Konačno se tuži izrod Kandićka

VanZorich

Primećen član
Poruka
971
Kandićka će biti tužena....

Skupština Advokatske komore Beograda o slučaju sudije Gordane Božilović - Petrović

Krivična prijava protiv Nataše Kandić?

Inicirano preispitivanje uloge nekih nevladinih organizacija i njihovih pritisaka na pravosuđe
Advokatska komora Beograda, na vanrednoj sednici skupštine održanoj u subotu, odlučila je da se njen Upravni odbor pozabavi smenjivanjem sudije Gordane Božilović-Petrović iz Veća za ratne zločine Okružnog suda u Beogradu.

- U ime grupe branilaca u predmetima koji se odnose na ratne zločine, jedan kolega je upoznao skupštinu da je sudija Božilović - Petrović smenjena uz uticaj stranih i vansudskih elemenata - kaže za Glas Vojislav Nedić, predsednik AK Beograda.

- Na skupštini je bilo više od stotinu advokata, informaciju smo primili sa ozbiljnom pažnjom. Lično ne znam činjenice do kraja, tako da ne mogu da iznesem stav u ovom trenutku. Ali, kad je iz jednog velikog predmeta udaljen sudija, za to mora da postoji dobar, opravdan razlog. Odlučeno je da se ovom problemu posveti Upravni odbor AKB, zato što je srpskoj advokaturi stalo da sud bude zaista nezavisan i samostalan.

Sudija Božilović - Petrović udaljena je iz svih procesa za ratne zločine odlukom Siniše Važića, predsednika suda, zato što joj je „istekao mandat“. Izvor Glasa tvrdi da je to izgovor, jer je svim sudijama Veća za ratne zločine mandat istekao istovremeno (zajedno su istog dana postavljeni u to veće, na četiri godine), a da se Važić naprasno setio da je mandat istekao samo njegovoj koleginici Božilović-Petrović. Ova sudija je zatražila zaštitu od parlamenta, vlade i šefa države, kao i ministra pravde Dušana Petrovića, jer je smenjena po nalogu visokog službenika američke ambasade u Beogradu i Nataše Kandić, direktora Fonda za humanitarno pravo.

NADRIPISARKA UHVAĆENA U LAŽI

- Upravni odbor AKB pozabaviće se i nadripisarstvom Kandićeve, čiji je FHP punomoćnik muslimanskih, hrvatskih i šiptarskih žrtava u svim procesima za ratne zločine. Analiziraće se mogućnost podnošenja krivične prijave protiv Kandićeve. Ta žena nema završen ni pravni fakultet, a kamo li pravosudni ispit ili da je advokat! Kao običan građanin, naterala je sud da, kršenjem ZKP, njoj dozvoli učešće u postupcima za ratne zločine u statusu stranke! Uostalom, uhvatili smo je u laži kad smo utvrdili da punomoćje za zastupanje glasi na njen FHP, a zna se da zakon ne dozvoljava pravnom licu (FHP) da ima status punomoćnika u krivičnim postupcima - kaže Petronijević.

- Ka Upravnom odboru AKB, u skladu sa zaključcima donetim na ovoj vanrednoj sednici skupštine, ide inicijativa za preispitivanje uloge nekih nevladinih organizacija i njihovih pritisaka na pravosuđe - rekao nam je advokat Goran Petronijević.

- Posebno da se Upravni odbor pozabavi advokatima koji rade u NVO i tamo ostvaruju velike prihode, što je suprotno statutu naše komore i Zakonu o advokaturi.

Petronijević veli da će se Upravni odbor AKB pozabaviti i „nadripisarstvom Nataše Kandić“.

- Predloženo je da Upravni odbor inicira izmene zakonika o krivičnom i o parničnom postupku, tako što će biti zabranjeno pružanje pravne pomoći svakome ko nije advokat, a da se, istovremeno sa tim izmenama, napravi sistem besplatne pravne stručne pomoći za građane - dodaje Petronijević.
 
Хвала Богу да су се сетили да се позабаве тим скотом, том интригаторком, лажљивицом и антисрпским лобистом Наташом Кандић...

Ma pusti će je izdajnici, i proći će kao da ništa i nije bilo! To se zovu Balkanski špijuni! Kandićka me podseća na film BATE u fulmi BALKANSKI ŠPIJUN, kako muči srbe a u filmu je sve isto samo što je ufilmu ubačen lik kao francuz našeg porekla!
 
a sto bi dobila???? ako cemo pravo, sve sudije su trebale biti smenjene, toliko im je trajao "ugovor". i umesto da se bave time kako to da sudije vrse svoju duznost i nakon isteka "ugovora" oni se bave time zasto je neko dao osnovanu primedbu. e svasta od nekih patrijota

Sudija Božilović - Petrović udaljena je iz svih procesa za ratne zločine odlukom Siniše Važića, predsednika suda, zato što joj je „istekao mandat“. Izvor Glasa tvrdi da je to izgovor, jer je svim sudijama Veća za ratne zločine mandat istekao istovremeno (zajedno su istog dana postavljeni u to veće, na četiri godine), a da se Važić naprasno setio da je mandat istekao samo njegovoj koleginici Božilović-Petrović. Ova sudija je zatražila zaštitu od parlamenta, vlade i šefa države, kao i ministra pravde Dušana Petrovića, jer je smenjena po nalogu visokog službenika američke ambasade u Beogradu i Nataše Kandić, direktora Fonda za humanitarno pravo.

