Sta bi bilo kad bi bilo...

ilkebgd

Primećen član
Poruka
855
U slucaju da ameri napadnu Iran zanima me imaju li ovi sanse da im pogode i eventualno potope nosac aviona tim svojim famoznim raketama sto ih navodno imaju? :roll:

Znamo da su za vreme agresije 99. bili nosaci aviona u jadranu, jesmo li mi mogli da ih gadjamo pa nismo smeli da ne bi dobili atomsku :) ili nismo ni imali cime, tj. nismo imali oruzje dovoljnog dometa? :)

i koje je uopste oruzje najveceg dometa bilo/jeste u JNA, odnosno VJ 99. ? mislim oruzje zemlja-zemlja ?
 
U slucaju da ameri napadnu Iran zanima me imaju li ovi sanse da im pogode i eventualno potope nosac aviona tim svojim famoznim raketama sto ih navodno imaju? :roll:

Znamo da su za vreme agresije 99. bili nosaci aviona u jadranu, jesmo li mi mogli da ih gadjamo pa nismo smeli da ne bi dobili atomsku :) ili nismo ni imali cime, tj. nismo imali oruzje dovoljnog dometa? :)

i koje je uopste oruzje najveceg dometa bilo/jeste u JNA, odnosno VJ 99. ? mislim oruzje zemlja-zemlja ?

Sto se tice topova mislim da je najveci domet 155mm Nore B 52- oko 42 km, ali postoje li uopste neke rakete zemlja-zemlja duzeg dometa?

e pa ovo je pitanje za strucnjake VS, znaci sacekaj da dojde jerry ili neki drugi forumas koji je dobro potkovan pa ce ti pomoci
 
U slucaju da ameri napadnu Iran zanima me imaju li ovi sanse da im pogode i eventualno potope nosac aviona tim svojim famoznim raketama sto ih navodno imaju? :roll:

Znamo da su za vreme agresije 99. bili nosaci aviona u jadranu, jesmo li mi mogli da ih gadjamo pa nismo smeli da ne bi dobili atomsku :) ili nismo ni imali cime, tj. nismo imali oruzje dovoljnog dometa? :)

i koje je uopste oruzje najveceg dometa bilo/jeste u JNA, odnosno VJ 99. ? mislim oruzje zemlja-zemlja ?

Sto se tice topova mislim da je najveci domet 155mm Nore B 52- oko 42 km, ali postoje li uopste neke rakete zemlja-zemlja duzeg dometa?

ja ga cenim da Car Persije
nije tolka budaletina
da potapa brodice po Zalivu...

ako mu pukne film
puknuce Izrael

i poshteno je
jer nikog ne dira
gleda svoja posla
neki mu to spore

a dovoljno je jak da mu se moze.
 
evo nasao sam, najveci domet je oganj- 50km, a pre je bila luna 70km al je izbacena iz upotrebe... takodje raketna fregata kotor je imala rakete dometa 80km.

sve u svemu mi nismo mogli id a smo hteli da gadjamo nosac, ali iranci mislimd a nsiu u istoj situaciji.
 
Nosac aviona ima nekoliko prstenova odbrane-24/7 vazdusne patrole F14 i A6, prsten jurisnih podmornica sposobnih za protivvazdusnu, protivbrodsku i protivpodmornicku brobu, prsten lakih krstarica i razaraca i kao poslednja odbrana sistemi Phalanx i Sea Sparrow na samim nosacima aviona.Jedini koji imaju nekakvu sansu da potope US nosac aviona su Rusi, a i to jedino pomocu protivbrodskog projektila ili torpeda sa nuklearnim punjenjem.Iranci dobro znaju kakav bi bio odgovor Amerike na potapanje broda rednog nekoliko milijardi dolara i posadom od 5000 ljudi, te nece to ni da pokusaju.Pitanje da li smo mi mogli da potopimo nosac aviona je krajnje bespredmetno.
 
