Novi sastav SB i izgledi glasanja o KIM

ilkebgd

Primećen član
Poruka
855
Hrvatska nova nestalna članica Saveta bezbednosti UN
Radio Srbija - Pre sat i 51 minut

Hrvatska je izabrana za novu nestalnu članicu Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, nakon što je protivkandidat Češka povukla nominaciju. Dominikanska Republika se takođe povukla, tako da je drugo upražnjeno mesto pripalo Kosta Riki. Prethodno su za nove nestalne članice Saveta bezbednosti izabrane Burkina Faso, Vijetnam i Libija. su još i Belgija, Indonezija, Italija, Panama i Južna Afrika, kao i pet stalnih članova sa pravom veta - SAD, Rusija, Britanija, Francuska i Kina

Dakle evo ga novi sastav SB, mehanizam odlucivanja je da mora biti 9 glasova za i bez veta stalne clanice...


SAD- za otcepljenje
Rusija- protiv- veto
Britanija- za
Francuska- za
Kina- protiv (eventualno uzdrzana mada ne verujem, zbog Tajvana itd.)

Italija- za
Belgija- uzdrzana
Hrvatska- za
Burkina Faso- ?? (verovatno uzdrzana/protiv)
Vijetnam- protiv/uzdrzan
Libija- protiv/uzdrzana
Kostarika- ??
Indonezija- protiv/uzdrzana
Panama- uzdrzana
Južna Afrika- protiv/uzdrzana


Ovako sam ja tipovao :D mislim da i dalje ne moze da prodje rezolucija o otcepljenju Kosova, cak i ako Rusija ne bi ulozila veto ;-) otprilike mislim da bi bilo 7 za i 8 ili protiv ili uzdrzanih...
 
Hrvatska nova nestalna članica Saveta bezbednosti UN
Radio Srbija - Pre sat i 51 minut

Hrvatska je izabrana za novu nestalnu članicu Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, nakon što je protivkandidat Češka povukla nominaciju. Dominikanska Republika se takođe povukla, tako da je drugo upražnjeno mesto pripalo Kosta Riki. Prethodno su za nove nestalne članice Saveta bezbednosti izabrane Burkina Faso, Vijetnam i Libija. su još i Belgija, Indonezija, Italija, Panama i Južna Afrika, kao i pet stalnih članova sa pravom veta - SAD, Rusija, Britanija, Francuska i Kina

Dakle evo ga novi sastav SB, mehanizam odlucivanja je da mora biti 9 glasova za i bez veta stalne clanice...


SAD- za otcepljenje
Rusija- protiv- veto
Britanija- za
Francuska- za
Kina- protiv (eventualno uzdrzana mada ne verujem, zbog Tajvana itd.)

Italija- za
Belgija- uzdrzana
Hrvatska- za
Burkina Faso- ?? (verovatno uzdrzana/protiv)
Vijetnam- protiv/uzdrzan
Libija- protiv/uzdrzana
Kostarika- ??
Indonezija- protiv/uzdrzana
Panama- uzdrzana
Južna Afrika- protiv/uzdrzana


Ovako sam ja tipovao :D mislim da i dalje ne moze da prodje rezolucija o otcepljenju Kosova, cak i ako Rusija ne bi ulozila veto ;-) otprilike mislim da bi bilo 7 za i 8 ili protiv ili uzdrzanih...

ike, ike...
nisi li se samo prije par dana sprdao s mogucnosti da RH postane clanica...?
slaba ti nesto procjena...nego, sad bi ti bilo najpametnije okreni plocu i na sva usta suradnju sa ustasama, pa ce i oni biti protiv...:D
 
ko se sprdao, ne secam se da sam se sprdao, ne verujem da sam zaboravan toliko...

ali nije to tema, vratimo se na temu.

