Matematika osnovi

Droid

Buduća legenda
Poruka
49.790
Recimo zavrsili ste osnovnu i srednju skolu i sad prodje 15 godina i hocete da se podsetite osnova matematike...

Jel ima neko neku elektronsku knjigu moze i na engleskom iz koje bih mogao da obnovim znanje matematike iz srednje skole...

Valjda ono iz osnovne znam !!!
 
hm...
sa' ce sajam knjiga...potrazi sta te najvise interesuje pa kupi...

ili...uzmi od nekog novopecenog studenta sveske (garant mora neko da ih cuva...neko sa pmf-a npr ... )
ili knjige...

mislim da su ovakve opcije najlakse...
 
Kad sam poqšavala da objašnjavam klincima matiš iz osnovne mogu ti reći da sam se zblanula :)
Jednostavno oni rade neke usputne zadatke koji imaju svoj proces, nalazim da je teže podsetiti se osnovne škole nego srednje, al' ako je prošlo 15 godina... :shock:
Zašto ne nabaviš Vene-ove zbirke? U njima ima, pored zadataka, zanimljivih tumačenja i sažeta verzija teorije...
 
Zbirke za mat. koje koristi dobar deo srednjih škola je pisao Vene Bogoslavov, nisu loše, mada imaju dosta netačnih rešenja, tj. štamparskih grešaka i slično... Pitaj nekog srednjoškolca da ti ustupi pa fotokopiraj, il' jednostavno kupi nove.
 
Ја бих ти препоручила да потражиш КРУГ-ове збирке за средњу школу. Задаци супримеренији ономе што се учи, док је Вене пун задатака који су непотребни и уз то има доста грешака у решењима.
Можда није лоше ни да набавиш уџбенике или свеске од неког средњошколца, јер је тешко само узети и решавати задатке.
 

Back
Top