pitanje za upucene NET?

I

ilaj

Gost
Odnedavno sam presao na PTT-ov SMIN.Imam matoru drtinu od modema ROCKWELL 14400kbps(interni) zakacen na COM 4 a unutar kucista je na ISA slotu.Mogu uspesno da mu instaliram dva razlicita drajvera(standard modem i original za njega drajver) .Imam utisak da mi je nesto veci protok kada je instaliran "standard modem" iako tada u opciji advansed conection settings nemam :use error control i compress data. Na PTT-SMIN protok mi je bednih
500b/sec :cry: iako se konektujem na 19200 . Jos da napomenem da sam ranije (pre SMIN-a)koristio dial-up broj u Zrenjaninu ali iz mesta koje je od Zrenjanina udaljeno 50km (preko 9 centrala do te pristupne tacke) i protok mi je bio oko 1kbps sa istim modemom.
da li je ovako mali protok zbog lose konfiguracije SMIN mreze ili zbog moje izolovanosti od dobrih telefonskih veza iako cvrsto verujem da su sve centrale u okolini digitalne(za moju znam da jeste) ili ja mogu drugacije da podesim modem ?
Koji interni modem mi savetujete da nabavim ili externi(hardverski).DA li ima sanse da ikako ostvarim protok 3-4 kb/s kao sav normalan svet? Sa kojim modemom? Kako odavde iz nedodjije?
Unapred hvala na svim komentarima i odgovorima
KOJI SU VISE NEGO DOBRODOSLI
 
Ako si na analognoj centrali, nista ti nece pomoci da izvuces vise od 33600 (bez obzira koliko modem napise da se popeo), pa zato uzmi US Robotics 33600 ext. To je i dalje najbolji modem koji sam u zivotu koristio.

Ako si na digitalnoj centrali, savetujem isti modem u 56k / v92 varijanti...

Oba kostaju u odnosu na ostale modeme bog-i-batina, ali zaista toliko vrede...
 
a) US Robotics je hardverski modem (naravno, imaju i oni Winmodeme, ali u specifikaciji jasno stoji), sto znaci nema opterecenja procesora, nema zaglupljavanja, nema problema u bilo kom OS-u... Sve radi hardverski.
b) Daleko najkvaliteniju konekciju imaju, jer imaju jak hardverski filter suma.
c) Ma samo probaj jedan takav modem, na Intel-a a pogotovo Luscenta neces vise nikad u zivotu pomisliti.

Poz.
 
Hvala puno Incognito
Znam da sam dosadan ali mozes li mi konkretno otprilike reci koliki bih ja protok imao sa tim modemom bez obzira na brzinu konekcije
pod uslovom da su sve prolazne centrale od mene do pristupne tacke digitalne (ima ih 7-8) i ako znas u vezi SMIN mreze - kuda ide signal sa modema posle moje lokalne centrale kad ja okrenem 042xxxxxx
kakva je to pristupna tacka ? Gde je ona?
Pitam jer sam osudjen na Telekom dahije i malo mi je skupo da im dajem 100evra mesecno za telefon jer zovem dial-up broj u Zrenjaninu(najblizi provajder u krugu od 80km- **** ti drzavu), a SMIN veza mi je losija i to dosta po protoku (200-1000b/s)
 
To vec zavisi od tvoje centrale... US Robotics u velikom broju slucajeva donese oko 15% vise brzine nego njegova softverska sabraca...

Dok sam ja bio na analognoj centralni, vise od 2.1 KB/s nisam mogao da izvucem obicnim modemima... Stavim US Robotics 33600 ext., i dobijem 3.4 KB/s, bez pucanja veze i cega vec... pa je normalno da mi je ostao u dobrom secanju...

Najbolje je da nadjes nekoga ko ima takav modem, pa da proverite kod tebe.

Poz.
 
Incognito:
...sto znaci nema opterecenja procesora...
To je bio problem u vreme XT-ova i sporijih 286-ica... Prikači se danas na internet WIN modemom i pogledaj u Task Manageru koliko je opterećenje procesora. Praktično ga nema.

Ipak ne treba zaboraviti da postoje dve vrste WIN modema - DSP i HSP, prvi imaju digital signal processor a drugi ne, i među svima njima ima fantastičnih modema, kao što je na primer LT Win Modem, a ima i đubreta.

Nemojte se zanositi, činjenica da je neki modem hardwerski znači samo da sa PCjem komunicija preko COM porta i da mu ne treba drajver u uobičjenom smislu da bi radio, što nikako ne mora da znači da je neopozivo bolji. (A obično je dosta skuplji.)

Najbolji je empirijski način - probaj pa vidi, a onda baci pare. Pozdrav.
 

Back
Top