Nosac aviona ima nekoliko prstenova odbrane-24/7 vazdusne patrole F14 i A6, prsten jurisnih podmornica sposobnih za protivvazdusnu, protivbrodsku i protivpodmornicku brobu, prsten lakih krstarica i razaraca i kao poslednja odbrana sistemi Phalanx i Sea Sparrow na samim nosacima aviona.Jedini koji imaju nekakvu sansu da potope US nosac aviona su Rusi, a i to jedino pomocu protivbrodskog projektila ili torpeda sa nuklearnim punjenjem.Iranci dobro znaju kakav bi bio odgovor Amerike na potapanje broda rednog nekoliko milijardi dolara i posadom od 5000 ljudi, te nece to ni da pokusaju.Pitanje da li smo mi mogli da potopimo nosac aviona je krajnje bespredmetno.
Slažem se.Potapanje američkog nosača brodova bi bio jedan jako jako težak udarac za Amere,i ko zna čime bi oni uzvratili...verovatno nekim radikalnim ABH udarom na ciljeve protivnika...a samo je Rusija vojno dovoljno jaka da može da postavi sebi jedan takav cilj...uostalom ko gleda holivudske filmove,primetiće da i Ameri jedino Ruse smatraju koliko toliko ravnopravnim vojnim protivnicima.
 
Naravno.Kao i u svim scenarijima za razvoj nuklearnog rata, koji ukljucuju pomorske borbe, pominju se jedino Rusi, a kao tacka koja dovodi do eskalacije sukoba obicno se navodi potapanje jednog ili vise nosaca aviona, posle cega US/NATO odgovaraju taktickim nuklearnim udarom, i ode mast u propast.
 
moze da ima prstenova koliko hoce, posaljes mu odjednom npr 20-30 raketa na njega i moze da se slika... :)

slazem se da je bespredmetno da li smo mi mogli da ga gadjamo ali kad su iranci u pitanju nisam siguran... mogli bi abr da pokusaju :)
 
Kako da ne.Ako bi te "rakete" i prosle prsten F14/A6, sistemi Phalanx i SeaSparrow imaju mogucnost istovremenog pracenja i unistavanja do 12 ciljeva po jedinici, a pogodak jedne ili dve rakete nece naneti nikakvu stetu nosacu aviona, posle cega ce slediti unistavajuci odgovor.Kao sto rece jedan vojni analiticar, nosac aviona vam je kao copor pacova koji prenose kugu, ili ih unistite sve ili ste mrtvi.
 
ilke vidi se da ne znas o cemu pricas

nosaci aviona su inace gradjeni ne kao celina nego kao vise komora...ako ga pogodis na jedno mesto, ta sekcija se zatvara a on i dalje funkcionise...a onda sledi odmazda

GodlsADJ ti je lepo rekao koja im je odbrana...sistemi koji se nalaze na samom nosacu aviona su dovoljni za veoma efikasnu zastitu, a da ne pominjemo celu flotu oko njega...

jedini nacin da se on unisti je nuklearni udar...a ta raketa def nece proci...
 
U slucaju da ameri napadnu Iran zanima me imaju li ovi sanse da im pogode i eventualno potope nosac aviona tim svojim famoznim raketama sto ih navodno imaju? :roll:

Znamo da su za vreme agresije 99. bili nosaci aviona u jadranu, jesmo li mi mogli da ih gadjamo pa nismo smeli da ne bi dobili atomsku :) ili nismo ni imali cime, tj. nismo imali oruzje dovoljnog dometa? :)

i koje je uopste oruzje najveceg dometa bilo/jeste u JNA, odnosno VJ 99. ? mislim oruzje zemlja-zemlja ?


