Poginuo Toše Proeski

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Samanta_

Iskusan
Poruka
6.229
Poginuo Toše Proeski
Utorak, 16. oktobar 2007. 10:02

Toše Proeski, 26-godišnji makedonski pevač, poginuo je jutros u 6.25 sati u saobraćajnoj nesreći na autoputu Zagreb - Lipovac na ulazu u Novu Gradišku, javili su hrvatski mediji.

Proeski je bio suvozač u Tuaregu kojim je upravljao 32-godišnji makedonski državljanin Georgij Georgijevski i koji je udario u zadnji deo priključnog vozila na severnom delu autoputa u smeru Zagreba.

Proeski je poginuo, a vozač i 46-godišnja Ljiljana Petrović koja je bila na zadnjem sedištu su teško povredjeni.

Pretpostavlja se da je uzrok nesreće nedovoljan razmak izmedju vozila. Oba su se kretala u smeru Zagreba. Istraga na mestu nesreće još traje, a pogibiju popularnog makedonskog pevača potvrdili su i u Upravi policije.

Makedonski pevač pop i tradicionalne muzike Toše (Todor) Proeski rodio se u Kruševu 25. januara 1981. godine. Jedan je od najpopularnijih izvodjača na celom Balkanu, čije su mnoge pesme nedeljama na vrhu top lista Makedonije, Srbije, Crne Gore, BiH, a i Hrvatske.

Službeno je propevao na jednom dečjem festivalu, a 1998. godine po prvi put nastupa i na makedonskom izboru za pesmu Evrovizije sa pesmom ("Ostani do kraja").

Takodje započinje uspešnu saradnju sa kompozitorom Grigorom Koprovim i stvara prvi veliki hit ("Rane na usnama").

Njegov do sada najuspešniji hit je pesma "Čija si" koja je mesecima bila najslušanija pesma u BiH, Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji.

Za makedonskog predstavnika za pesmu Evrovizije izabran je 2004. godine, gde je s pesmom "Life" zauzeo 14. mesto.

(MONDO)
 
Jako tuzno.Shokirana sam,mada mislim da josh nisam svesna.




Ko ti to grize obraze

Opet se vracas na mjesto radnje
al' svakom je lopovu to dijelo zadnje
sama padas u svoju zamku
makar mi na glas priznaj to
i ne hvataj se za slamku

Lako je skrenut' tako sa puta
al' ljubav je igra sa bezbroj aduta
ko vara na duge staze on gubi
ja sam ti svjedok zivi, al' znaj
tebi ne mogu da sudim

Ref.
Ko ti to grize obraze
ciji to trag na vratu krijes
kom' ti to ruke odlaze
varas me, mila, ma kako smijes
kom' si se to obecala
od mene krala, njemu dala
mila, za kol'ko si me prodala

Lako je skrenut' tako sa puta
al' ljubav je igra sa bezbroj aduta
ko vara na duge staze on gubi
ja sam ti svjedok zivi, al' znaj
tebi ne mogu da sudim

Ref. 2x

Ref. 2x

Mila, za kol'ko si me prodala




tose01.jpg
 
dakle stvarno...
uskoro cemo da citamo vesti kako je lepa brena popila gorku kafu za dorucak, ali je popodne ipak popila slatku....
pa, koliko mladih ljudi pogine na putevima, a ne postavljaju se teme o njima....
 
dakle stvarno...
uskoro cemo da citamo vesti kako je lepa brena popila gorku kafu za dorucak, ali je popodne ipak popila slatku....
pa, koliko mladih ljudi pogine na putevima, a ne postavljaju se teme o njima....

Pa ako je to po tebi isto sa nechijim zivotom,onda to dosta govori o tebi.

Na ovom pf ima milion glupljih tema pa ih niko ne zatvara.Svi ti silni odlasci u vojsku,vracanja iz vojske,...Napushtanje politike,...pa onda ostajanje na istoj,...
I niko ih nije zatvarao.

Nisam nikad bila Toshetov fan,ali me je vest jako potresla.
Zato ljudi imajte bar danas malo poshtovanja!


 
Pa ako je to po tebi isto sa nechijim zivotom,onda to dosta govori o tebi.

Na ovom pf ima milion glupljih tema pa ih niko ne zatvara.Svi ti silni odlasci u vojsku,vracanja iz vojske,...Napushtanje politike,...pa onda ostajanje na istoj,...
I niko ih nije zatvarao.

Nisam nikad bila Toshetov fan,ali me je vest jako potresla.
Zato ljudi imajte bar danas malo poshtovanja!




ajde, objasni kakve to veze ima sa politikom?
i zasto ne objavis jos neke vesti, kao npr kad je pre neki dan devojcicu zgazio kamion?
ili kad poginuse njih trojica u sudaru sa kamionom?
 
Nisam reko da znam gde bi ga snalo, ali su šanse da bude mrtav u svojoj zemlji relativno male, ipak sam reko da mi je žao tako mladog čoveka i umetnika! Nemoj odma da budeš gruba sa rečima!

O kakva glupost. To je sudbina bato.Da nije bio u Tuaregu mozda bi bio kuci kupao se ,okliznuo ,udario glavom o ivicu kade i poginuo;ili bi ga sacekali neki siptari i izresetali na nekom od puteva u Makedoniji ili ko zna sta.
 
jao grozno
pa ja ne mogu da verujemon je bio ,po meni najkvalitetniji pevac ikada,
imao je jos puno toga da uradi
Znate kako se osecam sada..kao kada nestane neko iz vaseg zivota koji je poslat ovde na zemlju da
nam ulepsa boravak ovde
kao kada je poginuo djindjic,kao kada je nestao Milan E.K.V
Nasa buducnost je ostala uskracena za nesto dobro i pozitivno sto nas je moglo samo motivisati da idemo dalje,,
Ma zasto tako ljudi? Koja je to prirodna ravnoteza? Zasto nas nije napustio neko ko je beskoristan i zbog koga se vecina ljudi oseca lose..
a ne covek je imao boziji dar koji uveseljava ljude..
ma daj nije fer..
 
Shokirana sam. Tuga.

Tose Proeski - Cija si

Ponovo si nocas mila
lagala da nisi bila s njim
ja to osetim

Ponovo su usne tvoje
drhtale ko da se boje
da ti ne oprostim

Zasto ti je to trebalo
zar nisi mogla ti priznati

Ref. 2x
Jos su ti usne umorne
i sve sto kazes znam da nije
jos su ti suve cipele
napolju znam da kisa lije

Jos su ti vreli obrazi
u oku sjaj ne prolazi
jos ti na licu pise cija si
samo moja nisi

Uzalud mi krijes lice
znam te oci izdajice
sve si odglumila

Isprljana poljupcima
otrovana dodirima
znam da si lagala

Zasto ti je to trebalo
zar nisi mogla ti priznati

Ref. 2x
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top