Iz naše nove rubrike "Iz okruženja Srbije"

Samanta_

Iskusan
Poruka
6.229
Iz naše nove rubrike "Iz okruženja Srbije"





Haos


Mislio sam da nikada neću morati da ispričam ovaj ''bogohulni'' vic, ali su me događaji, ipak, na to prisilili. Dakle, razgovaraju Otac i Sin, to jest Bog i Isus, i blago raspravljaju ko je ''veći i važniji''. Pa, tu nema dileme, ja sam, kao što se zna, Otac i samim tim sam veći i važniji.



Na kraju krajeva, ja sam stvorio svet. Da, odgovara Sin, to jest Isus, ali si ipak morao da upotrebiš i mene da bi taj svet malo ''doradio''. Jednom rečju, ti si osnova, ali sam ja nadgradnja. Ali, ja sam Bog, logos, reč, tvorac sveta, vasione i izvor svega. Ja sam stvorio Adama i Evu i napravio savez sa ljudima, dao im deset zapovesti. Da, prihvata Sin, ali dok ja nisam sišao na zemlju ta stvar se nije odvijala baš najbolje i tek su zahvaljujući meni ljudi poverovali u Boga, odnosno Tebe. Znači da sam ja važniji. Ma šta pričaš, već malo nervozno odgovara Otac, pa ja sam Bog, ja sam jedini stvorio nešto ni iz čega, ja sam sve stvorio iz HAOSA!! A ko je stvorio HAOS? zapita mirno drug Sloba, koji se dotle nije uključivao u diskusiju?

Ako, dakle, prihvatimo Slobino autorstvo nad haosom, ostaje nam samo da budemo iskreni i priznamo da i njegova direktna reinkarnacija u vidu druga Koštunice, bar za sada, ne zaostaje mnogo za njim!
Idemo redom. Srbija, odnosno Vojvodina 2007. Ko može da poveruje sopstvenim očima? Neki ''fašisti'' se na ulicama tuku s nekim ''antifašistima''. U najmirnijem, najcivilizovanijem, najtolerantnijem, najgrađanskijem i najnemilitantnijem delu Srbije neki ljudi se gađaju ciglama i tuku letvama, a kordoni policije ih razdvajaju. Kao da smo, ne daj bože, u Minhenu 1933. Tu su i ''fašisti'' i ''firer''. Sva sreća da se i ''firer'' lično pojavio, pa je odmah odveden na izdržavanje sedmodnevne zatvorske kazne, na koju je osuđen pre tri meseca za delo počinjeno pre dve godine!!?? U međuvremenu, DSS-MUP nije mogao da ga pronađe i uhapsi. Vrlo pohvalno!
Ali, da se vratimo ''fašistima''. Otkuda sada odjednom ti ''fašisti'', kad ih nismo čestito imali ni kad im je bilo vreme, tamo negde 1941. Odakle su se stvorili ili, još bolje, ko ih je stvorio i s kakvim ciljem? Očigledno, neki ''veliki Srbin'' sa ciljem da brane Srbe i spasavaju srpstvo! Od Koga ne znam, ali je činjenica da smo u Vojvodini imali ''mali'' iliti ''kontrolisani'' haos. Ili koketiranje s haosom! Ili nagoveštaj haosa? Ili prizivanje haosa? Ili plašenje nekoga haosom?

''Biju (se) naši, al' biju (se) i Turci'', kaže narodna pesma, pa se opet neki ''veliki Srbin'' potrudio da stvori haos i u Novom Pazaru. Ako se prsti druga Koštunice i njegovih sledbenika i obožavalaca u Novom Sadu tek naziru ili pretpostavljaju, u Sandžaku su, da se policijski izrazim, njegovi ''otisci prstiju''. Otkada je sve zbog ''puste politike'', kao istaknuti srpski nacionalista i pravoslavac, napravio najneprirodniji savez s muslimanskim nacionalistom drugom Ugljaninom, drug Koštunica se svojski trudi da i u Sandžaku stvara i održava HAOS. Zlu ne trebalo! Mada se nada da će i on biti ''mali'' i ''kontrolisani''. Dakle, do sada su se dva sandžačka lidera samo politički sukobljavala, što je rezultiralo uvredama, pretnjama i fizičkim sukobima, a na kraju završilo i prolivanjem krvi ''pored glasačke kutije''. Baš bratski i demokratski! Međutim, sada su uz obilatu pomoć Beograda započeli i verski, odnosno raskolnički sukob. Naime, taj ''veliki Srbin'' koji se poziva na pravo, naročito međunarodno i na njegovu univerzalnost, sada je rešio da od tog principa malo odstupi. Naravno, u interesu srpstva. Dakle, Srpska pravoslavna crkva iz Beograda usmerava svekoliko srpsko pravoslavlje i može i mora da se meša i u ono što joj je posao i ono što nije, ne samo u Srbiji, već i u drugim susednim državama poput BiH, Makedonije i Crne Gore. Islamska zajednica iz Sarajeva to pravo i te ingerencije, naravno, ne može i ne sme imati u Srbiji. Ne samo da je ''veliki Srbin'' Vojislav Koštunica odavno prekršio ono jednostavno pravilo koje kaže da je Crkva odvojena od države, već je počeo pored međudržavnih da ''uređuje'' i odnose različitih verskih zajednica. Koliko ''uspešno'' vidite i sami. Vidite, ali opet ne verujete svojim očima. Tuku se i mrze Muslimani u Novom Pazaru, a razdvajaju ih kordoni DSS policije!!??

