zrenjaninska korupcija

Ne razumem koji je cilj ovog posta? Je l' ovo kao reklama: "ako hocete diplomu bez ucenja i imate para - dodjite na ovaj Fakultet"???
Zavrsila sam TFMP u Zrenjaninu i nisam platila ni jedan ispit, niti mi je iko trazio da dam nesto para da bih dobila ocenu/potpis ili sta vec...
Necu da kazem da korupcija ne postoji - verujem da se prasina ne dize bez razloga, ali hocu da kazem da ne treba klasifikovati ceo fakultet zbog (mozda) par pojedinaca - za koje ne znam ni da li trenutno rade na TFMP-u...
Korupcije ima svuda - uvek je i bilo... jedino sto neki to bolje 'kriju' od ostalih.
 
Ne znam ko su ljudi iz tvoje ulice...
Ali znam da sam bila bliska sa bar 20-30 kolega/koleginica i mogu garantovati da niko od njih nije platio ni ispit ni potpis.
Troje od ljudi sam kojima sam bliska jos uvek studira (obnovili su godinu par puta) - da li mislis da su obnovili godine zato sto imaju opciju da plate da dobiju ocenu?
 
Ni ja ne razumem cilj ovog posta!
Da li to neko zeli da kaze da na beogradskim fakultetima nema korupcije?
Kod mene u firmi (US Steel) strucnjaci sa TFMP (smer informatika) su potpuno ravnopravni i po statusu i po kvalitetu sa strucnjacima koji imaju diplome ETF-a, FON-a i PMF-a iz BG-a.
Ako je neko, kako neki kazu, kupio diplomu, taj istu moze da upotrebi u WC-u.
Trazi se znanje. Posao mora da se obavi. Ako je neko nesposoban vrlo brzo 'odsvira svoje'.

Mislim da ovo nije u redu da se blati jedan fakultet!
Ako neko zaista ima dokaze protiv nekog profesora, neka ga tuzi sudu,
a ne da okrivljuje ceo fakultet, univerzitet ili ceo univerzum.
 
Ni ja ne razumem cilj ovog posta!
Da li to neko zeli da kaze da na beogradskim fakultetima nema korupcije?
Kod mene u firmi (US Steel) strucnjaci sa TFMP (smer informatika) su potpuno ravnopravni i po statusu i po kvalitetu sa strucnjacima koji imaju diplome ETF-a, FON-a i PMF-a iz BG-a.
Ako je neko, kako neki kazu, kupio diplomu, taj istu moze da upotrebi u WC-u.
Trazi se znanje. Posao mora da se obavi. Ako je neko nesposoban vrlo brzo 'odsvira svoje'.

Mislim da ovo nije u redu da se blati jedan fakultet!
Ako neko zaista ima dokaze protiv nekog profesora, neka ga tuzi sudu,
a ne da okrivljuje ceo fakultet, univerzitet ili ceo univerzum.
 
Korupcije ima svuda, gde god se okrenes.

Samo cinjenica je da svi koji su diplomu uzeli na nelegalan nacin sami sebi su ucinili medvedju uslugu.

A ti sto si poceo time da se bavis, onda budi objektivan i priznaj da takve korupcije ima svuda, pa i na BG fakultetima. (zasto se strecas kad ti neko pomene BG fakultete? jel mislis da su oni bolji) I ne samo BG nego i KG, NI, i gomila privatnih.

Ja nisam dilpomirao na TFMP i moji postovi nisu pristrasni. Ja ne teram tocak na moju vodenicu!

A ti ako si u pravu, koristi legalne nacine. Podnesi krivicnu prijavu.
Ili bar skupi hrabrost pa to javno kazi, i spremi se da odgovaras za klevetu!
 
