RFI: Zapad na Kosmetu radi protiv svojih interesa

ilkebgd

Primećen član
Poruka
855
RFI: Zapad na Kosmetu radi protiv svojih interesa​
Radio Srbija - Pre 4 sata

Podržavanjem nezavisnosti Kosova i Metohije zapadne zemlje rade protiv svojih interesa i biraju opciju koja im u suštini uopšte ne odgovara - upozorio je francuski analitičar Bernar Geta u komentaru za RFI. Priznavanje nezavisnosti Kosmeta predstavlja kršenje osnovnih normi medjunarodnog prava, jer je, bez obzira na aspiracije kosovskih Albanaca, ta Pokrajina integralni deo Srbije koja ima potpuno pravo da traži poštovanje svog teritorijalnog integriteta - ukazao je Geta. On je posebno upozorio da podržavanjem separatističkih težnji Albanaca zapadne zemlje rizikuju da stvore krajnje opasan presedan koji će brojnim nacionalnim manjinama u Evropi i svetu omogućiti da zatraže prekrajanje granica. Na prvom mestu, Rusija više neće imati nijedan razlog da ne prizna secesiju više separatističkih regiona na prostoru bivšeg Sovjetskog Saveza, a posebno u Gruziji - navodi francuski analitičar.
 
ja ne znam Ademe o cemu pricas, ja samo prenosim izjave vezane za resavanje statusa Kosova sto ej sad aktuelno pitanje, u zelji da se to na forumu prokomentarise...

odakle ti ideja da pokusavam u nesto da te ubedim... ne pokusavam ja nikoga da ubedim ni u sta, ovo su izjave raznih ljudi sa zapada koji su strucnjaci a ne moje izjave i tvrdnje...
 

Back
Top