Možda ste zaboravili ''Gardu cara Lazara'', ali ja svakako nisam, jer znam da su i oni tu, naravno spremni da izazovu HAOS na KiM i jugu Srbije. Zlu ne trebalo!! Pardon, da brane srpstvo i Srbe. Nemam ništa protiv, samo se pitam otkud i oni baš sada. Što se nisu pojavili pre 10-20 godina, kada je imalo šta da se brani. Danas su i njihovo postojanje i njihovi ciljevi nekako providni, a u pozadini se nazire i njihov tvorac.
Tu su i uvek spremni srpski radikali. Spremni za sve vrste izbora, ali i izazivanje HAOSA. Zlu ne trebalo i oni mogu da izvedu na ulice svoje pristalice i simpatizere i stvore HAOS! Samo li nam neko dirne u Kosovo, srpstvo i pravoslavlje ili pokuša u vidu izdajnika ili stranog plaćenika da mu pomogne u tome! A, pošto oni govore i rade ono što ''veliki Srbin'' ne sme, to mu opet dođe na isto.

Jasno je, dakle, da je ''dar'' koji je imao drug Sloba nasledio i drug Voja, koji se već dokazao u stvaranju svih vrsta HAOSA. I onog domaćeg, unutrašnjeg, međustranačkog, skupštinskog, ekonomskog, pravnog, korupcijsko-kriminalnog, unutarnacionalnog, međunacionalnog, međudržavnog, svetovnog, ali i verskog!! Ne znam zašto to radi?! Da li zato što se kao tvorac HAOSA u njemu najbolje snalazi ili zato što ne zna ništa drugo da stvori. Ili je to, možda, teranje inata Amerikancima, koji tvrde da će nakon davanja nezavisnosti Kosovu doći do tako željene političko-bezbednosne stabilizacije i mira u celom regionu i njegov način da im kaže: ''Malo morgen!!''

Ne znam dokle će drug Voja da stvara haos i kako će se to na kraju završiti, ali znam da je legendarni Radovan III svog tasta, kada prekardaši, upozoravao sledećim rečima: ''Stanislave, preterano sereš'' i ''Stanislave, opasno se zajebavaš''. Šta je u ovom trenutku primerenije reći drugu Koštunici, procenite sami?!!


Preneseno iz lista „Nezvisne novine“

19.10.2007.
 
ti me bre uplasi... citam tekst, i prvo sto mi upada u oci je ili tvoja stamparska greska
sto sam odbacio, to se tebi ne moze desiti, ili si ti promenila pol, ali vidim da si izvrsila jos jednu operaciju... medjutim kada sam bio pri kraju moji se snovi rasprsise... znaci tekst je samo prenesen, a draga samanta je verovatno ko sto je bila, i bas mi je drago. doduse i sama postavka me tera na sumnju da je neceg bilo ali....
ps.nekako ne volim kada vuk menja kozu, cisto radi prakticnosti, znas sa kim imas posla. inace tekst je za pet. i dobices tu ocenu iako ne ocenjujem cesto teme
 
Ma moze tebi da bude drago znas sta.
Za mene su Siftari paraziti i ostace do kraja.

A ovo sam samo postavila zato sto mi se tekst svidja.
Ja sa moga puta ne skrecem i budi siguran da sam prirodna bez i jedne OP... i ostacu.

kao sto rekoh drago mi je da si takva kakva si, i nemoj da se menjas, cisto radi primera. mada me malo cudi da se tebi takav tekst dopada, ali to je samo potvrda da niko nije savrsen bre:lol::lol:
 
007773-1.jpg
 

Back
Top