@ alpheratz:
Na koju korupciju ti ukazujes? Na linku koji si ostavio na ovom postu se spominje profesor koji uopste nije na listi kadrova na TFMP-u. Imas listu kadrova na: http://www.tf.zr.ac.yu/persons.aspx, pa slobodno proveri.
Na gore pomenutom sajtu se ukazuje da postoje puskice i da se mogu koristiti pred profesorom... nemam licna iskustva sa strategijskim menadzmentom... ali imam iskustva sa profesorom koji predaje ekspertne sisteme i kod njega gradivo mora da se razume da bi se polozio ispit... dobijes jedno 15-ak minuta da napises koncept i nakon toga se usmeno objasnjava profesoru... i ako samo pomislis na prepisivanje - pao si.
Tako da mi nije jasno na koju korupciju ti ukazujes i zasto si izdvojio zrenjaninski fakultet. :roll:
 
Dabome, korupcije ima svuda. Ne strecam se kad se pominje BG univerzitet, nego jednostavno to nije tema, mozemo naravno pricati i o tome, sto da ne.

Dakle, ponovicu, na zrenjanskom teh fak pojedinacno ne znam ime ni jednog profesora, nisam siguran da sam ikad i bio u ZR, ali iz vise odvojenih izvora sam cuo sta se desava. Cak je i moj cale, covek koji je totalno neupucen u fakultetska zbivanja, rekao da oce da ide u ZR da polozi nekih 3 - 4 ispita razlike jer je tamo to za cas. Kaze jos da bi mu 1000e bilo dovoljno. Otkud njemu informacije o tarifi - ne znam.

Pomeni nekom u beogradu ZR i covek ce se nasmejati. Pri tom, ne promovisem BG univerzitet, i ovde se svasta desava, to je prica za sebe.
 
Taj profesor koji se pominje na onom sajtu vise ne radi na fakultetu.
Ako je zaista radio to sto tamo pise, neka se njime pozabave sudski organi.

Ta diploma sama po sebi nista ne znaci. Radio sam sa odlicnim informaticarima za TFMP, tako da mi je malo cudan takav stav beogradjana.

I ja sam za to da ako ima nelegalnosti, da se pocisti sto pre, i to svuda.

Ako zaista znate ljude koji su kupili diplome, samo mozete da sazaljevate njihov slucaj,
jer ce im se to obiti o glavu. Cim se zaposle shvatice sta su uradili.

Samo osudjivati ceo fakultet, mislim da nije u redu. Koliko znam tamo predaju vrsni strucnjaci kao sto je: Dr Petar Hotomski, Dr Dusan Malbaski, Dr Dusko Letic i drugi. Dosta saradjuju sa FTN-om iz NS-a, FON-om iz BG-a.
 
Dabome, korupcije ima svuda. Ne strecam se kad se pominje BG univerzitet, nego jednostavno to nije tema, mozemo naravno pricati i o tome, sto da ne.

Dakle, ponovicu, na zrenjanskom teh fak pojedinacno ne znam ime ni jednog profesora, nisam siguran da sam ikad i bio u ZR, ali iz vise odvojenih izvora sam cuo sta se desava. Cak je i moj cale, covek koji je totalno neupucen u fakultetska zbivanja, rekao da oce da ide u ZR da polozi nekih 3 - 4 ispita razlike jer je tamo to za cas. Kaze jos da bi mu 1000e bilo dovoljno. Otkud njemu informacije o tarifi - ne znam.

Pomeni nekom u beogradu ZR i covek ce se nasmejati. Pri tom, ne promovisem BG univerzitet, i ovde se svasta desava, to je prica za sebe.

Upravo o tome pricam, nemam vise komentara, sve ovo mozete detaljnije videti i na www.zrkorupcija.sitesled.com
 
Upravo o tome pricam, nemam vise komentara, sve ovo mozete detaljnije videti i na www.zrkorupcija.sitesled.com

Da li vi citate sta je napisano u mojim prethodnim postovima? Vi sirite informacije rekla-kazala; ocigledno je da moram da ponovim neke stvari...
Profesor koji se imenuje na tom sajtu ne radi na fakultetu u Zrenjaninu (da ne kazem da nikad nisam ni cula za njega - ali ja sam sa informatickog smera)... Koristiti puskice na ispitu iz ekspertnih sistema? Pred profesorom??? To je nesto sta zaista nije moguce.
Posto kazem da te informacije nisu validne - ako nemas neke konkretne i trenutne informacije, nemoj da blatis ime celog fakulteta, jer zaista nema smisla.
 

Back
Top