ВЛАДАРИ У СУКЊАМА !

uhip

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.081
Na televizijama se odskora vrti reklamna poruka: Dva momka kusaju nekakve grickalice, jedan se stropošta uz jauk, dok drugi otpljune u kameru da je to što kusaju dobro, samo treba vremena da se navikne. Pun pogodak.

Tako mi se nekako čini i čitava ujdurma oko tranzicije - dok je čitavo stanovništvo bezmalo u komi, nekolicina trutova ubeđuje nas da ***** miriše.

Tako se desilo da se Mile sa Čubure, junak talentovanih ali strogo kontrolisanih autora, pretvorio u svoju suprotnost otrgnuvši se tako sa zamišljene medijske udice. Po svoj prilici, Mile se izmigoljio nameri i svom prvobitnom zadatku.

Narodu je zlo od lopovluka, afera, optuživanja, čerečenja i sve to na oči gladnih, obespravljenih i poniženih. Pre neki dan saznali smo da je nestalo četiri hiljade stanova! Pa da je četiri hiljade zrna kafe, srkali bi je do onomad. Četiri hiljade pčela nakupilo bi meda za izbeglu i sirotu decu.

Sunce vam ***** kalaisano, gori ste od najcrnje noćne more. Dok su pritegli i krenuli da čereče zemlju, vi se nadate crncu u Beloj kući. Kako vam nije palo na pamet (a bila vam je dužnost) da vratite četiri hiljade vojske na jug Srbije.

Sedam leta mrsomudite, sastančite, razglabate, pezite pred svetskim činovnicima kao *****. Cupkate po trgovima umesto da se sakrijete pod suknje, ako vas nesrećnice koje moraju da dele postelju sa vama nisu već škartirale, zatečeni po mišjim rupama, vežbate za svetske sobarice.



Ponizili ste zemlju dopustivši da nam danas seru pred kućom. Na pragu. Obezglavili ste vojsku terajući momke da služe po dečjim jaslama i mere praškove po apotekama. Čuvaju straže u foajeima pozorišta.

Mrtvi rodoljubi i junaci zveče kostima, ponovo im se umire od stida. Šta vi to pregovarate i sa kim? Ko je vama kukavicama i ništacima dao mandat da odlučujete o životu, vi, mrtva puvala?


Stalno vam je u ustima 1999! Pa gde ste bili 1999? Naplaćivali ste ceh u Pešti, Segedinu, Beču. Gladne godine trčali ste u Vašington na molitvene doručke, vi, deca nečastivog.

Danas dopuštate da vam sajber narkoman, drekavac sa kolutovima oko izgubljenih očiju, drži verbalnu vekelu, umesto da vežete manijaka ili ga bar suočite sa njegovim ortacima u zločinu. Ne znate ko je ubio Zorana Đinđića? Spremate taksiste iz Čikaga za ambasadora u Prištini. Narodu uvijate lajne u celofan, da se navikne, liferujete sluškinje u pantalonama. Učite decu da i njih (pantalone) treba skinuti i pružiti oba obraza novim prijateljima. Vama je obraz tek obris na lopovskom dupetu.




Tako gologuze terao bih vas da molite i kumite po svetu, umesto što se ljubite sa ispušenim lulama u trodelnim odelima. Preziru vas čak i naši neprijatelji. Znaju oni da vi niste mi. Da ste još samo jedna nesreća u nizu. Prodavci udvoričke demokratije. Ali, svake sile do svanuća. Dok vi ne nestanete u prah sa lica ove izmučene zemlje koja vas trpi. Ništa niste naučili. Ništa nije gotovo dok ne bude gotovo. Za to vreme narod će odgajati nov naraštaj, koji neće ličiti na vas. Ličiće na nas. Tada će nebo da se otvori i počne pakao. A nebo neka izabere svoje miljenike. Toliko!:idea:

