Duborez?
Prikazujem rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Duborez?

Zainteresovan član strujici (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Duborez?

Da li neko zna neki sajt na temu ili pak neki e-book?

Primećen član m.v. (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: Duborez?

Samo da pozdravim Charlesa!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

E stvarno ista tema, kao i moja na hobiju. Ok, nema veze, ono sto ja znam je

wood carving
    chisels
    gauges

proguglaj malo, pa cemo nastaviti temu.

Aktivan član bakyy (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

Zainteresovan član strujici (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Ma guglao sam ja vec odavno al nikako da naletim na neki dobar sajt, domaci npr...Izgleda da Srbi koji se bave duborezom ne koriste internet..i obratno...Ima dosta stranih al oni samo reklamiraju svoje casopise, nista besplatno, cist kapitalizam....Ziveo Staljin i svetska revolucija! :-)

Učlanjen
    04.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio strujici Pogledaj poruku
    Ma guglao sam ja vec odavno al nikako da naletim na neki dobar sajt, domaci npr...Izgleda da Srbi koji se bave duborezom ne koriste internet..i obratno...Ima dosta stranih al oni samo reklamiraju svoje casopise, nista besplatno, cist kapitalizam....Ziveo Staljin i svetska revolucija! :-)
    j.b.sh revoluciju nego skalpel i dleto u ruke, dasku na sto i za 20 sati rada znaces sta mozes od onoga sta zelilis. nema tu ko sta da ti kaze sve moras sam da uradis a dali ces biti zadovoljan to je ????????????

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Na ovom sajtu ima pochetni kurs. Klik na enter i dobje se free pdf sa par projekata.

http://www.2carve.com/index.shtml. Ovo je moj prvi rad po ovom kursu. Gde ima dobro stovariste za dobro drvo? Orahovo drvo, 23 x 8 cm. Nije uradjeno finishiranje.
    Poslednji put ažurirao/la zorankyu : 26.11.2007. u 22:53

Učlanjen
    04.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

super zorane,alat ti je prva liga,gde si ga kupio?
    hvala za link odlican je

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bakyy Pogledaj poruku
    super zorane,alat ti je prva liga,gde si ga kupio?
    hvala za link odlican je
    Alat sam kupio u prodavnici ULUS-a u Knez Mihailovoj ulici, ali ih treba naostriiti.
    Kupio sam i neka holadnska dleta, komplet za modelarenje, ali su ona tek tupa. Ima ih josh video sam juche u prizemlju rk Merkur, marka silverline, 750din 10kom, ali nisam siguran koliko vrede, verovatno koliko i koshtaju. Ako odesh da pogledash ne pitaj prodavce, nemaju pojma, pribor se nalazi u drugom trecem rafu skroz pri dnu, tamo gde su shrafcigeri i neki kljuchevi u plastichnom pakovanju, videcesh.

Da li znash ko oshtri dleta, ili gde moze da se nabavi oksid za ostrenje profilisanih dleta?
    Poslednji put ažurirao/la zorankyu : 27.11.2007. u 21:23

Učlanjen
    04.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

@zorane
    ova dleta iz merkura ne mogu da se naostre,los celik, srecom nije puno bacenih para.
    na sajtu samsvojmajstor.com (forum) ima slicna tema i tema o drvetu i tu ima solidnih saveta kako da naostris dleta

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Hvala za sajt samsvojmajstor, uchlanio sam se.

Ja sam oshtrio ona ravna, nisam josh probao sa njima da radim. Ali od onih profilisanih ochigledno nema nikakve koristi. Ruka mi je otekla oshtreci ali nista nisam uradio.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Nisam duze vreme bio na netu, ali..

Ta dleta u Mercuru, kupio sam i odneo kod coveka koji ih je izdubio, naostrio i napravio nesto sto lici na duborezako dleto. Naravno da nije kao original, naravno da ne zelim da polemisem o tome da li uopste treba raditi sa takvim alatima, ali kada nema bolje...
    Na netu sam nasao Stubai firmu iz Austrije koja poizvodi alate, imaju jako dobar katalog, sa profilima pojedinih dleta, ali SKUPOOOO

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Ono sto sam ja kupio u Merkuru je 500 do 700 din po komadu sirina 30mm klasicno dleto, od cega je napravljeno dleto "za kopanje".

