Priština: Pretučena dopisnica Glasa Amerike, počela istraga

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Priština: Pretučena dopisnica Glasa Amerike, počela istraga
Kosovska policijska služba (KPS) počela je u četvrtak istragu u vezi s napadom na dopisnicu Glasa Amerike iz Prištine Vesnu Bojičić iako ona još nije prijavila slučaj, izjavio je glasnogovornik policije Veton Elshani.


On je izjavio da je policija na osnovi pisanja medija o napadu na dopisnicu Glasa Amerike otvorila istragu, a da s novinarkom Bojičić još nije uspjela stupiti u vezu.

Radio Glas Amerike objavio je da je Bojičić pretučena prije dva dana u svojem stanu u Čaglavici, nadomak Prištini.

Ona je izjavila da ju je napao maskirani muškarac, u crnoj odori, s "fantomkom" na glavi i da ju je tukao i vrijeđao zbog njezina rada za Glas Amerike i "predanosti Albancima".

Vesna Bojičić je izjavila da nije zvala Hitnu pomoć jer bi tada bila obaviještena i policija u koju, zbog prijašnjeg iskustva, nema povjerenja.

Napad na dopisnicu Glasa Amerike osudile su Asocijacija neovisnih elektronskih medija (ANEM) u Srbiji, Udruga novinara Srbije (UNS) i Društvo novinara Kosova koje okuplja srpske novinare.

(FENA)
 
ovo sam vec postavio na temi "vesti iz politike", a citao sam i nasa izdanja gde doticna izjavljuje da osim sto je napadac tecno govorio srpski on je naveo i razlog da ne informise "realno", tj. stavlja se na nasu stranu. uz ogradu da ceo slucaj moze biti namestaljka, ja ipak ne verujem da je to nase delo

To što je napadač govorio tečno srpski ne znači ništa. Teško možeš da zaključiš ko je Šiptar a ko Srbin sa Kosova jer isto pričaju srpski.

Ako je ipak Srbin a mlati ženu onda se spremimo za poznat scenario: Hrvatska, Bosna...
E tada taj baja neće doći da mlati potpisnika povelje o pobedi zbog koje moramo da ustupimo stranim trupama sve institucije.

Jer ako ćemo pesnicama onda nemojmo o pravdi i nepravdi...
 
Kada me zanima neki dogadjaj kom nisam prisustvovao iz ovog ili onog razloga, obično ispratim sve strane koje izveštavaju te donesem zaključak. Ali ruku na srce, da sve naopako napiše neki novinar nikada ne može da zasere stanje u zemlji kao naopak rad političara i ostalih službi.

E tu treba rukama i nogama, a ne ovaj novinar kriv ajmo njega.
Da je tako, ja bih prvi tukao novinare.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top