konekcija dva modema

dzulle

Početnik
Poruka
5
pokusao sam da ostvarim konekciju izmedju dva modema - znaci jedan komp je dial-up server, a drugi ga poziva preko telefonske linije. Na oba racunara koristim XP. Citao sam po raznim forumima kako se sve podesava (incoming connecton, IP adrese, user, password...) i tako sam i podesio, ali modem jednostavno nece automatski da odgovori na poziv drugog modema. Da li postaoji nacin da rucno unesem komandu ATA koja inace sluzi za "answer" na dolazeci poziv? ili postoji neki drugi nacin da podesim modem da odgovori na poziv?
 
Nije mi jasno da li pokušavaš da ostvariš vezu preko tzv nultog ('gluvog') modema ili preko dva modema vezana na različite telefonske linije?
Ako pokušavaš da ostvariš vezu preko dva modema vezana na različite telefonske linije onda možeš da koristiš program PCAnywhere (na obe mašine - jedna čeka na poziv, druga poziva) ili još jednostavnije (i bez dodatnih troškova za neki program) možeš da koristiš Hiper Terminal koji dolazi uz Windows.
 
Modemi su na razlicitim linijama.
Pokusavao sam sa incoming connection u windowsu zato sto tu mogu namestiti da se koriste tcp/ip protokoli, sto mi je potrebno za igranje, posto mali broj igara podrzava konekciju modemom. Pokusavao sam sa Colin McRae rally2 i FIFA2002, koje imaju ovu podrsku, ali problem je isti. Na serveru stavim "Wait for call", kada me drugi modem poziva telefon zvoni a modem nece da se "javi".

Da li u PCanywhere moze da se podesi da konekcija koristi tcp/ip protokole, da bi mogao da igram igre kao preko LAN-a?

Probao sam i Hyper Terminal, i on nece da se automatski javlja, vec moram rucno da mu unesem komandu ATA i tako uspostavim konekciju. Ali meni treba konekcija za igre.
 
Hiper Terminal verovatno ne može da sekoristi za to što tebi treba jer, koliko je meni poznato, njemu ništa ne znači IP adresa.
Mislim da PCAnywhere može da se podesi da koristi tcp/ip protokol, ne sećam se tačno nisam ga koristio već 2 godine.
A kako ti je podešen File and Printer Sharing for Microsoft Networks?
 
Provalio sam gde je greska, modem je u pitanju. Imam Intel536EP i on jednostavno nece da odgovara na pozive. Pozajmio sam od drugova dva modema. Jedan je Lucent Win Modem, a drugi je Conexant SoftK56. Sa ova dva modema konekcija je proradila iz prve.
Sad mi nije jasno zasto ovaj intelov nece da radi. Nije neki star - kupio sam ga pre 10 dana. Inace ovaj Intelov modem je hardverski a ova druga dva su softverska.
Krajnja varijanta bi bila da zamenim modem, samo mi zvuci neverovatno da neki modem ne moze automatski da odgovara na pozive. Mora postojati neko objasnjenje.
 

Back
Top