hm...moguce je,nije da nije....teoretski.....
ali da je u praxi tesko...jeste
prvo,mi nismo "postedeli" americke nosace jer smo se bojali atomske.....jer nikada nebismo popili atomsku,niti bilo kakvu bombu slicnu njoj....ipak je ovo evropa,a tako radikalne stvari se nerade u evropi..
niti bi imali potrebe....da trose atomku za srbiju...
jednostavno bi nas obicnim konvencionalnim oruzjem vratili u srednji vek...


iran....suvise prenapuhana stvar oko irana...taj iran jeste uterao amerima donekle strah,u vreme one krize talaca...ali to je bilo davno...a tehnologija je odmakla mnogo daleko

najednostavniji odgovor...vojno..trenutno,americi niko nije dorastao,sem mozda rusije...NIKO
iran nebi bio svestan sta ga je snaslo....nikakve atomke,nikakvo ABH oruzje,najobicnije konvencionalne bombe....prevlast u vazduhu je vise nego ocigledna,na moru isto...ulazak kopnenim trupama.....nepotreban...cilj nije okupacija irana,vec unistenje atomskih postrojenja i onemogucavanje irana da nastavi sa proizvodnjom i izgradnjom istih

prema tome...to se moze uraditi u nekoliko avionskih i raketnih preciznih napada....

sto se tice odgovora irana....amerika ima vojsku u iraku....na njih bi bio izvrsen prvi udar...ali,amerika je dokazala da se i ne boji bas preterano kopnene intervencije,tako da me nebi iznenadilo da sacekaju irance,odbiju napad i krenu u kontru....
po oruzju su mnogo jaci

sto se tice obucenosti kadra i vojnika...mnogo obuceniji i skolovaniji

jedino sto iranci imaju su mooda,koja ameri i nemaju bas....ali davno davno je proslo vreme one krilatice

boj nebije ljuto oruzije,vec boj bije srce u junaka
prema tome
 
moze da ima prstenova koliko hoce, posaljes mu odjednom npr 20-30 raketa na njega i moze da se slika... :)

slazem se da je bespredmetno da li smo mi mogli da ga gadjamo ali kad su iranci u pitanju nisam siguran... mogli bi abr da pokusaju :)
Pa dobro, onda im posaljes istovremeno 50 raketa na njega nista nije neunistivo...

i titanik je gradjen kao vise komora...

no dobro, ajde da vam poverujem da je neunistiv ok...

ako ih n emoze spobediti pridruzi im se

aj nam sad lijepo reci jel imaš 9 ili 10 godina?

ajde de napredno si ti dijete, znaš se koristiti kompjutorom, ali štekaš na drugim područjima :mrgreen:
 
U slucaju da ameri napadnu Iran zanima me imaju li ovi sanse da im pogode i eventualno potope nosac aviona tim svojim famoznim raketama sto ih navodno imaju? :roll:

Znamo da su za vreme agresije 99. bili nosaci aviona u jadranu, jesmo li mi mogli da ih gadjamo pa nismo smeli da ne bi dobili atomsku :) ili nismo ni imali cime, tj. nismo imali oruzje dovoljnog dometa? :)

i koje je uopste oruzje najveceg dometa bilo/jeste u JNA, odnosno VJ 99. ? mislim oruzje zemlja-zemlja ?

Rat? Nema šanse!
 
"Kursk" je tada(kada je potopljen u sudaru sa USS Toledo) bio angažovan u velikoj vojnoj vežbi koja je, izmedju ostalog, trebalo da demonstrira jednoj visokoj kineskoj vojnoj delegaciji dejstvo najnovijeg ruskog podvodnog krstarećeg projektila VA-111 Shkval. Ovaj projektil u stanju je da putuje 300 kilometara na sat pod vodom tik uz površinu. Takva brzina je za američki vojni arsenal bila nedostižna, pa je to u Pentagonu izazvalo veliku pozornost. Tim pre što su Kinezi nameravali da kupe ovaj projektil pa su kinski vojni eksperti verovatno zato bili na podmornici.

