Nacin ucenja

Brzo i efikasno u kom smislu?

Ja sednem, uzmem highlightere i belezhim vazhne stvari. Ponekad i prepisujem u svesku, ako su neke formule...

Ali je vazhno da to shto uchim razumem, i da posle mogu da prezentujem...
 
Pa imam da ucim istoriju muzike i to nekih 12 lekcija za ponedeljak i ne znam kako sve da naucim,a u svakoj lekiji ima po jedno 5 kompozitora i datumi i sve cu da pomesam!
 
Sedi, uchi, razlozhi na komponente...
Izvuci najvazhnije, prepishi ga u neku svesku ili na papire, UREDNO, i onda uchi...
Mislim, nema drugog nachina, nemoj da trazhish da ti se samousadi u glavu, znash i sama da je nemogutje...
 
Znas kako ja ucim procitam lekciju,podvucem bitno,procitam bitno i prepisem ga na papir...Procitam tako na papiru jos jednom i ponovim...i pre casa procitam jos malo...mada ja ne dozvoljavama da mi se gomilaju lekcije,i javljam se sama da odgovaram posle trece cetvrte lekcije...
 
Nikad nisam razumela kako neko moze da cita, cita, cita, da iscitava, jednom, drugi put, treci put, cetvrti put,u krevetu, sa knjigom na krilu, uz dorucak, i da tako nesto nauci.Ja ne bih mogla nikad nista da naucim tako kao da citam novine.
 
mislim da ti je najbolje da podvuces najbitnije,prepises u svesku,dok prepisujes vec si pola naucila!!!! ako ti je za usmeni,naucis malo napamet,a ako ti je za kontish onda ti je to dovoljno i oslonis se na prepisivanje!!!!tako ja radim...
 
Da,mislim ljudi nije FAX nesto NAJVAZNIJE,nije to nesto da sad svi moramo da ludujemo za faxom,da strebamo za sve 5ice...uzassss!!!

Priglupo dete... Da li ti stvarno mislish da je obrazovanje nebitno?
Netju se sa tobom raspravljati, taj nivo je daleko ispod. Ali smo te molim da malo razmislish... Mogu oba, veruj mi. Netjesh - budi glupa!
 
Pa imam da ucim istoriju muzike i to nekih 12 lekcija za ponedeljak i ne znam kako sve da naucim,a u svakoj lekiji ima po jedno 5 kompozitora i datumi i sve cu da pomesam!

ako imas kontrolni imam resenje za tebe...odstampaj najvaznije na papir i lepo prepisujes ali tako da ne provali nastavnica stavis papir u krilo a u klupu stavis ranac da se ne vidi i samo prepisujes...imao sam ja konrtolni iz iste oblasti kao ti znaci isto sve i nije primetila mislim ja sam imao vise listova....
 
mislim da ti je najbolje da podvuces najbitnije,prepises u svesku,dok prepisujes vec si pola naucila!!!! ako ti je za usmeni,naucis malo napamet,a ako ti je za kontish onda ti je to dovoljno i oslonis se na prepisivanje!!!!tako ja radim...

To moze u srednjoj skoli, i na visim skolama, a na fakultetu bi te zabolela ruka kad bi morao toliko da prepisujes. U kjigama profesori se uopste ne trude da to bude sazeto, nego bas suprotno, tu je analiza i sinteza, sve detaljno, tako i treba. Na fakultetu je najbolje kod onih profesora koji sve ispredaju sto treba da se zna, pa onda hvatas beleske i ucis iz belezaka, ali malo je takvih profesora, obicno ne stignu da ispredaju sve sto treba da se zna.
 
Ma sad ne ovim privatnim fakultetima moze da se upise i ko je bio dovoljan,sve je stvar love,cak ce bolje da prodje u zivotu od onog ko se mucio i u srednjoj i na faksu.
 

Back
Top