Bookmarks // Nestaju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
I meni se to dešavalo sa Firefoxom.

Evo ti upustvo kako da povratis izgubljene bookmarkse:

1. Go to C:\Documents and Settings\[user]\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\[some weird name] and you will find a folder called "bookmark backups". There it keeps several backup files from the last few days available They are .html files if you are using Firefox 2.x, which you should be. You can open each one to find one that has your missing bookmarks.

2. Copy the one you need to the folder right above the folder you're in. There is a file in that folder called "bookmarks.html". Delete or rename that file and rename the file you just copied to "bookmarks.html".

3. Reopen Firefox and your bookmarks should be restored!

Napominjem da moras imati enableovan show hidden files da bi usao u application data (tools>folder options>view...).
 
Ako koristis Mozilu Firefox, skini addon za mozilu Foxmarx "Bookmark Synchronizer"
Registrujes se i ceo bookmarks ti ide na njihov sajt.Naravno samo ti imas pristup svom Bookmarksu posto se ulogujes.Tako da ce ti bookmarks uvek biti sacuvan.
Jos jedna napomena program automatski dodaje nove stranice koje bookmarksujes na Mozili tvojoj bazi bookmarksa na sajtu.
Probaj MNOGO DOBRA STVAR.
 
Delete private data brise bookmarkse!?

(nisam opalio delete, ali nisam ni znao da tako moze da se brise bookmarks)
2091Untitled-1.gif
 
Pozdrav svima uz molbu za pomoć :cry:
Koristim operu godinama i sada mi se javlja problem da je bookmarks prazan prilikom startovanja racunara. Pretpostavljam da je razlog sto sam pokusao da se malo igram i zamenim XP izgled u Vistu. vista ruho je odlicno funkcioniisalo ali sam je obrisao cim sam primetio da mi se svaki put bookmars obrise. Zatim sam instalirao CrystalXP i sve odlicno funkcionise, ali... bookmarks se i dalje nicim izazvan SAMOOBRISE!
Inace, sto se tice cuvanja ( ili se kaze sacuvavanja?!) bookmarksa, ja ga jednostavno exportujem iz: [IBookmarks - Manage bookmarks - File - Export opera bookmarks[/I - pa odaberes gde ces da ga sacuvas. kada ga vracas postupak je isti s tom razlikom sto kliknes na Import Opera bookmarks( odvede te gde si sacuvao book... iOK. I to je to.Tako to funkcionise u Operi. Ali, kazem, nisam neki poznavalac:dash: i zato mi je potrebna pomoc kako bookmarks ne bi SAMONESTAJAO!
pozzz
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima uz molbu za pomoć :cry:
Koristim operu godinama i sada mi se javlja problem da je bookmarks prazan prilikom startovanja racunara. Pretpostavljam da je razlog sto sam pokusao da se malo igram i zamenim XP izgled u Vistu. vista ruho je odlicno funkcioniisalo ali sam je obrisao cim sam primetio da mi se svaki put bookmars obrise. Zatim sam instalirao CrystalXP i sve odlicno funkcionise, ali... bookmarks se i dalje nicim izazvan SAMOOBRISE!
Inace, sto se tice cuvanja ( ili se kaze sacuvavanja?!) bookmarksa, ja ga jednostavno exportujem iz: [IBookmarks - Manage bookmarks - File - Export opera bookmarks[/I - pa odaberes gde ces da ga sacuvas. kada ga vracas postupak je isti s tom razlikom sto kliknes na Import Opera bookmarks( odvede te gde si sacuvao book... iOK. I to je to.Tako to funkcionise u Operi. Ali, kazem, nisam neki poznavalac:dash: i zato mi je potrebna pomoc kako bookmarks ne bi SAMONESTAJAO!
pozzz
Ima li ovde, uopste, nekog da pomogne po pitanju nestajanja bookmarksa?:???:
 
Imao sam i ja slicnu situaciju sa ranijim verzijama Firefox-a , valjda je u u trojci to ispravljeno , definitivno je to neki bug . Uglavnom preporuka je da se radi backup i da se redovno ciste kolacici i privremeni fajlovi ...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top