Lov na fazana

Prvi dan svugde bude dobar,problem je posle treceg i cetvtog izlaska kada se rasplase.Onda treba veoma dobar pas da bi ulovio petla koji nece da poleti a trci do graja trstika ili kukuruzovine ako ostane negde.
Dobar pogled i cuvajte se sutra za drugo poluvreme.
 
Naravno da pocinje,ali zeca i fazana zajedno love samo drustva gde divljaci ima u izobilju.Kod mene tri izlaska na zeca i ostalo fazan ako ga bude do kraja sezone jer nema gde da se skloni,i najlenji seljaci pooru svoje njive.
 
Sutra, 21.10.2007. pocinje lov na fazana.
Zelim vam svima dobar pogled i javite rezultate!:)

Rezultat u brojkama je tri metka-jedan zec i jedan fazan, taman po planu, a pravi rezultat je:odlicno druzenje u gostima,lepo vreme bez kise, lepi tereni i puno divljaci, prasetina sa raznja i po casica vina:D nikako vise-jednom recju, dan je prosao tako da nema tih para kojima moze da se kupi.
 
koje leglo ubica,boze sachuvaj...bash ste jadni......ubijate zivotinje iz zadovoljstva i zbog nazovi sporta...GDE JE U TOME SPORT?????????? sportovi su plemeniti a ne ovako....ovo je MASAKR, SRAM VAS BILO!DABOGDA VAS NEKO NEKADA ULOVIO KAO VI TE JADNE ZIVOTINJE,pa da vas pitam kako vam je...nemam reci za vas gadite mi se....kako bi vam bilo da ja pochnem da lovim vas i vase porodice? jel bi vam se dopalo mozda? muchitelji jadni bedni,marsh bre,sramota...nema veze neko to gleda odozgore...vratice vam se sve i pitacete se posle....marsh
 
Tri fazana, svaki sa pojednim metkom ali smo se dosta na druge ispromašivali(6 promašenih).Nego bogoljube od kada se love koke, mi to čuvamo kao oči u glavi. Ja sam ih danas podigao da ne preterujem jedno 20-tak i samo smo ih ispratili pogledom.
E a ovaj je verovatno iz Orke, to su oni što kenjaju po svima i svima drže pridike a kada treba nešto da se uradi nigde ih nema
 
ma nisam ja iz orke,ja te kretene ne volim,jka sam iz drugog udruzenja koje udomljava na stotine napustenih pasa i macaka a ne orka koja samo sere i ne radi apsolutno nista,mi bar pomazemo napustenim ljubimcima,ali ne razumem lov,jel bi mogao da mi objasnis koje je zadovoljstvo loviti
 
Kada odeš u lov sve će ti se samo kazati:). Jer i sam kažeš da udomljavaš pse i mačke a ja idem u lov- ukusi i želje su različiti kod svih ljudi.Volim i ja životinje, i ja idem zimi da im dam da jedu kada više nemaju gde da nadju hranu, gajimo i puštamo fazane i zečeve, pa valjda mogu da idem da ih lovim.Jer ako sam veštački povećao broj divljači, valjda mogu i da pravim veštačku prirodnu selekciju.
 
Rezultati u lovu polovicni 4 metka dve koke,a lov za nepoverovati grupni 35 ljudi zajedno na fazana.Kisa i vlazan teren ipak nije toliko uticao na ishod lova,mada mnogi nisu imali sansu da pucaju.Drugo poluvreme je ipak bilo bolje jagnjetina i prasetina dobro vino,i naravno tamburasi.
Dobar pogled

Pu, bre, 2 koke, sram vas bilo, koke se cuvaju k'o sto rece NLOvac.
Ne bi pucao u koku ni da mi neko plati, a vidi ovog hvali se, ti si bre bogoljube bruka za lovce.:shock:
 
Kada odeš u lov sve će ti se samo kazati:). Jer i sam kažeš da udomljavaš pse i mačke a ja idem u lov- ukusi i želje su različiti kod svih ljudi.Volim i ja životinje, i ja idem zimi da im dam da jedu kada više nemaju gde da nadju hranu, gajimo i puštamo fazane i zečeve, pa valjda mogu da idem da ih lovim.Jer ako sam veštački povećao broj divljači, valjda mogu i da pravim veštačku prirodnu selekciju.

samo da te pitam, odakle vam ti zecevi sto ih pustate?
Gde ima da se gaje?