jesi ike, jesi...;) ali nema veze, samo tvoja losa procjena..
a sad o temi...
zasto si siguran da ce RH biti za...
za ostale zemlje mislim slijedece..
Kina u najboljem slucaju suzdrzana(pred OI nesmije protiv jakih da dize prasinu)
Indonezija ce glasati za (totalno je ovisna o donacijama SAD i EU)
Panama, Vijetnam za (ni u dzep ni iz dzepa)
Juzna Afrika za ( EU joj financirai organizira svjetsko prvenstvo i kupuju dijamante)
s ostalom procjenom se slazem
 
jesi ike, jesi...;) ali nema veze, samo tvoja losa procjena..
a sad o temi...
zasto si siguran da ce RH biti za...
za ostale zemlje mislim slijedece..
Kina u najboljem slucaju suzdrzana(pred OI nesmije protiv jakih da dize prasinu)
Indonezija ce glasati za (totalno je ovisna o donacijama SAD i EU)
Panama, Vijetnam za (ni u dzep ni iz dzepa)
Juzna Afrika za ( EU joj financirai organizira svjetsko prvenstvo i kupuju dijamante)
s ostalom procjenom se slazem

i dakle koji bi bio omjer po tvom?
 
Ne bude li veta Rusije, budite sigurni da ce ih 9 biti ZA, a u slucaju da Rusija ulozi VETO, e onda mogu svi ostali da dignu ruku ZA i posle se satro poceskaju po potiljku ;)

Da li ce Rusija uloziti VETO ili ne, to je diskutabilno, ali buducnost ce pokazati.

p.s. mislim da je resenje KiM za Srbiju samo u konfliktu, ali samo onaj dan kad bude jaka i spremna za isti + imala jakog saveznika/e za takav poduhvat. Danas bi joj najvise odgovarala podela kad bi dobila bar 30% KiM ili kad bi joj "silom" (Srbija ne priznaje) bilo oduzeto, ali bi to ostavilo mogucnost povratka te teritorije u buducnosti.
 
Ne bude li veta Rusije, budite sigurni da ce ih 9 biti ZA, a u slucaju da Rusija ulozi VETO, e onda mogu svi ostali da dignu ruku ZA i posle se satro poceskaju po potiljku ;)

Da li ce Rusija uloziti VETO ili ne, to je diskutabilno, ali buducnost ce pokazati.

p.s. mislim da je resenje KiM za Srbiju samo u konfliktu, ali samo onaj dan kad bude jaka i spremna za isti + imala jakog saveznika/e za takav poduhvat. Danas bi joj najvise odgovarala podela kad bi dobila bar 30% KiM ili kad bi joj "silom" (Srbija ne priznaje) bilo oduzeto, ali bi to ostavilo mogucnost povratka te teritorije u buducnosti.

realno videnje situacije...
 
Moje misljenje je da trenutna situacija odgovara mnogima, Ameri uzimaju donacije od siptara, Rusi kao uteruju kitu Amerima, a verovatno dobijaju procenat od siptarskih donacija, svim nasim politicarima odgovara da sve neuradjeno pravdaju situacijom na KiM, a i siptarski politicari bi u slucaju da dobiju drzavu morali i da je urede, znaci mnogo manji promet droge i oruzja, mnogo manje para za donacije Amerima...
Zacaran krug, a? Mozda deluje kao SF, ali...
 
jesi ike, jesi...;) ali nema veze, samo tvoja losa procjena..
a sad o temi...
Kina u najboljem slucaju suzdrzana(pred OI nesmije protiv jakih da dize prasinu)
Indonezija ce glasati za (totalno je ovisna o donacijama SAD i EU)
Panama, Vijetnam za (ni u dzep ni iz dzepa)
Juzna Afrika za ( EU joj financirai organizira svjetsko prvenstvo i kupuju dijamante)
s ostalom procjenom se slazem

ajde ne izmisljaj, uopste se nisam sprdao niti sam rekao da nece biti izabrana niti da hoce...

