Kasparov vs Fiser

Kasparov ili Fiser?

  • Kasparov

  • Fiser


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Truman

Elita
Poruka
22.709
Pitanje za one koji vole sah - ko je veci igrac, ko je genijalniji? Zamolio bih vas da ne komentarisete njihove vansahovske angazmane vec samo sahovsko umece. Dakle, kada bi se sastali Fiser i Kasparov ( svako u svojim najboljim danima ) ko bi imao vise pobeda?
Inace, bas njih dvojicu sam uporedi jer se smatra da su to dva najveca igraca svih vremena...
 
Slazem se da je Kasparov teoretski potkovaniji, ali postavlja se pitanje ko je od njih dvojice genijalniji? Svaka cast i Aljehinu i Talju, ali oni su ljudi drugog sahovksog vremena i nisu tako zaokruzeni igraci kao ova dvojica.
 
Za Fisera ne mogu reci da je genijalan, on je sve postigao velikim trudom i radom. Setimo se da kad je pocinjao nije imao neke rezultate, izgubio je na nekoj simultanci u 12-13 poteza. Kasparov je zver, i mislim da bi omlatio Fisera u duelu, mada ga ne smatram genijalcem, mozda samo zato sto sve delove partije igra podjednako jako :D a genijalci su Talj i Kapa, nedovoljno teorijski potkovani igraci sa slabostima u pojedinim delovima partije ali sa neverovatnom snagom u ostalim, i obojica su bili sampioni.
Ipak, zanimljivo, Fiser je u svojim najboljim danima imao veci rejting nego Kasparov u svojim.
 
Ma kakvi Fiser nije genijalac. Sa 14 godina je pobedio tadasnjeg americkog sampiona. Ako ti on nije genije ne znam ko je :) Kasparov je inace savrsen spoj velikog rada i velikog genija. Pitanje je da li ce se opet pojaviti neko takav.
 
kako ne...sada ovi mladi rusi...mlate ko ludi...kinezi...isto
ovaj sadasnji sah,i onaj predhodni....nebo i zemlja
sada ako si imao supalj u teoriji...pucas jos u otvaranju..moras da se striktno drzis poteza koji su teorijski najjaci...8inace pucas na keca.....jos do 15-og poteza

recimo po meni.....morozovich od ovih mladjih...on je 1977 god...i igra ko mecava
 
Morozevic je vazio za vunderkinda, ali nije postao sampion sto se od njega vec ocekivalo. Mislim da nece postici nista vise od ovoga. Anand i Kramnik su po mom misljenju dva najpotpunija igraca danas.
 

Back
Top