Dušan Prelević
 
vlada.srbije.jpg
 
Na televizijama se odskora vrti reklamna poruka: Dva momka kusaju nekakve grickalice, jedan se stropošta uz jauk, dok drugi otpljune u kameru da je to što kusaju dobro, samo treba vremena da se navikne. Pun pogodak.
Dž-dž-dž džabalesku, brate! Oseti mrežicu! Dž-dž-dž...
Tako mi se nekako čini i čitava ujdurma oko tranzicije - dok je čitavo stanovništvo bezmalo u komi, nekolicina trutova ubeđuje nas da ***** miriše.
Previše gledanja reklama počinje da utiče na krajnjeg konzumenta što na primeru ovog nabedjenog intelektualca i vidimo...
Tako se desilo da se Mile sa Čubure, junak talentovanih ali strogo kontrolisanih autora, pretvorio u svoju suprotnost otrgnuvši se tako sa zamišljene medijske udice. Po svoj prilici, Mile se izmigoljio nameri i svom prvobitnom zadatku.
Živeli Titovi praznici, živela seljačka nekultura po Beogradu, živelo komunjarsko informisanje, dole Mile, živeo Prele...
Narodu je zlo od lopovluka, afera, optuživanja, čerečenja i sve to na oči gladnih, obespravljenih i poniženih. Pre neki dan saznali smo da je nestalo četiri hiljade stanova! Pa da je četiri hiljade zrna kafe, srkali bi je do onomad. Četiri hiljade pčela nakupilo bi meda za izbeglu i sirotu decu.
Bolje da nestane 4.000 stanova nego onoliko kuća i ljudi koji nestadoše od 1989-1997-me... čak mi ni skupštine nije žao, jer da je ikom bilo žao pa ne bi joj krov prokišnjavao u obe vlasti...
Sunce vam ***** kalaisano, gori ste od najcrnje noćne more. Dok su pritegli i krenuli da čereče zemlju, vi se nadate crncu u Beloj kući. Kako vam nije palo na pamet (a bila vam je dužnost) da vratite četiri hiljade vojske na jug Srbije.
Za početak bi mogao ti da odeš i da se pozoveš na junačku rezoluciju 1244 potpisanu u Kumanovu prilikom ulaska. Samo vodi računa da, prema potpisanoj pobedi, moraš da se konsultuješ sa NATO trupama pre nego prdneš levo ili desno.
Znam da nisi pravnik i da nisi pročitao šta piše u pobedonosnoj rezoluciji ali je tako kada se prevede na jezik malog čoveka.

Sedam leta mrsomudite, sastančite, razglabate, pezite pred svetskim činovnicima kao *****. Cupkate po trgovima umesto da se sakrijete pod suknje, ako vas nesrećnice koje moraju da dele postelju sa vama nisu već škartirale, zatečeni po mišjim rupama, vežbate za svetske sobarice.
Nejasno da li je dotičnom obećan neki aranžman pa ispaljen ili je izgubio aranžman smenom vlasti? Žalim, lični problem.

Ponizili ste zemlju dopustivši da nam danas seru pred kućom. Na pragu. Obezglavili ste vojsku terajući momke da služe po dečjim jaslama i mere praškove po apotekama. Čuvaju straže u foajeima pozorišta.
Bolje da momci sa Kalašnjikovim jurišaju na avione nego da se živi vrate kućama. Možda bi Prele ostao živ u Topčiderskoj kasarni jer je upućeniji u rukovanje oružjem?
Mrtvi rodoljubi i junaci zveče kostima, ponovo im se umire od stida. Šta vi to pregovarate i sa kim? Ko je vama kukavicama i ništacima dao mandat da odlučujete o životu, vi, mrtva puvala?
Očevi vraćali ordenje za poginule sinove jer srpsku njivu nema ko više da obradi sunce ti ja alkoholisano matoro! Od tebe sa 15 promila u krvotoku Srbija nema nikakve koristi za razliku od srpske njive koju sad nema ko da obradi! Žene će nam drugi ženiti jer ni ti nisi više sposoban za iste zbog alkohola i godina.
Stalno vam je u ustima 1999! Pa gde ste bili 1999? Naplaćivali ste ceh u Pešti, Segedinu, Beču. Gladne godine trčali ste u Vašington na molitvene doručke, vi, deca nečastivog.
Što ne izadje da zaustaviš narod? Mora da si se oblokavao i taj dan od tuge?
Danas dopuštate da vam sajber narkoman, drekavac sa kolutovima oko izgubljenih očiju, drži verbalnu vekelu, umesto da vežete manijaka ili ga bar suočite sa njegovim ortacima u zločinu. Ne znate ko je ubio Zorana Đinđića? Spremate taksiste iz Čikaga za ambasadora u Prištini. Narodu uvijate lajne u celofan, da se navikne, liferujete sluškinje u pantalonama. Učite decu da i njih (pantalone) treba skinuti i pružiti oba obraza novim prijateljima. Vama je obraz tek obris na lopovskom dupetu.

