskustva jer sam ja zadnje 2 godine bio u savetu roditelja. Bilo nas je 3 clana saveta i jedini sam se ja bunio i bio protiv a ova ostala 2 clana su ili korumirani ili su dobili gratis eskurziju ili se plase zbog ocena svog deteta. Sve su na papirima odradili "legalno" iako znam da je jedna jedina agencija "Omniturs" vec godinama organizator eskurzije za ovu skolu. Ostale prijavljene agencije su bas nepoznate i neznam dali uopste i postoje. Trazio sam ih na netu i nisam nasao. Za jednu sam se posebno interesovao i saznao da uopste i nije tur agencija i nema nikakve aranzmane. Samo je formalno registrobana u Pariske komune 37 [mislim] stan broj 25. Pazi ovo STAN BR 25. I takvi koobejagi licitiraju na tenderu sa nekom nenormalnom cenom i naravno.....dobija agencija 'Omniturs" kao i obicno. I kada dodje inspekcija sva dokumentacija je ok. Nemogu da nadju nepravilnost. Ali, imam i drugo dete koje je tek upisalo osnovnu skolu. Nisu hteli da mi daju da budem u savetu roditelja [po nalogu direktorke] iako imam visegodisnje iskustvo. Smeta im ovakav u mutljavinama. No bez obzira, kopacu i rukama i nogama da nadjem nepravilnosti da im pisem krivicne prijave zbog zloupotrebe sluz.polozaja. Nisam ni ja kucce od jucce. Pozz
 
Jako je bitno, Jerotije, da se dobro vidi sta ta agencija nudi deci, i mora biti clanica Yute. Pitanje je kako im doskociti?
Jednostavno, ne platiti. Dogovor sa roditeljima da niko ne plati preostali deo. Skola vas nece tuziti, agencija nece skolu ( u takvom slucaju kao tvoj) jer joj je u interesu da i dalje radi sa skolom.
Sledeci put ce mnogo vise voditi racuna.
 
Znam, ali eto nemogu da ubedim roditelje na roditeljskom da bojkotujemo placanje. Niko po zakonu nemoze krivicno da te goni do limita od 8.000 din. Moze samo da omoguci tvoje podatke ostecenom pa da te taj privatno tuzi a to je proces koji nema kraja. Roditelji ko roditelji cute i trpe za decu pa taman da takva eskurzija kosta i 16.000 din. Sve se nesto plase da im ta uzbuna ne poremeti odnos profesora i dece. Razumem ih ali ih ne podrzavam. Svi me tapsu po ramenu i kazu da sam u pravu ali konkretno niko nesme da stane samnom i da me podrzi. Evo i sad je bila koobejagi eskurzija za decu 1 razreda koja je kostala 2.130 din u tri rate. Krenuli su u 9 h ujutru po najvecem pljusku a vratili se u 18 h. Zaboravio sam koje je mesto bilo ali znam da je udaljeno od Beograda 150 km. Deca su imala rucak [?????], razgledanja nekog manastira i jahanja na konju. Sve to po onom najvecem pljusku a bilo je reci da se sve odlozi za bolje vremenske prilike al ko te pita jer pare se uzimaju sto je pre moguce. Raspitao sam se jos u Lasti posto su njihovi autobusi bili iznajmljeni da dnevni zakup lux busa koji prima 70 putnika do 200 km kosta 24.000 din. Znam da i agencija treba da ima zaradu ali ovde imaju mnogi..... Preostaje mi samo da samo ja neplatim te rate jer nije ispostovano ono sto je receno da je skup u 7 h i polazak u 7,30 h ali zbog autobusa koji nisu znali da dodju na mesto polaska sve je pomereno. Nije samo pomeren termin dolaska u Beograd. Da je moglo, dosli bi i u 15 h, a mogu zamisliti kakav je bio rucak za decu i kakvog su konja jahali po kisi. Sve u svemu, ponavljace se ovo jos dugo.....dok jednog dana nedodje zuta crta pa me vidite u crnoj hronici. Pozz
 
Ekskurzija za prvi razred je preskupa, prosecno ekskurzije od prvog do cetvrtog razreda kostaju 1.700 din. sa ukljucenim ruckom,supa,frit ,snicla kolac, sve se to trazi u ponudi.Ekskurzije, jednodnevne se otkazuju usled loseg vremena.
To sto se roditelji ne bune ,ne mogu da razumem, pa oni brane interese svog deteta.
Druga stvar, u cenu su ti uracunati , bus, vodic, rucak i nadoknada nastavniku koju opet odredjuje savet roditelja.
 
To se ne sme tako gledati, nego samo na ovaj nacin 600: 24casa= 25din.po satu Znaci da jedan sat nastavnika kosta 25dinara.
Da li bi cuvao tudje dete za 25 din.po satu i da ga vratis citavo njegovim roditeljima? Da li bi cuvao njih sedmoro? Nastavnik nema pravo da kaze da nece neko dete da vodi zbog njegovog bezobrazluka,takodje roditelji mnogo toga ne kazu nastavniku u vezi njihovog zdravlja, a sve je to dodatni rizik.
 
Ekskurzija za prvi razred je preskupa, prosecno ekskurzije od prvog do cetvrtog razreda kostaju 1.700 din. sa ukljucenim ruckom,supa,frit ,snicla kolac, sve se to trazi u ponudi.Ekskurzije, jednodnevne se otkazuju usled loseg vremena.
To sto se roditelji ne bune ,ne mogu da razumem, pa oni brane interese svog deteta.
Druga stvar, u cenu su ti uracunati , bus, vodic, rucak i nadoknada nastavniku koju opet odredjuje savet roditelja.

Jednodnevne eskurzije se OTKAZUJU zbog loseg vremena ali neciji sitnosopstvenicki interesi su u pitanju. Tacno da je bio zemljotres islo bi se. Lova je cudo......
 

Back
Top