VA-111 Shkval je namenjen potapanju nosača aviona. Ukoliko bi Kinezi došli u posed ovakvog oružija američka vojna supremacija bi bila ozbiljno narušena. Posebno ako se ima u vidu da je Kina najveći ekonomski rival SAD u ovom trenutku i da SAD grozničavo pokušavaju da kontrolišu sve naftne puteve ka Kini, kako zbog samog energenta, tako i zbog naftnog dolara.

"Kursk" nije bio predvidjen da nosi balističke rakete, ali je mogao da nosi upravo takve superbrze projektile koji bi lako razorili svaki nosač aviona.
 
"Kursk" je tada(kada je potopljen u sudaru sa USS Toledo) bio angažovan u velikoj vojnoj vežbi koja je, izmedju ostalog, trebalo da demonstrira jednoj visokoj kineskoj vojnoj delegaciji dejstvo najnovijeg ruskog podvodnog krstarećeg projektila VA-111 Shkval. Ovaj projektil u stanju je da putuje 300 kilometara na sat pod vodom tik uz površinu. Takva brzina je za američki vojni arsenal bila nedostižna, pa je to u Pentagonu izazvalo veliku pozornost:shock::shock::shock:. Tim pre što su Kinezi nameravali da kupe ovaj projektil pa su kinski vojni eksperti verovatno zato bili na podmornici.

VA-111 Shkval je namenjen potapanju nosača aviona. Ukoliko bi Kinezi došli u posed ovakvog oružija američka vojna supremacija bi bila ozbiljno narušena. Posebno ako se ima u vidu da je Kina najveći ekonomski rival SAD u ovom trenutku i da SAD grozničavo pokušavaju da kontrolišu sve naftne puteve ka Kini, kako zbog samog energenta, tako i zbog naftnog dolara.

"Kursk" nije bio predvidjen da nosi balističke rakete, ali je mogao da nosi upravo takve superbrze projektile koji bi lako razorili svaki nosač aviona.
košmaru znao sam ja da si ti naš ;):lol:
 
Postoji mnogo "jeftiniji" nachin da se raznese nosach aviJona.
Mudzahedini i onako vole da regrutuju"bele"Muslimane.
Ubacish jedno 10-100 njih josh kao tinejdzere na vojnu akademiju u US(podrazumeva se da imaju americhko drzavljanstvo,sve provere..bla,bla..)i ako 1/100 dogura do kapetana/visheg oficira/pilota lovca...whatever... na brodu samo mu se kad zatreba da signal da se "aktivira".Par likova na nosachu u koordinisanoj akciji sigurno,ako bash ne mogu samoubilachkom akcijom da izazovu potapanje sigurno mogu bar trajno da ga onesposobe.
Krtice su postojale i za vreme hladnog rata,shto ne bi ti Arapski milijarderi mogli da plate za isto?
Treba jedno 10-15 godina minimum,ali se isplati.:)
 
U slucaju da ameri napadnu Iran zanima me imaju li ovi sanse da im pogode i eventualno potope nosac aviona tim svojim famoznim raketama sto ih navodno imaju? :roll:

Znamo da su za vreme agresije 99. bili nosaci aviona u jadranu, jesmo li mi mogli da ih gadjamo pa nismo smeli da ne bi dobili atomsku :) ili nismo ni imali cime, tj. nismo imali oruzje dovoljnog dometa? :)

i koje je uopste oruzje najveceg dometa bilo/jeste u JNA, odnosno VJ 99. ? mislim oruzje zemlja-zemlja ?

nit su nosaci titanik, nit ovi imaju dovoljno precizne rakete kojima bi mogli da izvrse masovne napade na nosac, nit imaju odgovarajucu avijaciju...
naravno, nosac aviona nikad ne plovi sam, vec u drustvu ostalih ratnih brodova, a to drustvo brodova ima PVO jacu neko SRJ 1999. godine...
dakle - ne moze.
 

Back
Top