RadikalnaGuza.jpg
SocijalistickaGuza.jpg

Kad smo već kod guze...

Tako gologuze terao bih vas da molite i kumite po svetu, umesto što se ljubite sa ispušenim lulama u trodelnim odelima. Preziru vas čak i naši neprijatelji. Znaju oni da vi niste mi. Da ste još samo jedna nesreća u nizu. Prodavci udvoričke demokratije. Ali, svake sile do svanuća. Dok vi ne nestanete u prah sa lica ove izmučene zemlje koja vas trpi. Ništa niste naučili. Ništa nije gotovo dok ne bude gotovo. Za to vreme narod će odgajati nov naraštaj, koji neće ličiti na vas. Ličiće na nas. Tada će nebo da se otvori i počne pakao. A nebo neka izabere svoje miljenike. Toliko!:idea:

Dušan Prelević
HIK!
 
Kakav je narod takvi su i politicari ,nisu njih birali neki tamo eskimi nego srbi pogledajte koliko ima gubitnika tranzicije ,oni su ogorceni sa pravom .Posle se cudimo zasto toliko glasova radikalima te ovima te onina .90%posto glasaca radikala glasa zato sto se protivi tranziciji i evropi a ne zato sto sanjaju veliku srbiju.
 
Ja ne zelim u Evropu, ni u svet, osim, kao turista, jer ne zelim da budem rob.Volim slobodu u svakom smislu.Zato, ljudi opametite se!Nije Evropa carobni stapic.Bugari sada jos gore zive, ali tako im i treba!Pa sad razmislite.Sta ce mi pare kad nemam vreme ni za sta?DOLE GLOBALIZACIJA!
 
Благо теби Ајроне, кад те усташе подржавају! :wink:

Ustaše ne razgovaraju kako dotični komunicira.
Imali smo prilike da vidimo takve debile u nekoliko navrata ali ja tebe ne videh da si im parirala? Tada tuc-muc, ali više tuc nego muc

Sa druge strane samo kleptomanska lopurda ili ako ne lopov a onda pijani degenerik mogu da priželjkuju vreme prošlo: zgarišta, smrt, konvoje, benzin, hranu, devize...
Od vekovnih ognjišta ostala samo zgarišta premudre oslobodilačke politike.

Nego, ajd ako je autor uvodnih redova pod gasom, reci mi ti tako trezna - zašto junačine neopevljive desetercom, ne učestvuju u pregovorima za Kosovo i Metohiju, jer ih ni vladika nije zvao pa su ipak otišli do granice sa Crnom Gorom?

Možda zato što to nije njihov nivo politike?
 
Ja ne zelim u Evropu, ni u svet, osim, kao turista, jer ne zelim da budem rob.Ne zelim da me iko ucenjuje.Volim slobodu u svakom smislu.Zato, ljudi opametite se, i na poljoprivredu!Nije Evropa carobni stapic.Bugari sada jos gore zive, ali tako im i treba!Pa sad razmislite.Sta ce mi pare kad nemam vreme za uzivanciju?DOLE GLOBALIZACIJA!

Da je tako loše u Evropi, oni bi bežali kod nas a ne mi kod njih.
Solidan broj ovdašnjih forumaša pljuje po onima koji ih hlebom hrane ali se ne vraćaju ovde sem do Guče na dan dva.

Dolaskom Evrope nećeš izgubiti svoje vekovno ognjište, ali ako komuniste počnu ponovo da vode politiku možeš vrlo lako ostati i bez najbližih.

KO JE PROTIV AMERIKE? KOMUNISTI!
KO JE PROTIV KOMUNIZMA? AMERIKA!

russia.jpg


Čak i u Rusiji "hara" demokratija i ulazak u Evropu i kapitalizam, i partnerstvo za mir.

Sledimo majku Rusiju.
 
Kakav je narod takvi su i politicari ,nisu njih birali neki tamo eskimi nego srbi pogledajte koliko ima gubitnika tranzicije ,oni su ogorceni sa pravom .Posle se cudimo zasto toliko glasova radikalima te ovima te onina .90%posto glasaca radikala glasa zato sto se protivi tranziciji i evropi a ne zato sto sanjaju veliku srbiju.

