Koja je najkvalitetnija liga na svetu po vama i zasto

@PLES slazemo se u mnogo toga...malo si Sevilju ponizio...ipak nijesu sada u rangu sa Midlzbroom...
Sevilja je ekipa koja lagano moze da odnese titulu u Spaniji...;)
Nijesam siguran sta je htio Mashe da kaze...ali moze se reci da su Engleski klubovi prije svega Celzi i Liverpul veoma jaki odbrambeno a opet atraktivni(mozda ne u mjeri kao Barsa 2005.-2006. ali jesu) pa je mozda to htio da istakne...
Smatram da svi vole napadacki fudbal...Mada mislim da je to vise stvar taktike nego vjestine kada su u pitanju veliki klubovi;)
Hocu da kazem...da smatram da i Celzi i Liverpul mogu igrati napadacki sto bi rekli ``magical`` ali da ipak treba braniti cast odbrane, spremnosti, taktike...i ipak meni fudbal nije cirkus...vec ga vise posmatram kao sah ili rat...tako mi dobija mnogo vise na znacaju...
Jer ipak fudbal uglavnom mimoilaze pametni ljudi...ili mozda ne...sta mislite svi(ne samo ti ples)?
 
Jeste,i osvojili su CELE dve LS za poslednji 15 godina (Junajted 1999. i Liverpul 2005.) Imrpesivno zar ne?
Samo AC Milan ima 3 LS od 1992,kada je uvedeno igranje po grupama. I Real ima 3 titule od istog perioda. Barsa dve titule 1992. i 2006. Da ne dodajem Marsej,Juve,Porto,Borusiju Dortmund i Bajern.
Tako da,ipak i na zalost broj ucesnika i 1/4 finalu ili 1/2 finalu jedne zemlje ne odredjuje pobednika LS.

Ko ne razume,shvatice jednog dana da se najgori fudbal igra na Ostrvu. Zato su Englezi i krenuli ,pre 10ak godina sa velikim brojem stranaca iz Evrope (oni sebe zovu Ostrvo,a nas Evropa) i Juzne Amerike,ne bi bili nesto uradili. I za sada im solidno ide,imaju puno gledalaca i puno love,ali rezultati su i dalje mrsavi. Ali napreduju...2-3 kluba napreduju,ostali stoje tamo gde su bili 80tih.

ne gledaj pojedinacno koliko ko ima titula nego gledaj koliko klubova iz Engleske a koliko iz italije,Nemacke,Spanije...ima u zavrsnici to sam samo hteo da kazem
 
ne gledaj pojedinacno koliko ko ima titula nego gledaj koliko klubova iz Engleske a koliko iz italije,Nemacke,Spanije...ima u zavrsnici to sam samo hteo da kazem

Ja ipak i dalje mislim da je bitno ko osvaja,a ne koliko ih igra.To mi je nekako logicno,a?
Mislim da ces se sloziti da kvantitet ne daje uvek kvalitet.Ipak toliko klubova,a tako malo trofeja i u UEFA i u LS,od strane engleskih predstavnika. Milan LS,Sevilja UEFA.A pre toga Barsa i opet Sevilja.
Eno,sinoc Mancester-jadan i bedan. Ne zato sto su stvarno jadnii bedni,nego zato sto nemam pojma koji je **** Fergusonu,pa protiv onako neinspirativne Barselone postavlja tektiku 6-5-0,njemu Runi sinoc igra defanvivnog veznog,yebote! Ljudi celu sezonu igraju za gol vise i ovaj ih stavlja da se brane 90 minuta i vidi se lepo da ljudi ne umeju da igraju takav fudbal. Sva sreca,pa je Barsa losa,ali im se takva igra prosle godine osvetila protiv Milana u Milanu 3-0.
Videcemo sta ce biti sa Englezima sledece sezone kada se suoce sa Juventusom i Bajernom.


@Grizzly

Veruj mi da nisam podcenio Sevilju. Oni su se samo malo digli u poslednje 2-3 sezone. Inace Sevilja je sasvim prosecan spanski klub,koji je i ispadao iz lige i ne znam da li uopste ima neku titulu prvaka Spanije. Ja prvo gledam domace titule,pa onda sve ostalo. Tako da je za Real,Barsu,Atletiko i Valensiju,Sevilja tek prosecan klub kome se malo vecim radom i ulaganjem posrecilo da uzme 2x kup UEFA.
Sevilja ti je rang Lacija,Rome,Salkea,Stutgarta,Totenhema,Evertona (eto nije Midlsbro) ili Vojvodine ili OFK kod nas i nista vise od toga.
 
Sevilja ti je rang Lacija,Rome,Salkea,Stutgarta,Totenhema,Evertona (eto nije Midlsbro) ili Vojvodine ili OFK kod nas i nista vise od toga.

Pre svega zelim istaci da se slazem sa vecinom tvojih postova, pretezno onih vezanih za dzokadzijsku Premier Ligu :D

Samo mi objasni kako mislis da je Sevilja u rangu Lacija i Rome recimo, koji predstavljaju velikane italijanskog fudbala ?
Da li ih u isti kos stavljas na osnovu trenutne situacije ili u obzir uzimas njihovu tradiciju ?
 