Sta ti znaci OI??? olimpijske igre? kakve to ima veze sa glasanjem o kosovu... i odakle ti ideja da kina nije jedna od velikih... stalna clanica sb,ima nuklearno oruzje, godinama u brzom privredno ekonomskom usponu, velika zemlja, najmnogoljudnija... Kina ima identican problem sa Tajvanom, tibetom i jos par slucajeva i bilo bi apsurdno da glasa za, nema teoretske sanse,uostalom kad je ministar spoljnih poslova srbije bio u poseti rekli su da su za obostrano prihvatljivo resenje i za postovanje povelje un itd... a s obzirom na mehanizam odlucivanja SB svejedno je da li je neko uzdrzan ili protiv- to mu dodje na isto... ali ajde da kazemo da ce biti uzdrzana u najgorem slucaju, da glasa za, nema sanse, a licno mislim da ce biti protiv jer ima vlastite probleme tog tipa.

indonezija ce isto biti protiv ili uzdrzana, jer isto je imala problema velikih sa separatizmom posrednik je bio ahtisari i resenje je nadjeno kroz autonomiju u okbviru indonezije. kad je putin posetio indoneziju nedavno isto su izjavili da su obostrano prihvatljivo resenje itd...

Tadic se nedavno u Un sreo sa panamcima i oni ce biti verovatno uzdrzani ili protiv- za nece biti. s obzirom da je mala drzavica verovatno uzdrzani.

juzna afrika kad je bivsi ministar spoljnih poslova draskovic bio u poseti jos tad su dali takve izjave da u africi postoji skoro 50 "kosova" i da bi nezavisnost stvorila ogromne probleme,zna se kako su granice pšovlacene u africi itd- oni su ili uzdrzani ili protiv, kao i burkina faso...

za vijetnam zaista nemam pojma, ne poznajem ni malo njihovu situaciju, njih tek treba da obradimo, ali pazi kad cenim da ce da udare kontru amerima, pobili su im od 2-5 miliona civila ameri, znaci ogrooomne zrtve...

belgija tesko da ce biti za, jer joj i samoj preti raspad na valoniju i flandriju...
 
teško.nema ih više tamo.smešan mi ovaj tokyo na ignore stavio codemakera zato što ga je ovaj negde,ne sećam se da li ovde ili na drugom pdf(ne portable data file)da se deca ne zabune sa kompjuterskim skraćenicama nego podforumu isprozivao da se pojavljuje svuda ,teme o beogradu,svuda ga ima:D,ko kada bi se ja na forum.hr bavio zagrebačkim temama,da video sam da nešto drvi oko vuka bojovića i bg zoo vrta,razume se i u to...
 
Са "за" усташе сами себе зајебавају на дуже стазе јер колико још сутра може да буде гласање због тамо неких србо-ћетника по Крајинама.

Jesi ti na nekim lekovima sine? hebli te srbo-ćetnici! I ćetnik se nepiše sa Ć nego sa Č ako već mlatiš praznu slamu!
 
teško.nema ih više tamo.smešan mi ovaj tokyo na ignore stavio codemakera zato što ga je ovaj negde,ne sećam se da li ovde ili na drugom pdf(ne portable data file)da se deca ne zabune sa kompjuterskim skraćenicama nego podforumu isprozivao da se pojavljuje svuda ,teme o beogradu,svuda ga ima:D,ko kada bi se ja na forum.hr bavio zagrebačkim temama,da video sam da nešto drvi oko vuka bojovića i bg zoo vrta,razume se i u to...

lepo je to kad na forumu se neki igraju detektiva..:shock:

osim toga koji si ti faktor kao i ovi koji su mi na ignore listi da meni određuju gde ću ja da postujem i komentiram..ako su komentari argumentirani za razliku od vaših koji su puni psovkih i niskih udaraca...
samo nastavi tako i dalje i pridružit ćeš se vrlo brzo i ti njima na listi:roll:

ako išta mrzim onda su to licemjeri i ljudi koji u svom bezobrazluku ne znaju za kočnicu i kad treba da stanu

toliko o tome
 
ajde ne izmisljaj, uopste se nisam sprdao niti sam rekao da nece biti izabrana niti da hoce...

