Poginuo Toše Proeski

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Poginuo Toše Proeski
Jutros oko 6 sati i 30 minuta, dva kilometra od petlje u Novoj Gradiški, u sudaru VW Tuarega srebrne boje i kamiona, poginuo je poznati makedonski pjevač Toše Proeski.


U vozilu su bili, osim pjevača koji je spavao na prednjem sjedalu, i Ljiljana Petrović (1958.) iz Skopja te Đorđe Đorđevski (1975.) također iz Skopja koji je i upravljao vozilom.
Do nesreće je najvjerojatnije došlo zbog nedovoljnog razmaka između vozila tijekom vožnje.
VW Tuareg udario je u kamionsku prikolicu, nakon čega je završio na travnatoj površini.

Dnevnik.hr
 
Vidi stvarno, svi forumi pricaju o tome, i na vestima....Ajoj :cry: uzas!!!!!!!!!!!!
Ne mogu uopste da verujem, Tose ????:cry:
Bas je bio mlad, imao je citav zivot pred sobom, brate :(
Katastrofa, uzas, bedak...
 
U prometnoj nesreći na autocesti kraj Nove Gradiške jutros oko 6.25 sati poginuo je popularni makedonski pjevač, potvrdila je njegova menadžerica. Toše Proeski bio je na suvozačkom sjedalu.

Toše Proeski je prema neslužbenim informacijama umro u bolnici u Novoj Gradiški u 7.20 sati, 55 minuta nakon kobnog sudara s kamionom talijanskih registracijskih pločica, čiji je vozač po nekim izvorima također prevezen u bolnicu. Iako se prvotno spekuliralo s informacijom da su u Touaregu bili i roditelji poginulog pjevača, to je PU brodsko-posavska za Net.hr demantirala.

"Do nesreće koja se dogodila u 6.25 na 175 km autoceste kod Nove Gradiške u automobilu skopskih registracija bilo je troje makedonskih državljana. Vozač G.G. (32), koji je zadobio teške tjelesne ozljede i putnica Lj.P. (49) prevezeni su u bolnicu u Novoj Gradišci. Još se ispituju uzroci zbog kojih je Touareg udario u poluprikolicu teretnjaka, a pretpostavlja se da je uzrok nedržanje razmaka, umor i brzina neprilagođena uvjetima na cesti", kazala je Kata Nujić, glasnogovornica brodske policije.

Policija je o nesreći obavijestila makedonsko veleposlanstvo, koje će o tragediji obavijestiti obitelji stradalih.

U Općoj bolnici Nova Gradiška trenutačno vlada opsadno stanje budući je pod velikom navalom novinara. Na odjelu kirurgije saznali smo tek kako je vozač zadobio teške tjelesne ozljede zbog kojih će biti zadržan u bolnici, dok je suputnica Ljiljana Petrović primljena pri svijesti.

Prema svjedočenju vozača kamiona talijanskih registarskih oznaka, vozač automobila Toše Proeskog vozio je prebrzo te se zabio u prikolicu kamiona i potom udario u zaštitnu ogradu, piše Večernji list. List također navodi izjavu istražnog suca Stjepana Franjića, koja potvrđuje informacije Net.hr-a, da je u trenutku nesreće u automobilu bila i Tošina menadžerica Ljiljana Petrović (1958.).

Policijski očevid je u tijeku.

Bogata karijera

Toše Proeski rođen je 25. siječnja 1981. godine u Prilepu u Makedoniji. Njegova kratka karijera započela je 1996. i 1997. godine kada je pobijedio na festivalu Melfest. Suradnja s makedonskim skladateljem Grigorom Koprovim, koju je započeo 1998., donijela mu je prve velike hitove Usne na usnama i Sunce u tvojoj zlatnoj kosi, s kojima na velika vrata ulazi u sam vrh makedonske scene. Godinu kasnije objavio je svoj debi album Nekade vo nokta (Negdje u noći).

Iste godine na Skopje festivalu osvaja prvu nagradu publike s pjesmom Tvoji poljupci na mojoj bijeloj košulji, a na ljeto održava prvi samostalni koncert u Skoplju. Godine 2000. za album Nekade vo nokta osvaja prestižne nagrade 12 veličanstvenih, i to za najbolji muški vokal, najbolji koncert godine, najbolji video. U lipnju 2000. objavljuje novi album Sinot Božji, a u listopadu 2002. treći.

Pobjedom na Beoviziji 2003. godine s pjesmom Čija si Toše je počeo graditi međunarodnu karijeru. Iste godine pobijedio je na nacionalnom izboru za pjesmu Eurovizije. Godine 2004. u Turskoj predstavlja Makedoniju s pjesmom Life. Iste godine objavio je Dan za nas, četvrti album i prvi za teritorij Hrvatske i Slovenije, a 2005. album Pratim te.

Dan za nas prvi je album koji je 6. rujna 2004. snimio za Hrvatsku i Sloveniju. Toše je surađivao s nizom uglednih autora i izvođača poput Marine Tucaković, Dine Muharemovića, grupe Sintezis ili legendarne Esme Redžepove u sjajnoj skladbi Čini.
Toše je hrvatskoj publici poznat i kao izvođač pjesme Srce nije kamen, najemitiranije pjesme hrvatskog radijskog etera za 2006. godinu s kojom je Toše nastupio na HRF-u. S pjesmom Veži me za sebe ovog je lipnja osvojio Grand Prix 11. Hrvatskog radijskog festivala na Hvaru. (MediaServis)

Net.hr
 
Poginuo Toše Proeski
Jutros oko 6 sati i 30 minuta, dva kilometra od petlje u Novoj Gradiški, u sudaru VW Tuarega srebrne boje i kamiona, poginuo je poznati makedonski pjevač Toše Proeski.


U vozilu su bili, osim pjevača koji je spavao na prednjem sjedalu, i Ljiljana Petrović (1958.) iz Skopja te Đorđe Đorđevski (1975.) također iz Skopja koji je i upravljao vozilom.
Do nesreće je najvjerojatnije došlo zbog nedovoljnog razmaka između vozila tijekom vožnje.
VW Tuareg udario je u kamionsku prikolicu, nakon čega je završio na travnatoj površini.

Dnevnik.hr


Upravo me je probudila ta vest na tv-u.
Skochila sam,i skamenila sam se,ostala sam u tom polozaju dobrih petnaestak minuta.
Jezivo.
Strashno mi je zao.Mlad dechko 26 godina.Sad mu nishta ne znachi ni slava ,ni novac,ni sve one klinkice na njegovim koncertima,....

Choveka jednostavno vishe nema.Bice mi teshko da se pomirim sa tim.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top