Uciti, uciti i samo uciti....kako promasiti temu...
 
a sto bi dobila???? ako cemo pravo, sve sudije su trebale biti smenjene, toliko im je trajao "ugovor". i umesto da se bave time kako to da sudije vrse svoju duznost i nakon isteka "ugovora" oni se bave time zasto je neko dao osnovanu primedbu. e svasta od nekih patrijota

Definitivno si promašio temu, jasno je navedeno da nije samo njoj istekao rok već i ostalima, a oni samo nju smenili! Šteta što moramo na svaku tvoju repliku da ti crtamo suštinu dogadjaja!
 
Definitivno si promašio temu, jasno je navedeno da nije samo njoj istekao rok već i ostalima, a oni samo nju smenili! Šteta što moramo na svaku tvoju repliku da ti crtamo suštinu dogadjaja!

Не промашује Шиптар тему - он то чини намерно да би је "забалабућкао" и учинио бесмисленом.

Иначе та антисрпска крава је готова - ЈЕР ЈЕ ИЗА СМЕЊЕНЕ СУДИЈЕ СТАЛА ЦЕЛА АДВОКАТСКА КОМОРА. Нема јој више спаса - одслужила је своје!
 
Не промашује Шиптар тему - он то чини намерно да би је "забалабућкао" и учинио бесмисленом.

Иначе та антисрпска крава је готова - ЈЕР ЈЕ ИЗА СМЕЊЕНЕ СУДИЈЕ СТАЛА ЦЕЛА АДВОКАТСКА КОМОРА. Нема јој више спаса - одслужила је своје!

Po zakonu taj njen ispad se zove mešanje u rad nezavisnog sudstva, kao što to postoji kod policije ometanje služenog lica na radu!
 
"Ta žena nema završen ni pravni fakultet, a kamo li pravosudni ispit ili da je advokat! Kao običan građanin, naterala je sud da, kršenjem ZKP, njoj dozvoli učešće u postupcima za ratne zločine u statusu stranke! Uostalom, uhvatili smo je u laži kad smo utvrdili da punomoćje za zastupanje glasi na njen FHP, a zna se da zakon ne dozvoljava pravnom licu (FHP) da ima status punomoćnika u krivičnim postupcima - kaže Petronijević."

Ovo bi trebalo da bude jedino relevantno u celoj vesti. Ko god da krsi zakon, treba i mora da odgovara za to, po zakonu domicilne zemlje. Nepoznavanje zakona ne oslobadja odgovornosti u slucaju krsenja zakona.
Ukoliko uspeju da sprovedu zakon onako kako je propisano, cenim da im treba priznati veliku hrabrost.
Medjutim, vise sam sklon misljenju da od svega toga nece biti nista jer je politika odavno uzela maha i ukorenila se u sudstvu. Jedan poziv menja sve...
 
Ипак мислим да је у овој теми најважније следеће:


Ova sudija je zatražila zaštitu od parlamenta, vlade i šefa države, kao i ministra pravde Dušana Petrovića, jer je smenjena po nalogu visokog službenika američke ambasade u Beogradu i Nataše Kandić, direktora Fonda za humanitarno pravo.
 
a sto bi dobila???? ako cemo pravo, sve sudije su trebale biti smenjene, toliko im je trajao "ugovor". i umesto da se bave time kako to da sudije vrse svoju duznost i nakon isteka "ugovora" oni se bave time zasto je neko dao osnovanu primedbu. e svasta od nekih patrijota
Ako je vrsila pritisak na sudstvo treba da odgovara, ili da barem bude javno prozvana zbog toga. Ako nije, nikom nista.

Btw, ja tebe ne zovem Siptarom, nemoj ni ti mene patriJotom. OK?
 
Definitivno si promašio temu, jasno je navedeno da nije samo njoj istekao rok već i ostalima, a oni samo nju smenili! Šteta što moramo na svaku tvoju repliku da ti crtamo suštinu dogadjaja!

a vi ste definitivno slepci. ja ne kazem da nije svima istekao mandat. ali ako se ja zalim da je jednom sudiji istekao mandat, zar sam ja kriv sto se nisam zalio za sve sudije. i zar onima koji odlucuju o tome nije dovoljno jedno upozorenje od jedne stranke??? ili je ta jedna stranka obavezna da se zali za sve sudije. bas ste vi ti koji ste promasili. razmislite polako jos jednom gde je krivica kandiceke [inace zabole me za nju] i zasto optuzivati nju zato sto se zalila na jednu a ne i na ostale.
 