Sta ti znaci OI??? olimpijske igre? kakve to ima veze sa glasanjem o kosovu... i odakle ti ideja da kina nije jedna od velikih... stalna clanica sb,ima nuklearno oruzje, godinama u brzom privredno ekonomskom usponu, velika zemlja, najmnogoljudnija... Kina ima identican problem sa Tajvanom, tibetom i jos par slucajeva i bilo bi apsurdno da glasa za, nema teoretske sanse,uostalom kad je ministar spoljnih poslova srbije bio u poseti rekli su da su za obostrano prihvatljivo resenje i za postovanje povelje un itd... a s obzirom na mehanizam odlucivanja SB svejedno je da li je neko uzdrzan ili protiv- to mu dodje na isto... ali ajde da kazemo da ce biti uzdrzana u najgorem slucaju, da glasa za, nema sanse, a licno mislim da ce biti protiv jer ima vlastite probleme tog tipa.

indonezija ce isto biti protiv ili uzdrzana, jer isto je imala problema velikih sa separatizmom posrednik je bio ahtisari i resenje je nadjeno kroz autonomiju u okbviru indonezije. kad je putin posetio indoneziju nedavno isto su izjavili da su obostrano prihvatljivo resenje itd...

Tadic se nedavno u Un sreo sa panamcima i oni ce biti verovatno uzdrzani ili protiv- za nece biti. s obzirom da je mala drzavica verovatno uzdrzani.

juzna afrika kad je bivsi ministar spoljnih poslova draskovic bio u poseti jos tad su dali takve izjave da u africi postoji skoro 50 "kosova" i da bi nezavisnost stvorila ogromne probleme,zna se kako su granice pšovlacene u africi itd- oni su ili uzdrzani ili protiv, kao i burkina faso...

za vijetnam zaista nemam pojma, ne poznajem ni malo njihovu situaciju, njih tek treba da obradimo, ali pazi kad cenim da ce da udare kontru amerima, pobili su im od 2-5 miliona civila ameri, znaci ogrooomne zrtve...

belgija tesko da ce biti za, jer joj i samoj preti raspad na valoniju i flandriju...

kina jeste velika ali je totalno ovisna o zapadu, cijelo zapadno trziste je preplavljeno kineskim proizvodima...osim toga kratko pred OI Kina ne zeli da se dize prevelika prasina oko stanja ljudskih prava i td. zbog toga mislim da ce biti najvjerojastnije suzdrzana
ovo za juznu Afriku nisam procitala a granice su se u Africi vukle linealom to znamo...ipak vecina africkih zemalja zastupa politiku bivsih konolizatora...
i za razliku od tebe ja mislim da ce RH biti suzdrzana...
ali zabadava mi ovdje mlatimo praznu slamu, fakt je ako Rusija ulozi veto, nezavisnost propada, ako kojim slucajem naprave dil sa SAD i budu suzdrzani, nezavisnost prolazii..
 
@slavonija

Reci ti meni svoje mišljenje...šta bi po tvom trebala Hrvatska učiniti kad dođe na dnevni red u Vijeću Sigurnosti predlog o nezavisnosti Kosova?
za, protiv ili suzdržana?
i objasni zašto?

nemoj zaboraviti da je u Vijeću Sigurnosti Hrvatska postavljena jučer jer su zaista velik broj zemalja u svijetu iskazala povjerenje Hrvatskoj da se oko bitnijih pitanja u svijetu pita i nju

dakle Hrvatska nije samo tamo da zastupa svoje interese već i prvenstveno interese regije u kojoj živi dakle ne samo balkana već cijele Istočne Europe....
 