A mlada dama je na pogresnom delu foruma, uz svo postovanje i uvazavanje sto voli zivotinje, imas drugi deo foruma, nema potrebe da se vredjamo....:D

Nece ona da ode u lov, pa joj NLOvac objasni ono sto je pitala?
 
Nema da se gaje nego se hvataju u mrežu, u lovnim društvima gde ga ima dosta (uglavnom u Vojvodini), pa se onda ili kupuju ili dobijaju, zavisi od društava.
Šta da objašnjavam? Kada se jede meso domaćih životinja, treba da se zna da je i ono ubijeno ili zaklano da bi došlo na trpezu. A i neka objasni kučićima i mačićima da ne mogu da jedu meso, jer to nije normalno, nego da treba da pasu .
 
Nema rasprave sa nedokazanim zastitarima, mnogo ima rupa u njihovom znanju i pogled im je jednostran pa se ne trudite da im odgovarate.
Sto se koka tice, ne napadajte bogoljuba, ima drustava koja pucaju na njih ali ih i pustaju u vecim kolicinama za razliku od nekih (moje spada tu) gde 90% fazana su iz prirodne reprodukcije
 
Sta reci kakav je lov u polju polupodivljalih nenaplasenih fazana na koje samo sto se ne sapletes? Takav je bio moj nedeljni lov, normalno posto mi ni na kraj pameti ne pada na pamet da pucam na fazana na zemlji ostao sam bez ulova, ali ne kajem se, sledece nedelje je drugi teren na kome su nadam se vrsni divljaci
 
Sta reci kakav je lov u polju polupodivljalih nenaplasenih fazana na koje samo sto se ne sapletes? Takav je bio moj nedeljni lov, normalno posto mi ni na kraj pameti ne pada na pamet da pucam na fazana na zemlji ostao sam bez ulova, ali ne kajem se, sledece nedelje je drugi teren na kome su nadam se vrsni divljaci

Mozda nije problem u poludivljim fazanima, vec u njihovog genetici.Naime, radjeni su neki monitorinzi koji nagovestavaju da je u pitanju genetika.Kako? Fazan je odavno donet iz azije i u retkim slucajevima se osvezava krv,vec se uglavnom vrti u krug, pa tako je u prednosti u prirodi bio fazan koji se na nogama izvlaci i polece samo u krajnjoj nuzdi u odnosu na fazana koji trpi marku,lovca i polece kao iz katapulta i obicno biva ubijen dok ovaj prvi peshak prezivi. Sve ostalo je Darvin itd.......
Ovako nesto slicno sam pre par godina procitao a magistarski je rad nekog strucnjaka
Da li je moguce?
 
Mlad sam lovac, ljubitelj zivotinja i prirode i mogu da kazem da je divan osecaj druziti se loviti a pri tome postovati pravila lovstva. Neznanje ljudi koji osudjuju lov me cesto iznervira. Pozdrav svim lovcima i dobar pogled
 
I danas, drugi dan lova , kisa!!! I, da ne poverujete, gledam neku prognozu gde opet za sledecu nedelju javljaju kisu!!!!
E sad sto se uspeha tice, lose je kod nas u Sumadiji!!! Malo divljaci, ne obnavlja se, a i ovo vreme lose........., ma ja sam ispunio kvotu, samo fazan se lovi pa nije ni tesko ispuniti, ako poleti , naravno!
Uglavnom, mnogo je lovaca koji nisu ni "ogaravili " cev!!!!
 
Kao sto rekoh, prosla kisna nedelja i prilicno nezgodan teren, je ove nedelje zamenjen vedrim danom predivnim terenom i ulovom. Ove nedelje se lovio zec, fazan i fazanska koka (nase LU naseljava koke u vecem broju kako bi se povecala reprodukcija a i kasnije lovom smanjio disbalans izmedju koke i petla), na terenu sa sasvim zadovoljavajućim bonitetom, tako da je ekipa do dorucka bila sa ulovom, te smo ostatak dana proveli uz hladnu prasetinu i po neko domace vino.
 
Dan je počeo sa kišom,koja je prestala negde oko 8, a ostatak dana je bio za poželeti (nego sam se mnogo obukao pa sam se skuvao).Lovilo se ceo dan,moja grupa nije ispunila kvotu ali smo zadovoljni ulovom- 3 fazana i dva zeca. Bilo je i dosta promašaja, ali smo se bar lepo prošetali,sve ja to lov!
 

Back
Top