Kako ubiti nadu?

D

divlja

Gost
Kazu, nada umire poslednja. Oprostite se kobajagi od necega ili nekoga, al' opet povremeno vam se javlja ta prokleta nada, vera u dobro ili elementarnu ljudskost.
Ja uopste ne kapiram zasto je nadanje kao dobra stvar, ako realnost prica svoju pricu.
Samo u coveka unosi nemir.
Dakle, kako ubiti i poslednju trunku nade...? :|
 
Divlja chitash mi misli :)))))))))
nada stvarno umire poslednja,i nishta gadnije kad na kraju umre...
Nekad mi padne na pamet-shto ja troshim vreme nadajucji se nechemu shto se 99% necje nikad desiti...
zato,shto me nada vuche kroz zhivot...to mi na kraju jedino i ostaje...
isto kao shto mashtam o nechemu shto se pouzdano necje desiti :p
gde mi je sad onaj citat iz Alise u zemlji chuda...(:
to je jednostavno,deo mog zhivota.Neka je nemogucje,ali volim s vremena na vreme,kad je teshko,da zatvorim ochi i budna sanjam...
 
Sto mrzim osobe koje su pesimisti,ja verujem da sve sto mnogo zelis i radis na tome da ce se ostvariti!
Nikada ti nije data nada a da ti nije data i snaga da je ucinis stvarnom,mozda ces ipak oko nje morati da se potrudis!
 
Divlja chitash mi misli :)))))))))
nada stvarno umire poslednja,i nishta gadnije kad na kraju umre...
Nekad mi padne na pamet-shto ja troshim vreme nadajucji se nechemu shto se 99% necje nikad desiti...
zato,shto me nada vuche kroz zhivot...to mi na kraju jedino i ostaje...
isto kao shto mashtam o nechemu shto se pouzdano necje desiti :p
gde mi je sad onaj citat iz Alise u zemlji chuda...(:
to je jednostavno,deo mog zhivota.Neka je nemogucje,ali volim s vremena na vreme,kad je teshko,da zatvorim ochi i budna sanjam...

Nadji citat. :-)
Ma nekad mi je muka od prokletog idealizma, hocu da budem racionalnija, prakticnija, da se ne trosim besmisleno i u prazno.
 
Sto mrzim osobe koje su pesimisti,ja verujem da sve sto mnogo zelis i radis na tome da ce se ostvariti!
Nikada ti nije data nada a da ti nije data i snaga da je ucinis stvarnom,mozda ces ipak oko nje morati da se potrudis!

shipak...to morash da prihvatish,da budesh realna...ne mora to da znachi da si pesimista...neke stvari jednostavno ne mogu da se dese,ma koliko se ti trudio.
 
shipak...to morash da prihvatish,da budesh realna...ne mora to da znachi da si pesimista...neke stvari jednostavno ne mogu da se dese,ma koliko se ti trudio.

Niko mi ne moze promeniti misljenje! Meni je bas super sto verujem da ce sve biti lepo i onako kako ja zelim! Sta je covek bez nade! U sta onda verujes? Zasto onda zivis ako ne verujes u bolje sutra?!:-P
 
Alice laughed. "There's no use trying," she said, "one can't believe impossible things."
"I daresay you haven't had much practice," said the Queen. "When I was your age, I always did it for half-an-hour a day. Why sometimes I believed as many as six impossible things before breakfast!"
Evo Divlja...zhivele bajke :D
 
Niko mi ne moze promeniti misljenje! Meni je bas super sto verujem da ce sve biti lepo i onako kako ja zelim! Sta je covek bez nade! U sta onda verujes? Zasto onda zivis ako ne verujes u bolje sutra?!:-P

Ne govorim o tome...naravno da je lepo gledati na svet kroz ruzhichaste naochare...ali nekad jednostavno morash biti realna.To dvoje najbolje idu zajedno,jedno bez drugog ne garantuje srecju...
 
Ubiti nadu za jednu konkretnu stvar, a ne volju za zivotom. :razz:
o :)...
pa, mozda pravila koja vaze za cjelinu, vaze i za te
''sitne'' nade koje su neka vrsta njenih uzoraka...
(je li nada homogena 8-) ?)
...kod ljudi se nada nekad radja iako je naizgled
sasvim neosnovana [a nije, jer je ona to shto treba da nam
da volju za zivotom], i pokazuje koliko smo u stvari slabo
racionalna bica... da se vodimo samo razumom, ubili bismo
je i to bi nam bio kraj... al' ne, nadamo se, i zivimo i dalje...
...mozda iz toga sledi da se principi mashine prenose i
na njene dijelove, u ovom sluchaju, na nadanje u male stvari...
 
E pa, svi vi optimisti, samo da znate da ja dok nisam sebi ubio jednu uzaludnu nadu, ne bih se sad nadao nečem drugom..tj drugoj...8)

naravno...lepo je nadati se,ali mora postojati granica...ako necjesh da zatvorish jedna vrata,neka druga ti se nikad necje otvoriti...
opet bih da citiram,a ne mogu...uglavnom,treba biti hrabar i napustiti neku scenu iz zhivota,iako je nismo do kraja odigrali...
 

Back
Top