@slavonija

Reci ti meni svoje mišljenje...šta bi po tvom trebala Hrvatska učiniti kad dođe na dnevni red u Vijeću Sigurnosti predlog o nezavisnosti Kosova?
za, protiv ili suzdržana?
i objasni zašto?

nemoj zaboraviti da je u Vijeću Sigurnosti Hrvatska postavljena jučer jer su zaista velik broj zemalja u svijetu iskazala povjerenje Hrvatskoj da se oko bitnijih pitanja u svijetu pita i nju

dakle Hrvatska nije samo tamo da zastupa svoje interese već i prvenstveno interese regije u kojoj živi dakle ne samo balkana već cijele Istočne Europe....

evo ja cu ti reci sta ce uciniti, jedno veliko "za" ako ne verujes primam opklade. a razlog, pa ima puno razloga. jedan od njih je,da ne bi nas vi biste jos....:lol::lol:
ps. tako sam cuo,mozda nije istina ali...:oops:
 
@slavonija

Reci ti meni svoje mišljenje...šta bi po tvom trebala Hrvatska učiniti kad dođe na dnevni red u Vijeću Sigurnosti predlog o nezavisnosti Kosova?
za, protiv ili suzdržana?
i objasni zašto?

nemoj zaboraviti da je u Vijeću Sigurnosti Hrvatska postavljena jučer jer su zaista velik broj zemalja u svijetu iskazala povjerenje Hrvatskoj da se oko bitnijih pitanja u svijetu pita i nju

dakle Hrvatska nije samo tamo da zastupa svoje interese već i prvenstveno interese regije u kojoj živi dakle ne samo balkana već cijele Istočne Europe....

znam da RH tamo zastupa cijelu istocnu Europu i vjerujem da je toga svjesna...mene je ipak malo iznenadila cinjenica da je RH tako ubjedljivo pobijedila Cesku, mislila sam da ce razlika biti samo jedan glas u nasu korist...mislim dosta toga je na svjetskoj sceni ucinjeno u pozitivnom smislu za samo 15-ak godina i to nam sad otvara mnoga vrata i utjecaje..no o tome drugi put, sad je preopsirno a nije ni tema
mislim da RH treba da bude suzdrzana i da ce to biti iz vise razloga
1. time stiti prvenstveno vlastite interese, ne zbog tamo neke **** nego zbog Bosne
2.RS ce u svakom slucaju pokusati odvojiti od Bosne, proglasiti takoder nezavisnost a onda vjerojatno novi rat ili Ciprizacija Bosne
3. u svakom od tih slucajeva Hrvati u Bosni su gubitnici, a to RH nesmije dozvoliti
4. Vojvodina ce takoder, prije ili kasnije pokusati poci svojim putem kroz regionalne integracije prema EU
5. Srbiju se, unatoc cinjenice sto je izazvala rati sve nesrece na prostoru bivse nam, ne smije do i toliko poniziti jer ce ojacati radikalizam u Srbiji i time postati nestabilizirajuci faktor u ovom dijelu Evrope na duge staze
6. RH kao prvenstveno turisticka destinacija , treba mir i normalitet oko svojih granica da bi mogla da se i dalje uspjesno razvija..
7. dobar dio proizvodnje RH je kompatibilno sa srpskom i srpsko trziste nam je itekako zanimljivo
ima jos razloga, ali za sada dosta
 
Evo mojeg mišljenja,
Hrvatska ima svoje susjede sa kojima treba
izgrađivati mostove suradnje i ekonomskog
i svakog drugog napretka. I za vid toga glasati
treba "za" samo u slučaju da to bude dogovor Srbije i
Albanaca na Kosovu, u slučaju bilo kakvog
jednostranog proglašavanja neovisnosti
ili djelimičnog priznanja nekih država treba
biti "suszdržana".
Briga tamo neku Panamu ili Indoneziju kako
će glasovati, ali Hrvatska to mora dobro odmjeriti
jer se radi o regionu u kojem nam je i dalje zajedno živjeti.
 

Back
Top