"Skromni" papa potrosio milion dolara za odmor

ilkebgd

Primećen član
Poruka
855
Papa porošio milion dolara na odmor
Benedikt XVI potrošio milion dolara za godišnji odmor u Dolomitima


Da ni pape više nosu ono što su nekada bili, skromni čuvari vere, pokazao je podatak da je Benedikta XVI potrošio milion dolara za godišnji odmor koji je proveo u Dolomitima, na severoistoku Italije.

To je toliko šokiralo jednog italijanskog sveštenika, da je on u otvorenom pismu ustao protiv "privilegije kaste" koja nikako ne ide sa Hristovim siromaštvom i skromnošću. Otvoreno pismo oca Armanda Treviziola, poznatom po brojnim akcijama pomoći sirotinji, prvo je objavljeno u levičarskom listu "Unita", a potom i u ostalim italijanskim medijima. "Dragi papa, to nije u redu. Kad se pogledaą u ogledalu, tvoje lice treba da bude lice Hrista na zemlji. Ali kako na takvom letovanju možeš da ličišna Hrista, mog i tvog učitelja, koji nije imao ni kamen da stavi pod glavu", stoji u pismu oca Treviziola. "Isuviše je tvojih sinova koji ne znaju za letovanje da bi ti mogao sebi da dopustią takvo razbacivanje novca", navodi sveštenik. Papino letovanje u mestu Lorencago di Kadore u Dolomitskim Alpima od 9. do 27. jula, koštalo je milion dolara, piše list "Unita".
 
pa verovatno je tu bilo, diskoteka, kafića, mnogo mladih dečaka za vatanje, a tek maloletne dečice! Ko zna šta je sve duvao papa na odmoru, i to treba uračunati u troškove, verovatno čisto belo jer mu i ide sa mantom, pa onda pijanke do zore i sex! Baš ništa nezna taj papa, a ovamo on je svetac, ma i ima pravo čovek, ko zna kad će mu se opet ukazati prilika za takvo nešto, još sve ĐŽabe! Pa to nema ni u nedođiji! Ajde neka sada svaki katolik izdvoji po pet eura za ovog siromašnog papu da opet iduće godine potroši koje milionče više, da mu se nađe za trošak! Sad ću vam postaviti moj žiro račun preko kojeg ćete uplaćivati svoticu a ja ću ga proslediti vašem papi:
10-2251025131-333
naznaka za boga
 
Kada se ovako prosto sroči kao u uvodnom postu, stvarno zvuči bahato. Ali...
Ali hajde malo da razmislimo... Ko je papa? Prvi čovek jedne velike, da kažam ''firme''. Firme koja stoji iza, odnosno iznad mnogih država, pa i iznad ljudi koji vode države (u smislu podrške, vladanja masama). Dakle, shvatili smo da je bezmalo čovek broj jedan u pitanju ovde. On ne ide sam. Svaki njegov pokret je početako pokretanja mašinerije koja iziskuje bar 100 ljudi direktno, a mnogo više indirektno. počevši od putovanja, smeštaja, bezbednosti, a sve to se planira mnooogo unapred. To košta. Takvi likovi jedu skupe stvari. A te skupe stvari su još skuplje kada se uvale takvim likovima. I na tom odmoru sigurno nije gledao TV. Kretao se. Gde god da je mrdnuo, opet se pokrenula sva ona mašinerija, makar išao samo po lokalu.

Ovako možemo u nedogled, samo treba malo logike i razuma. Da ne pominjem da je cifra verovatno naduvana... Bar malo...
 
I još neki neke gledaju na isti način. Budaletine, a? ;)

Ако мислиш уопште о верницима - може бити ... Не припадам верујућима, зато нећу даље да ширим ... Овај коментар од мало пре се односи прецизно на конкретног папу и конкретну баханалију.
 
bas me zanima sta ce da kazu ovi Hrvati an foumu u odbranu pape...

Ima Hrvata na forumu???
surprise.jpg
 
Kada se ovako prosto sroči kao u uvodnom postu, stvarno zvuči bahato. Ali...
Ali hajde malo da razmislimo... Ko je papa? Prvi čovek jedne velike, da kažam ''firme''. Firme koja stoji iza, odnosno iznad mnogih država, pa i iznad ljudi koji vode države (u smislu podrške, vladanja masama). Dakle, shvatili smo da je bezmalo čovek broj jedan u pitanju ovde. On ne ide sam. Svaki njegov pokret je početako pokretanja mašinerije koja iziskuje bar 100 ljudi direktno, a mnogo više indirektno. počevši od putovanja, smeštaja, bezbednosti, a sve to se planira mnooogo unapred. To košta. Takvi likovi jedu skupe stvari. A te skupe stvari su još skuplje kada se uvale takvim likovima. I na tom odmoru sigurno nije gledao TV. Kretao se. Gde god da je mrdnuo, opet se pokrenula sva ona mašinerija, makar išao samo po lokalu.

Ovako možemo u nedogled, samo treba malo logike i razuma. Da ne pominjem da je cifra verovatno naduvana... Bar malo...

Hteo sam tako nešto da našišem, ali bejaše mi mrsko. Ne mogu da verujem da to nekom nije jasno...
 
A kad malo bolje razmislite, šta nas briga koliko je dotični potrošio za godišnji odmor. Šta mi imamo, ili nemamo, od toga?

Svašta.

podržavam tvoj nastup, medjutim da li to i hrvati i muslimani podržavaju? Vidiš kad se radi o nekoj temi vezanu za srbiju i srbe , ubace se hrvati i muslimani i pocnu da pljuju po srbima, e kada se to radi o njihovom ponosu, e onda je to glupo i nemamo šta da tražimo o njihovim stvarima! Pa tudje hoćete a svoje nedate! pa gde to ima? Pa samo u Srbiji!
 
A kad malo bolje razmislite, šta nas briga koliko je dotični potrošio za godišnji odmor. Šta mi imamo, ili nemamo, od toga?

Svašta.
Papa se itekako bavi istokom,pogotovo Rusijom.Bilo kakvim dogovorom sa carigradskim i moskovskim patrijarhom katolička crkva bi jako proširila svoju ekonomsku i političku moć,tim pre što su i hrišćanski istok i zapad u depopulaciji...čak mislim da se u bližoj budućnosti može očekivati neki dogovor,mada o katoličkoj crkvi ne mislim ništa lepo.
I mi spadamo u sferu interesa Vatikana,i pitanje je šta će se sve dešavati.
 
Papa se itekako bavi istokom,pogotovo Rusijom.Bilo kakvim dogovorom sa carigradskim i moskovskim patrijarhom katolička crkva bi jako proširila svoju ekonomsku i političku moć,tim pre što su i hrišćanski istok i zapad u depopulaciji...čak mislim da se u bližoj budućnosti može očekivati neki dogovor,mada o katoličkoj crkvi ne mislim ništa lepo.
I mi spadamo u sferu interesa Vatikana,i pitanje je šta će se sve dešavati.



Pa slažem se s tobom, ali baš da idemo u takve detalje i razmišljamo o njegovom trošku za godišnji odmor, boli me briga, iskreno.:wink:
 

Back
Top