Ako je vrsila pritisak na sudstvo treba da odgovara, ili da barem bude javno prozvana zbog toga. Ako nije, nikom nista.

Btw, ja tebe ne zovem Siptarom, nemoj ni ti mene patriJotom. OK?

kako drugacije da zovemo šiptara? ajde za roma postoje mnogi izrazi poput ciganin, al kako onda da zovemo ovog Badema? Srbi imaju svoje nacionalno ime SRBIN, pomešao je ovaj Badem nešto ili je verovatno ustao na LJEVU nogu!
 
a vi ste definitivno slepci. ja ne kazem da nije svima istekao mandat. ali ako se ja zalim da je jednom sudiji istekao mandat, zar sam ja kriv sto se nisam zalio za sve sudije. i zar onima koji odlucuju o tome nije dovoljno jedno upozorenje od jedne stranke??? ili je ta jedna stranka obavezna da se zali za sve sudije. bas ste vi ti koji ste promasili. razmislite polako jos jednom gde je krivica kandiceke [inace zabole me za nju] i zasto optuzivati nju zato sto se zalila na jednu a ne i na ostale.

Хајде прекини више да се правиш блентав!!!!!!!!:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
 
a vi ste definitivno slepci. ja ne kazem da nije svima istekao mandat. ali ako se ja zalim da je jednom sudiji istekao mandat, zar sam ja kriv sto se nisam zalio za sve sudije. i zar onima koji odlucuju o tome nije dovoljno jedno upozorenje od jedne stranke??? ili je ta jedna stranka obavezna da se zali za sve sudije. bas ste vi ti koji ste promasili. razmislite polako jos jednom gde je krivica kandiceke [inace zabole me za nju] i zasto optuzivati nju zato sto se zalila na jednu a ne i na ostale.

Ti si nežališ, ali je u temi pisalo ( ne tvojoj) da je pored dotične istekao mandat i ostalima tj 4-godišnji mandat! Pročitaj prvo kada kreneš da diskutuješ o nekoj temi!
 
a vi ste definitivno slepci. ja ne kazem da nije svima istekao mandat. ali ako se ja zalim da je jednom sudiji istekao mandat, zar sam ja kriv sto se nisam zalio za sve sudije. i zar onima koji odlucuju o tome nije dovoljno jedno upozorenje od jedne stranke??? ili je ta jedna stranka obavezna da se zali za sve sudije. bas ste vi ti koji ste promasili. razmislite polako jos jednom gde je krivica kandiceke [inace zabole me za nju] i zasto optuzivati nju zato sto se zalila na jednu a ne i na ostale.

Šta je zabranjeno?
vređanje, omalovažavanje, govor mržnje i svaki vid provokacije: Krstarica zadržava pravo da upozori druge korisnike na potencijalno uvredljiv sadržaj ili da ga trajno ukloni.
http://pomoc.krstarica.com/?action=article&cat_id=012&id=390&lang=
 
Ti si nežališ, ali je u temi pisalo ( ne tvojoj) da je pored dotične istekao mandat i ostalima tj 4-godišnji mandat! Pročitaj prvo kada kreneš da diskutuješ o nekoj temi!


nekima je sve dzabe,lakse imulazi u .... i sada je ona kriva sto je sud upozorila da je jednoj osobi istkao mandat. a sta bi bilo da je sud postovao mandat i da je sve smenio na vreme. ili se u srbiji i sudska fotelja drzi dok se ne izvrsi atentat na tebe a breeeeee
 
nekima je sve dzabe,lakse imulazi u .... i sada je ona kriva sto je sud upozorila da je jednoj osobi istkao mandat. a sta bi bilo da je sud postovao mandat i da je sve smenio na vreme. ili se u srbiji i sudska fotelja drzi dok se ne izvrsi atentat na tebe a breeeeee

To nije tvoja stvar da se mešaš u rad državnih organa, imaju oni svoje institucije koje prate i reaguju kada treba bez posrednika kao što je kandićeva! To što nisu svi smenjeni odmah, to treba da prijavi neko iz sudstva a ne neki običan civil iz nezavisne organizacije čije je delovanj jako poznato srbima!
 
dobro patrioto. a sada oko teme, da li je pritisak ako ja kazem da je tebi istekao mandat da vodis drzavu-sud-firmu ili sta ti ja znam???
ps. izvini za ono J
Jasta je. Jer to nije njena nadleznost.

A ovo nije ni jedini slucaj. Tuzilastvo i sud za ratne zlocine u Beogradu ne moze da zivi od njenih pisama, gde mozes misliti, zena zahteva ovakvu ili onakvu presudu. E sad, mozda ja imam malo konzervativno shvatanje pritiska na sud, ali meni je ovo bas to.
 

Back
Top