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bob63 Pogledaj poruku
    Nisam duze vreme bio na netu, ali..

Ta dleta u Mercuru, kupio sam i odneo kod coveka koji ih je izdubio, naostrio i napravio nesto sto lici na duborezako dleto. Naravno da nije kao original, naravno da ne zelim da polemisem o tome da li uopste treba raditi sa takvim alatima, ali kada nema bolje...
    Na netu sam nasao Stubai firmu iz Austrije koja poizvodi alate, imaju jako dobar katalog, sa profilima pojedinih dleta, ali SKUPOOOO
    Kao sto sam napisao i ja sam ravna naostrio, spremam se da nadjem majstora za ona profilisana, imam komplet pfeil dleta, bio sam na njihovom sajtu, a nashao sam i na netu kako se oshtre profilisana dleta. Opisao sam na sajtu
    http://www.samsvojmajstor.com/

Sto se tiche ovih dleta za modeliranje iz merukura od 750din. ova ravna sam naostrio i dobro su ostra, sechu novinu kao zilet, sto je jedna od proba, samo ne znam koliko ce drzati oshtricu, inache ja radim sa orahom. Sad trenutno neshto radim pa nemam vremena da isprobavam trajnost, inache prva proba je ok. Koliko sam prichao sa ljudima koji rade duborez. povodom ovog "da li uopste treba raditi sa takvim alatima", ne treba ni polemisati, ljudi, ali svi od reda, kazu: " marka nije bitna, vazno je da li zavrshava posao", i vecina njih sama pravi dleta, inache su ljudi profi.

pozdrav
    Poslednji put ažurirao/la zorankyu : 07.12.2007. u 19:46

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ja sam u Merkuru kupio dleta marke "BAHCO" svedska, profil "U", i naravno ravna, i rade perfektno, tako se i oshtre, mada su tesarska. Duza su, a meni je recheno da se lakshe radi sa duzim, lakse se kontrolisu, i za vece povrshine to je istina, imam u profil 6, 12, 16 i 20mm. Oshtrim ih kako sam dao na semi na sajtu:
    http://www.samsvojmajstor.com/

Za manja se snalazim.

Pored toga danas sam u Metrou kupio komplet dleta, 12kom, 223din raznih profila. Mogla bi se nazvati mikro dletima da su kvalitetnija, ali poenta je, ostra su kaon nozici, jesu tanka, ali za fine detalje mogu se upotrebiti, a cena, pa i da se bace nije steta velika.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Evo mog "diplomskog" rada:

Duborez, Ikona - Sveti Otac Nikola
    beli javor - 21cm x 35cm x 2,5cm
    (detaljnije na samsvojmajstor.com)

Poslednji put ažurirao/la zorankyu : 13.01.2008. u 14:24

Nov član
    Učlanjen
    09.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

posto se ja bavim duborezom vec petnaest god.mogu vam reci da je najteze za nauciti kako da se pravilno ostri alat.

Zainteresovan član zlatan0 (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Ako moze neko da mi pojasni detaljnije o graviranju metala.Naime,mene interesuje na koji nacine se dobijaju jaki kontrasti izmedju podloge i neke sare(konkretno mislim na recimo gravure na puskama i to na sare sa liscem-nemogu da se setim kako se tacno zove ta vrsta sare)poneki put kontrast je toliki da je pozadina skoro crna,a sama sara u boji metala i kako dobijaju one jasne senke i prelive na motivima iz lova,recimo,gde taj motiv izgleda kao da je fotografija?Da li se koriste neka sredstva slicna sredstvima za bruniranje,ili neke kiseline ili nesto sasvim drugo se radi?Hvala!!!

Slične teme

1. DUBOREZ
    Autor JOCCCA u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 10.04.2009., 20:18
  2. Ornamentika i duborez na ikonostasima
    Autor ljuba miljkovic u forumu Istorija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.09.2008., 10:58
  3. Duborez
    Autor bob63 u forumu Razno
    Odgovora: 6