Početak privatizacije je pokrenut još u crveno-crnom režimu. Tada se jedan "GENEX" privatizovao preko noći. Pa su se ostale firme ostavljale bez posla kako bi im opadala cena a radnici dobijali plaćeno.

Jedino je problem što je ostatak započetog procesa završio neko drugi i to vam sada smeta.

Ko god da dodje na vlast - ne može da promeni vlasnika firme. :wink:
 
Sedam leta mrsomudite(DS,LDP, DSS, G-17,SLV.....), , sastančite, razglabate, pezite pred svetskim činovnicima kao pi.čke. Cupkate po trgovima umesto da se sakrijete pod suknje, ako vas nesrećnice koje moraju da dele postelju sa vama nisu već škartirale, zatečeni po mišjim rupama, vežbate za svetske sobarice.




...A NAROD....KO GA J,EBE...
 
Stalno vam je u ustima 1999! Pa gde ste bili 1999? Naplaćivali ste ceh u Pešti, Segedinu, Beču. Gladne godine trčali ste u Vašington na molitvene doručke, vi, deca nečastivog.
I reći kako Srbija još živi u strahu
Da ne ustane Slobo iz groba pod lipom
I sećaćemo se kako je bilo super pod Titom.Bando komunjarska odjednom ste svi postali demokrate..
 
Evo im obojici.
Sve sto rekose, dobro rekose.
I ne vredjajmo zene.
Nisu to vladari u suknjama, nego vladari bez gaca.
Uklopili se u pederske zakone, pa gace ne smiju ni obuci.
Ko ih je.. jednostavno.
A sta ce jadna majka.
Rodila ih na pič.., a dobila p.i.zde.
Velika je razlika između polnog organa i karakterne osobine.
A na kraju krajeva, ko nas pita zasto.
Para vrti gde burgija nece.
A pohlepnima nikad dosta.
Samo, bilo kako bilo.
Dva metra sve ceka.
******.
Od toga se pobeći ne može.
Dala bi jadna majka, al' nema odakle.
Ćaleta nikad nismo ni imali.
Da jesmo, je.bo mi nam majku odavno.
Sedmo tu gdesmo, jer kakvi smo, nismo ni za gdesmo.:roll:
 
Ponizili ste zemlju dopustivši da nam danas seru pred kućom. Na pragu. Obezglavili ste vojsku terajući momke da služe po dečjim jaslama i mere praškove po apotekama. Čuvaju straže u foajeima pozorišta.

Mrtvi rodoljubi i junaci zveče kostima, ponovo im se umire od stida. Šta vi to pregovarate i sa kim? Ko je vama kukavicama i ništacima dao mandat da odlučujete o životu, vi, mrtva puvala?
 
Evo im obojici.
Sve sto rekose, dobro rekose.
I ne vredjajmo zene.
Nisu to vladari u suknjama, nego vladari bez gaca.
Uklopili se u pederske zakone, pa gace ne smiju ni obuci.
Ko ih je.. jednostavno.
A sta ce jadna majka.
Rodila ih na pič.., a dobila p.i.zde.
Velika je razlika između polnog organa i karakterne osobine.
A na kraju krajeva, ko nas pita zasto.
Para vrti gde burgija nece.
A pohlepnima nikad dosta.
Samo, bilo kako bilo.
Dva metra sve ceka.
******.
Od toga se pobeći ne može.
Dala bi jadna majka, al' nema odakle.
Ćaleta nikad nismo ni imali.
Da jesmo, je.bo mi nam majku odavno.
Sedmo tu gdesmo, jer kakvi smo, nismo ni za gdesmo.:roll:


jedno pitanje
citas globus ???:wink:
 
Sedam leta mrsomudite, sastančite, razglabate, pezite pred svetskim činovnicima kao pi.zde. Cupkate po trgovima umesto da se sakrijete pod suknje, ako vas nesrećnice koje moraju da dele postelju sa vama nisu već škartirale, zatečeni po mišjim rupama, vežbate za svetske sobarice. Ponizili ste zemlju dopustivši da nam danas seru pred kućom. Na pragu. Obezglavili ste vojsku terajući momke da služe po dečjim jaslama i mere praškove po apotekama. Čuvaju straže u foajeima pozorišta. :lol:

Poz. za lepog Borisa..:wink:
 

Back
Top