Hrvatska postala clanica SB u UN.....

ne vidim sto se cudis, istocna evropa ima samo jedno mesto u sb, to ej do sad bila slovacka, sad se kandidovala ceska i hravtska, prosla hrvatska... i mi smo glasali za njih ie to...

recimo da je prosao nas kandidat hahah :)

u sb je koncept da svaki deo sveta ima svoje predstavnike tako da to sto su vijetnam, libija, kostarika i burkina faso prosle ne znaci da su po bilo cemu ispred nas...
 
SB i UN nisu bitni toliko koliko statistika UEFA-e koja kaže da su Hrvati na prvom mestu po plasmanu za kvalifikacije na svetskim prvenstvima.

Kod nas ti menadžer diktira karijeru igrača, pa onda selektoru odredjuju koji će igrač da igra iako se ne podnose, pa onda ...
 
Ilke, nece bas biti da je potpuno svejedno koja drzava uzima clanstvo u savetu bezbednosti???
Tu ima i diplomatske sposobnost, neke vrste priznanja, i jos mnogo toga.......

Jedino iznenadjenje je , za neupucene Libija.................

U svakom slucaju, dok Hrvatska potaje clan saveta bezbednosti UN, dok je pitanje ulaska u EU, za njih pitanje od jos godinu - dve............Srpski obor, koji stoka u njemu naziva parlament, raspravlja o deblokadi Kube ......yebala ih Kuba
 
Ilke, nece bas biti da je potpuno svejedno koja drzava uzima clanstvo u savetu bezbednosti???
Tu ima i diplomatske sposobnost, neke vrste priznanja, i jos mnogo toga.......

Jedino iznenadjenje je , za neupucene Libija.................

U svakom slucaju, dok Hrvatska potaje clan saveta bezbednosti UN, dok je pitanje ulaska u EU, za njih pitanje od jos godinu - dve............Srpski obor, koji stoka u njemu naziva parlament, raspravlja o deblokadi Kube ......yebala ih Kuba

Srpska skupština raspravlja o deblokadi Kube, ako dobro razumem??:confused:
 
Slobodna Dalmacija 18.10.2007

Slovenija je jedina država bivše Jugoslavije i jugoistočne Europe koja je Hrvatskoj uskratila glas za ulazak u Vijeće sigurnosti UN-a. Iako je slovensko ponašanje izazvalo prilično iznenađenje u krugovima domaće diplomacije, tu činjenicu zasad još nitko ne komentira. Očito zahlađene hrvatsko-slovenske odnose u ovom je trenutku zasjenilo zadovoljstvo zbog tako izuzetnog hrvatskog uspjeha na međunarodnom planu.
Tome nasuprot, Srbija jest glasala za Hrvatsku, premda su dvije zemlje još donedavno bile u ratu.
"Ovaj uspjeh smatramo i uspjehom regije, zajedničkim uspjehom",rekao je stalni predstavnik Srbije pri UN-u Pavle Jevremović ističući kako je Srbija dala glas Hrvatskoj i podržavala njezinu kandidaturu u raznim fazama kampanje, što je, kako je rekao, dogovoreno na "najvišoj razini". Ta je potpora "jasan pokazatelj novih i dobrih odnosa".
 
Pa dobro

Članice u 2008. će biti:

1. Belgija (Z. Evropa)
2. Burkina Faso (Afrika)
3. Vijetnam (Azija)
4. Indonezija (Azija)
5. Italija (Z. Evropa)
6. Južna Afrika (Afrika)
7. Kostarika (J. Amerika)
8. Libija (Afrika, Arabija)
9. Panama (J. Amerika)
10. Hrvatska (I. Evropa)

Dakle ima tu svega i svacega.. Burkina Faso, Libija, Panama, Vijetnam... I nije neko drustvo.

Poent je da se zemlje smenjuju pa na svaku dodje red. Nije to sad neki uspeh. Ali kao sto se vidi srbomrsci zele da prikazu taj toboznji uspeh Hrvatske kao toboznji neuspeh Srbije.

Ja da se pitam... ne bi mi ulazili ni u UN ni u EU !
 
Slobodna Dalmacija 18.10.2007

Slovenija je jedina država bivše Jugoslavije i jugoistočne Europe koja je Hrvatskoj uskratila glas za ulazak u Vijeće sigurnosti UN-a. Iako je slovensko ponašanje izazvalo prilično iznenađenje u krugovima domaće diplomacije, tu činjenicu zasad još nitko ne komentira. Očito zahlađene hrvatsko-slovenske odnose u ovom je trenutku zasjenilo zadovoljstvo zbog tako izuzetnog hrvatskog uspjeha na međunarodnom planu.
Tome nasuprot, Srbija jest glasala za Hrvatsku, premda su dvije zemlje još donedavno bile u ratu.
"Ovaj uspjeh smatramo i uspjehom regije, zajedničkim uspjehom",rekao je stalni predstavnik Srbije pri UN-u Pavle Jevremović ističući kako je Srbija dala glas Hrvatskoj i podržavala njezinu kandidaturu u raznim fazama kampanje, što je, kako je rekao, dogovoreno na "najvišoj razini". Ta je potpora "jasan pokazatelj novih i dobrih odnosa".