Pre svega zelim istaci da se slazem sa vecinom tvojih postova, pretezno onih vezanih za dzokadzijsku Premier Ligu :D

Samo mi objasni kako mislis da je Sevilja u rangu Lacija i Rome recimo, koji predstavljaju velikane italijanskog fudbala ?
Da li ih u isti kos stavljas na osnovu trenutne situacije ili u obzir uzimas njihovu tradiciju ?


Evo sada cu najplasticnije moguce da ti predstavim koliko su Lacio i Roma Velikani italijanskog fudbala.
Ako ih stavih u red sa
Milanom
17 titula pravaka Italije
7 x prvak evrope
4x prvak sveta

Juventus
27 titula prvaka Italije
2 x prvak Evrope
2 x prvak sveta
1 x kup kupova Evrope
3x kup UEFA
i Juve je prvi klub koji je objedinio SVE moguce trofeje koje u fudbalu mogu da se osvoje.

Inter
15 titula prvaka Italije
2 x prvak evrope
3 x kup UEFA
2 x prvak sveta

E sada,kada to uporedis sa Romom koja ima 3 titule prvaka Italije za 100 godina postojanja. Evro titula nema (jedno finale Kupa Sampiona 1982)
Lacio-2 titule prvaka Italije i jedan kup kupova evrope (poslednji), takodje za 100tinak godina postojanja.
I tu onda ubacis Sevilju koja ima jednu titulu prvaka Spanije i 2x kup UEFA i ti mi sada reci da to nije isti kos?
Navedeni timovi jesu veliki po tradiciji i po tome sto imaju gradske rivale i vrlo verne i zagrizene navijace i velika rivlastva sa drugim klubovima u ligi u kojoj igraju. Ali rezultati su im mizerni.
Ja ne zelim da srozavam nikoga, Roma jeste veliki klub,veliki je zbog jednog Batistute,zbog jednog Totija i mnogih drugih pre njih,zbog lepog fudbala,zbog toga sto je iz Rima...ali znas i sam da Torino i Bolonja imaju mnogo vise titula,torino cak 10 ako se dobro secam,dominirali su i Italiji jedno vreme,pre par decenija.
Ja inace simpatisem Lacio,ali oni su najprosecniji Italijanski klub. Najveci domet im je tri titule prvog strelaca lige Djuzepea Sinjorija iz 90tih. :D


Zna se kosu velikani i u Italiji i u Spaniji.
 
Poslednje dvije godine eng.liga je definitivno najkvalitetnija sto zbog ucesca njihovih klubova u ligi sapiona(kada su ove god.sve ocistili-3eng.kluba u polufinalu), jasno je da se ipak igra fudbal ispred ostalih .Tu je odbrana kod eng timova koji ne porimaju tako lako golove kao Roma, Real,Inter(inter do duse igra dosta "tvrdo" ali im je Liverpul drzao loptu mnogo, mnogo oba meca. S druge strane Barselona je mozda mogla nesto protiv Mancestera ali ipak prvi mec na Kamp Nou Mancester je odigrao odbranu za 5.U vaznim utakmicama se igra iskusno, pozrtvovano i ceka se pametno prilika za gol i ona dodje.Onda dovode se najbolji i najkvalitetniji igraci iz svih zemalja sa svih kontinenata, raznovrsnost fudbalskih skola idealno sklopljena u jednu pravu musku ligu kod koje i navijeaci(da ne zaboravim)takodje ispred ostalih .Strast na tribinama i na terenu kad neko postigne gol je vece za klasu u odnou na druge lige(Mogu da pariraju navijaci Argentinske lige po atmosferi...)Mnogo lijepih golova postignu igraci u eng.drugoj ligi(ko prati-znace o cemu pricam), a da ne pricamo u Premier ligi.I jos mnogo razloga zasto su ispred kao i to da nema mnogo svadja izmedju trenera, izmedju igraca sto se uvijek desava u spanskoj i ital.ligi.Igraci gadjaju saigraca loptom u facu posle faula samo zato sto ga je ovaj predribl'o....Gadjali figa glavom od svinje dok je igr'o u Real:rotf::rotf::rotf:No coment.Mislim da je dosta .Fudbal igraju spanci tehnicki dobar zbog dovodjenja mladih perspektivnih igraca iz Brazila i Argentine (Npr.Neprevazidjeni Mesi).Sve u svemu Eng liga ubjedljivo broj 1:rtfm:Jel treba jos razloga....:rotf:
 
o pa ti to mene ne kuliras, nisi odgovorila na neku vrstu mog izvinjenja na chat temi

ovi tvoji imaju mozak, ali ne znaju da ga koriste, a srce im je misaona imenica

a shto ti mislis da ja tebe stalno kuliram?
sa drugom sam prebacala namjestaj za komsiju,ujutru, a to sto ti uvijek imas second thoughts to je druga stvar :whistling:
ne kuliram te, samo neki postovi nisu vrijedni citiranja :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

slazem se da ovi moji imaju mozak a srce...naravno da imaju :mrgreen:
 

Back
Top