POGINUO TOŠE PROESKI

djuramc

Aktivan član
Poruka
1.249
tose.jpg

Makedonski pevač Toše Proeski [26] poginuo je jutros u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na području Nove Gradiške, javljaju hrvatski mediji.

Nesreća se dogodila na autoputu A3 Zagreb - Lipovac, na deonici između Lužana i Nove Gradiške, u smeru Zagreba, kada se terensko vozilo, u kome se nalazio Proeski sa još dvoje ljudi, sudarilo sa kamionom italijanskih tablica, javila je Hrvatska televizija.

Vozilo je zatim udarilo u središnju zaštitnu ogradu autoputa i završilo u jarku. Proeski je poginuo na licu mesta, a vozač automobila Georgij Georgijevski i menadžerka Ljiljana Petrović teško su povređeni.

Uzroci nesreće se još ne znaju, a policija obavlja uviđaj zbog čega je saobraćaj na toj deonici puta otežan.

U Makedoniji će u sredu, 17. oktobra, biti dan žalosti povodom smrti pevača Toše Proeskog, odlučila je makedonska vlada.

Proeski je bio jedan od najpopularnijih pevača na prostorima bivše Jugoslavije. Muzičku karijeru započeo je nastupom na festivalu Melfest 1997, a popularnost je stekao pesmama 'Pusti me', koju je snimio iste godine, i 'Ostani do kraj' iz 1998.

Bio je predstavnik Makedonije za pesmu Evrovizije 2004. u Istanbulu, gde je osvojio 14. mesto sa pesmom 'Life'. Iste godine je imenovan za regionalnog ambasadora dobre volje UNICEF-a, a tim povodom je snimio pesmu 'Za ovoj svet' [makedonsku verziju] i 'This World ' [englesku verziju].

Izdao je sedam albuma, od kojih se 'Po tebe' [ili 'Pratim te', kako se zove srpska verzija tog albuma] smatra jednim od najuspešnijih albuma balkanske muzičke scene. Singlovi sa tog albuma mesecima su se nalazili na najvišim mestima muzičkih top lista u Makedoniji, Srbiji, Hrvatskoj, Crnoj Gori, Sloveniji i Bosni i Hercegovini.

Poslednji album Proeskog 'Igra bez granica' izašao je ove godine u avgustu. Album je prošlog meseca promovisan i u Beogradu, kada je saopšteno da je za samo mesec i po dana ostvario 'zlatni tiraž' u Sloveniji, Hrvatskoj, Srbiji i Makedoniji.

Proeski je sarađivao i sa mnogim poznatim imenima kao što su Grigor Koprov, Fibus, Željko Joksimović, Leontina, Marina Tucaković, Bora Čorba, Miro Buljan, Antonija Šola i dr.

Dovršavao je i studije Muzičke akademije u Skoplju. Njegovim najvećim hitom smatra se pesma 'Čija si', sa kojom je pobedio na Beoviziji 2003, a ostaće upamćen i po pesmama 'Srce nije kamen', 'Ko ti to grize obraze', 'Volim osmijeh tvoj' i drugima.


preuzeto sa www.rts.co.yu
 
Ja stvarno ne mogu da se foliram,meni ga ni malo nije zao. Nervira me ona njegova pesma "Ko ti to grize obraze", mislim da sam pomislila 100 puta da je dosadan i neka pogine! Tako mi se cini.

strasno !kako te bre nije sramota tako nesto da pricas,ja razumem da ne volis coveka,ne svidjaju ti se njegove pesme ok.to je stvar ukusa ali da pozelis da umre to ne mogu da razumem !!!STRASNO:mad::mad:
 

Back
Top