Razmena fajlova izmedju racunara na netu

Zna li neko sajt na kome svi koji su na njemu mogu jedni drugima da skidaju fajlove muziku i sl., thanks

Nema tu sajt odredjen za preuzimanje fajlova vec PROGRAM...
Npr Apex Dc++ nadjes na net-u skines ga,a zatim instaliras i uz pomoc njega pretrazujes na mrezi korisnike koji su dostupni i koji su odobrili podatke ostalim korisnicima kako bi mogli razmenjivati...Nakon pretrage HUB-a Apex Dc++ ce ti izbaciti listu korisnika koji uporedo razmenjuju podatke...
I na kraju,pronadji ovde negde na forumu uputstvo za podesavanje Apex Dc++...Jer cisto sumnjam da ces umeti to da izvedes pozitivnim tokom jer si verovatnom ne upucen i u to...
A u slucaju da ne nadjes,onda se javi ovde pa ce ti neko od nas iskucati uputstvo...

;-) Pozzz
 
sta je bre ovo??? niko da mi pomogne.hvala svima.vrlo kolegijalno

Posto nema nikog evo ja cu,pa koliko ti uspe,nadam se da cu ovo podesavanje napisati ispravno i da ce ti pomoc signalizirati pozitivan tok rada...


Kada instaliras Dc++,otvoris FILE opciju,a zatim kliknes na SETTINGS.
dalje sto je potrebno da uradis je : Pod opcijom GENERAL imas polja koja su potrebna da se popune a ona se nalaze sa desne strane prozora : PERSONAL INFORMATIONS :

Nick - Tvoje ime ili nadimak
E-Mail - Tvoju mail adresu (Mada nije obavezna koliko je NICKNAME)Ali to prvenstveno sluzi da u slucaju neki klient Dc-a++ pronadje zeljene fajlove na tvom racunaru koje budes dozvolio a trenutno nisi dostupan na mrezi on moze da te kontaktira putem mail-a.
U polju DESCRIPTION nije obavezno ukucati bilo sta.
A zatim je potrebno pokazati Dc-u++ protok brzine internet veze koju koristis a to je opcija pod imenom NOMINAL BANDWITH koja se nalazi ispod polja koje si predhodno popunjavao...
U opciji NOMINAL BANDWITH ima dve solucije podesavanja a to su : DEFAULT(NEW DC++ METHOD)

i

CONNECTION TYPE (OLD DC++ METHOD)

Tvoj izbor bi trebao da bude CONNECTION TYPE (OLD DC++ METHOD)
sto bi u njemu oznacio svoju brzinu internet konekcije.
U polju CONNECTION izaberi svoj uredjaj preko kojeg se vezujes na Net.
Ispod tog imas opciju : DESCRIPTION CUSTOMIZACION u kojem trebas da uneses svoj DOWNLOAD I UPLOAD,ako ti nesto oko toga nije jasno,ako koristis Net preko W-LAN,ADSL,SATTELITE imas u panelu instaliranu vezu u kojoj se nalazi STATUS BRZINE tvoje konekcije.
Ispod toga,trebas stiklirati sve kockice koje su pod imenom : SHOW SPEED,SHOW LIMITER i SHOW SLOTS.

Drugi korak :
Sledece sto je potrebno popouniti je : Opcija CONNECTION SETTINGS
u koloni teksta NETWORK INTERFACE FOR ALL CONNECTIONS imas imas ip adrese koje su mozda kod tebe oznacene nulama,a ti klikni na njih u pojavice ti se tvoja IP adresa u trecem redu,naravno oznaci tvoju IP adresu.
a zatim imas opciju INCOMMING CONNECTION SETTINGS,u toj opciji imas 3 izbora a tvoj izbor je da oznacis : FIREWALL WITH MANUAL PORT FORWARDING,a zatim stiklirati opciju : UPDATE IP ON STARTUP
nakon toga imas opciju DOWNLOAD DEFAULT DIRECTORY klikni na BROWSE i odredi putanju skinutih fajlova u tvom racunaru.
A U OPCIJI UNFINISHED DIRECTORY odredi gde ce se nalaziti NEDOVRSENI FAJLOVI KOJE SI POKUSAO SKIDATI SA MREZE.

Treci korak :
Imas opciju pod imenom SHARING,TU JE POTREBNO OZNACITI PARTICIJU ILI VEC FOLDERE I FAJLOVE KOJE CES DOZVOLITI DA OSTALI KORISNICI SA MREZE MOGU SKIDATI SA TVOG RACUNARA.
NAKON SVIH OVIH PODESAVANJA KLIKNI NA "OK" i sacekaj dok ti racunar prenese na mrezi fajlove koje si dozvolio ostalim korisnicima da preuzimaju...
E iskreno za dalja podesavanja mrzi me da pisem,mada sve ostalo je skoro luksuz tj nisu toliko ni vazna...kako za koga!
Nadam se da ce ti ova podesavanja znaciti...
Ako ne,u tom slucaju OD KOGA JE DOBRO JE A ZA KOGA JOS BOLJE JE...;-)

Toliko od mene...
I nadam se da ce ti ovo uputstvo biti dovoljno da
 
evo i ja dolazim sa "jednim"problemom.skinuo sam sa neta apexdc++ i izvrsio podesavanja prema malte ne svim upustvima koja se nalaze na istim,zadnje upustvo koje sam konsultovao je ovo iznad,posto nisam tesla a bogami ni mitnik,njblize sam cinimi se dosao cilju odnosno sansi da vidim sta ima da se kod nekog skine sa ti upustvima,ali ne lezi vraze odma me diskonektuju jer mi ip nije onaj koji je prijavljen.aj sad,sta dalje?
 

Back
Top