Чудо невиђено

siframama-2.jpg
 
da raspravljali smo o tome na blogovima.
pored svih odlicnih predloga ova socijala pebedi.
tuzno,a kakvi smo za bolje i nismo.
samo me zanima u kom je srodstvu i sa kim autro ovog inovativnog,zanimljivog crteza koji oduzima dah.
 
Malo me sramota, a vas?

Znas li autora, odnosno dizajnera?!
MOzda je "demokrata":razz:
Da vidimo drugu stranu "medalje", dakle, ako rec logo znaci jezik ili govor ( inace vodi poreklo od grcke reci LOGOS), mislim da je ovo resenje ali, vrlo lose ukomponovano!
Ovo je bukvalno preklapanje Eurosonga i Guce, sto nije lose resenje, samo nema uopste nikakvog sklada.
Ja bih ovo popravila nekako, ali, izgleda da je kasno:wink:
 
da raspravljali smo o tome na blogovima.
pored svih odlicnih predloga ova socijala pebedi.
tuzno,a kakvi smo za bolje i nismo.
samo me zanima u kom je srodstvu i sa kim autro ovog inovativnog,zanimljivog crteza koji oduzima dah.

ja ga cenim
da je crto velja
a da je ziri bio voja 8)

a mislim da je logo savrshen
mislim... savrsheno predstavlja srbiju i srpsko vidjenje realnosti... :(
 
Znas li autora, odnosno dizajnera?!
MOzda je "demokrata":razz:
Da vidimo drugu stranu "medalje", dakle, ako rec logo znaci jezik ili govor ( inace vodi poreklo od grcke reci LOGOS), mislim da je ovo resenje ali, vrlo lose ukomponovano!
Ovo je bukvalno preklapanje Eurosonga i Guce, sto nije lose resenje, samo nema uopste nikakvog sklada.
Ja bih ovo popravila nekako, ali, izgleda da je kasno:wink:

nije ovo demokrata
ovo je neki DSSovac!
 
nije ovo demokrata
ovo je neki DSSovac!

Ko je, da je!
Ideja nije losa, samo je nekako mlitavo, trockavo i vec rekoh, vrlo neskladno.
Inace, ne treba se stideti svoje kulture i svog naroda, a meni dodatno opterecenje predstavlja to da smo se vec poceli deliti i po pitanju logoa, sto nije lose.
Ali, ako se kaze da je ovo "patriotski" logo, ja bih volela da vidim kako izgleda nepatriotski, odnosno, kakvo resenje imaju nepatriote:razz:
 


Da čujem komentare... Dodaću još nešto o ovome, ali kasnije.
Beše konkurs, a ovo pobedilo... Patriotizam pobedio logiku i razum.

Није патриотизам, већ управо супротно. Кад на неком конкурсу победи овакав рад, онда је то заиста тугаљиво и јадно...
При том тај рад је изазовао велики одијум у јавности и сматрам да би "стручни жири",
требало да сноси све консеквенце за овакав накарадан избор.
Да ли се зна ко је био у жирију?!
 
Није патриотизам, већ управо супротно. Кад на неком конкурсу победи овакав рад, онда је то заиста тугаљиво и јадно...
При том тај рад је изазовао велики одијум у јавности и сматрам да би "стручни жири",
требало да сноси све консеквенце за овакав накарадан избор.
Да ли се зна ко је био у жирију?!

Citat:
Odluka o pobednicima LOKALNOG konkursa za rešenje znaka i scene poverena je stručnom žiriju [u sastavu Miodrag Tabački, scenograf, Slavimir Stojanović, dizajner, Ivan Stanković, direktor marketinške agencije Communis i Tanasije Kunijević, šef grafike RTS] čiju stručnost do sada niko nije dovodio u pitanje.Njihova odluka bila je jednoglasna.

Konačno rešenje znaka i scene biće prilagođeno potrebama i ukupnom vizuelnom identitetu ESC 2008. , i USAGLAŠENO SA ČLANOVIMA REFERENTNE GRUPE I PREDSTAVNICIMA EBU....


izvor: http://ww1.rts.co.yu/euro/jedna_vest.asp?source=komentar&IDNews=619
 
Ja sam ista kao Kusta, volim Cigane, volim taj pogled na Srbiju kao marketinski potez, samo u veselom kontekstu za razliku od Kuste koji mora da umesa i tragediju.

Pa, nisu samo Cigani stanovnici Srbije. Mislim da je Kusturica genije, ali, onako kako je on nas predstavio svetu, ovaj logo je jos i previse elegantan:(
Mislim, ovaku budalastinu lepse bi nacrtalo dete od sedam godina, tako nekako i izgleda.
Kako ima divnih motiva za logo.
Ponavljam, po ovome svemu jesmo prepoznatljivi, ali, nacin na koji smo prezentovali svetu je upravo karikatura u pogrdnom obliku.
 

Back
Top