A jes vam uspeh da sedite u stolicama pored smrdljivih africkih crnaca... :roll: Zato smo i glasali za vas da dobijete vaske :D
 
Ah da sad kad smo vam dali glas i kad ste poslali clanica SB mozete lepo da glasate za odcepljenje Kosova i da nam opet uterate k*** kao sto ste uvek tokom istorije radili, i uvek ste nam tako uzbracali nasu ljubav i naklonost i zastitu koju smo vam davali.

Rani kuce pa ce te ujede !!!
 
Ah da sad kad smo vam dali glas i kad ste poslali clanica SB mozete lepo da glasate za odcepljenje Kosova i da nam opet uterate k*** kao sto ste uvek tokom istorije radili, i uvek ste nam tako uzbracali nasu ljubav i naklonost i zastitu koju smo vam davali.

Rani kuce pa ce te ujede !!!
Zašto si siguran da će taj glas biti za odcjepljenje?
Prije će biti "suzdržani" ali puno toga će još odlučivati
dalako je prvi mjesec
 
Zašto si siguran da će taj glas biti za odcjepljenje?
Prije će biti "suzdržani" ali puno toga će još odlučivati
dalako je prvi mjesec


Pravo da ti kažem, drago mi je zbog vas, to je dobra stvar za vašu državu, ali obzirom na izjave vaših zvaničnika i ja sam skoro sigurna da će Hrvatska glasati za odvajanjeKosova.

Mada, gledajući šta se tamo dešava, više nisam sigurna da li ćete nam učiniti uslugu ili ćete raditi za naše dobro.
 
Hrvati su proshli samo zato shto se znalo da ce glasati za nasilno odvajanje Kosova.
Iz istog razloga samo u suprotnom smeru je prosjla Libija.
Nema to veze ni sa nama ni sa Hrvatskom ili bilo kim.To je dil Ruja i Amera-svakom po jedan njihov.
Meni jedino nije jasno zbog chega smo im mi dali podrshku,kad se sada zna da ce da rade [protiv nas?:lol:
Bruka.
 
Pravo da ti kažem, drago mi je zbog vas, to je dobra stvar za vašu državu, ali obzirom na izjave vaših zvaničnika i ja sam skoro sigurna da će Hrvatska glasati za odvajanjeKosova.

Mada, gledajući šta se tamo dešava, više nisam sigurna da li ćete nam učiniti uslugu ili ćete raditi za naše dobro.
Hrvatska je u ovom slučaju u jako nezgodnoj situaciji
jer je i sama dio ove regije i zbog dobrosusjedstva i
svega ostalog bilo bi dobro da se zaobiđe njena uloga
u ovome. UN bi trebao razumijeti suzdržanost Hrvatske.

Ako se ipak dogodi da bude "za" kako kažeš, ja to ne podržavam
bez dogovora samih Srba i Albanaca. Ali ako ipak to bude
Srbija će biti bijesna ali kad se smiri situacija možda uvidi
da je dobila bolju situaciju nego je imala. Nastupit će
vrijeme mira u regionu. A pretpostavka je da će EU promjeniti
kurs u vezi Srbije za 180 stupnjeva i napredak će da nadoknadi
možda žal za manastirima i srpskim vjekovnim ognjištima.
A opet zašto bi i to bilo zaboravljeno, ta će tradicija i dalje biti
nastavljena na Kosovu pogotovo unutar EU.
 
Ali ako ipak to bude
Srbija će biti bijesna ali kad se smiri situacija možda uvidi
da je dobila bolju situaciju nego je imala. Nastupit će
vrijeme mira u regionu. A pretpostavka je da će EU promjeniti
kurs u vezi Srbije za 180 stupnjeva i napredak će da nadoknadi
možda žal za manastirima i srpskim vjekovnim ognjištima.
A opet zašto bi i to bilo zaboravljeno, ta će tradicija i dalje biti
nastavljena na Kosovu pogotovo unutar EU.
:lol::lol::lol:
Vrh:lol:
 
Pokushaj da zamislish da si Srbin sa Kosova,pa onda sama sebi odgoviri da li bi ti Hrvati uchinili "uslugu"jer ce glasati kako im Amerikanci kazu.



Zamislila sam to mnogo puta i uvek došla do istog zaključka: ne bi me zadržali tamo ni da me vežu lancima.

Kakvu perspektivu imaju ti ljudi, razmisli o tome. U svakom slučaju, ostalo Kosovo ili ne u Srbiji, oni su u krajnje nezavidnom položaju. Onog dana kad su naša vojska i policija napustile Kosovo, oni su ostavljeni na milost i nemilost zaštiti KFOR-a, a to kako ih štite vidimo vrlo često kad se desi neka nesreća.

Hiljade ljudi je ubijeno od dolaska medjunarodnih snaga na Kosovo. Šta dalje reći?

Ako Kosovo ostane u Srbiji, nastavlja se njihova agonija, imao si verovatno prilike da vidiš reportaže o tome kako žive i kako uopšte izgleda život u bodljikavoj žici.

Ako Kosovo ne ostane u Srbiji, onda....

Pa dajte vi rešenje, ja očigledno nemam dovoljno mašte.
 

Back
Top