Potreban savet za alarm ili neku drugu zaštitu auta

Lepo, al' nije mnogo praktično.

Elem, manimo se sada humora na kratko... Jasno je da nijedan alarm ne predstavlja 100% zaštitu, ali ipak ljudi ih stavljaju.

Mene interesuje kako se razni alarmi u praksi kotiraju i što se zaštite tiče a i cene.

Takođe me interesuje, a verujem i dosta ljudi ovde, koliko sistemi zaključavanja tipa lavlja kandža i slični, u praksi zaista štite auto od krađe.

Ipak verujem da kad su autići srednje klase u pitanju (tipa punto, corsa, astra, ...), da dobar alarm + nešto tipa LK ili zeder ipak u dobroj meri odbijaju lopove, koji se verujem radije ustremljuju na one aute bez ikakvih sistema obezbeđenja...
 
Čini mi se da je zeder pristojno rješenje u smislu jednostavnosti upotrebe i sl., drugo iako su se mnogi poradovali gsm praćenju automobila, kažu da su u jednoj od akcija našli kod tipova neke uređaje kojima su mogli da isključe praćenje. Zbog poplave jeftinih alarmnih uređaja mislim da su ljudi prvenstveno izgubili povjerenje u njih.
 
Мислим да су Зедер и неки аларм добра комбинација. Е сад... зависи колико си спреман да се пружиш тј колико пара да даш на заштиту. Лично познајем лика коме су макнули Пасата са ЛК тако да о 100%-не заштите нема ;)

Ја ових дана сам правим аларм који ће бити мање више једноставан тј неће имати неке специјалне функције осим да пишти и да закључава и откључава централну, али је предност тог аларма у томе што нико не зна (осим мене) како је тај аларм направљен и како функционише тј како га онеспособити за релативно кратко време. Тако да ако волиш да се играш или знаш неког ко воли можда је то најбоља солуција, а морам рећи и поприлично јефтина ;) Код тебе је још лакше (и јефтиније ) направити аларм јер ти већ имаш даљинско закључавање и треба само повезати неколико релеа у зависности од функција аларма које желиш и ето (по мом мишљењу) солидне заштите ;)
 
Znaci i ja sam pristalica toga da nema 100% sigurne zastite, ako se baja nameracio na auto, odnece ga.
Po meni, za one sa boljim automobilima, ili za one sa malo dubljim dzepom najbolja opcija je kasko. Kosta ali vredi ( bar ja tako mislim ( ako imao neko neka iskustva sa kaskom neka napise )).
Izmedju LK i zedera ja bi izabrao zeder, ne zbog toga sto je on efikasniji od Lk, nego zbog toga sto je mnogo laksi za stalnu upotrebu. Smuci se coveku non-stop da seca i kaci onu gvozdjuriju od LK.
Ja sam uz auto dobio LK pa je kacim jer sto je dz i Bogu je drago a i ubio bi se da mi ukradu auto sa sve LK u gepeku :)
U auto sam pre neku nedelju ubacio ekskalibur alarm sa onim pratecim zajebancijama, eho dojavljivac, senzore za pokrete oko i unutar vozila, skrivene tastere ( blokada motora ) ... i to zadovoljstvo me sa ugradnjom kostalo 220e. Znam da je sve to sviranje k. ali sam barem malo sigurniji i znam i vidim sta mi se desava sa autom i kad ga ne vidim.
 
Ma svi znamo da su alarmi manje-više sviranje k., ali opet ako se lopov baš ne zainati, pre će izabrati da obije neki auto bez alarma nego sa njim.

Inače 220e nije preterana cifra za dobar alarm sa ugradnjom, ali se opet pitam koliko je baš Ekskalibur zaista upotrebljiv, budući da je jedan od najčešćih alarma na našim prostorima i verovatno prvi koga lopov (makar i početnik) izuči kako da ga onesposobi... možda grešim, ispravite me.

Više bih voleo neki solidan alarmni sistem koji je prilično redak kod nas a dobar... znam, znam, ja bi i "jare i pare", ali ako neko ima ideju neka viče!
 
Ma svi znamo da su alarmi manje-više sviranje k., ali opet ako se lopov baš ne zainati, pre će izabrati da obije neki auto bez alarma nego sa njim.

Inače 220e nije preterana cifra za dobar alarm sa ugradnjom, ali se opet pitam koliko je baš Ekskalibur zaista upotrebljiv, budući da je jedan od najčešćih alarma na našim prostorima i verovatno prvi koga lopov (makar i početnik) izuči kako da ga onesposobi... možda grešim, ispravite me.

Više bih voleo neki solidan alarmni sistem koji je prilično redak kod nas a dobar... znam, znam, ja bi i "jare i pare", ali ako neko ima ideju neka viče!

220e није пуно за ауто који кошта бар 5000ЕУР и више... ;)

А што се тиче аларма ја већ написах... направиш сам и Бог да те види ;)
 
stavi jak kondenzator, spoj ga na karoseriju... Čim ga neko pipne ima da ga opauči struja... Umesto da se akumulator troši na alarm, troši se na kondenzator... :D
p.s. ja mislim da jedino neka mečka ne može da se digne, ima IC ključ, a kodiraš auto prvi put plastikom, onda je lomiš, pališ, uništiš... :D
p.p.s. betmenu: Mog kadeta niko ne dira... Koliko sam ga puta ostavljao otključanog, pa ništa... :D
 
Jel ti palo na pamet ovako nešto...? :lol: Jeste primitivno, ali izaziva jači psihološki efekat nego bilo koji alarm... :lol: :twisted:
61mercurymontereyfiveeawx2.jpg
 
Prvo se odabere auto koji nije tražen od strane lopova u svojoj zemlji. Ovde smo u startu omanuli :lol:
Drugo, alarm koji signalizira problem (i) na privesku ključeva, a ne samo na autosireni.
Treće, dodatni prekidač u smislu blokade struje ili goriva, skriven u nekom mestu, već postavljenom prekidaču ili u kombinaciji više njih.
I četvrto, mehanička zaštita volana ili menjača...

Pa odabrati.
 
Prvo se odabere auto koji nije tražen od strane lopova u svojoj zemlji. Ovde smo u startu omanuli :lol:
Drugo, alarm koji signalizira problem (i) na privesku ključeva, a ne samo na autosireni.
Treće, dodatni prekidač u smislu blokade struje ili goriva, skriven u nekom mestu, već postavljenom prekidaču ili u kombinaciji više njih.
I četvrto, mehanička zaštita volana ili menjača...

Pa odabrati.

po meni najbolje je imati kombinaciju:

das kontakt, dva puta pritisnes dugme za zagrevanje zadnjeg stakla, dva puta pritisnes kocnicu i tek upalis.

takav je jedan golf III bio koji sam vozio kratko...nema alarma, nema mehanike...30eura das i uradis to...
 
Tako sam ja jednom prisao Fiat Marei karavan,neki caletov ortak,a nazad sedi Crni Ruski Terijer.Bog te mazo kad je skocio,prozor bio otvoren taman glavu da progura.Odsekao sam se,ker visok 80 cm u grebenu :shock:

Btw ne znam koji ono auto(mislim da je neki model bmw-a)ima nesto kao brener,krenes da ga obijas i ono grune plamen pa te sprlji kao svinju...
 

Back
Top