granice Beogradskih opstina

Jumbolino

Zainteresovan član
Poruka
264
Magic map pravi mape (karte) sa tacno definisanim opstinskim granicama.
Da li znate gde ima jos da se kupe slicne mape, sa jos preciznijim granicama Beogradskih opstina? Npr. kroz groblje Lesce prolazi granica izmedju opstina Palilula i Zvezdara, ali nigde nisu obelezene precizne linije opstinskih granica.

Poz
 
Pa, prost odgovor bi bio "po sred ulice, naravno"... a opet... Mozda ima smisla da pitas u opstinama... mada ih ima 17... Ili nesto gradsko, tipa Direkcija za gradjevinsko zemljiste grada Beograda... Valjda oni znaju gde su, sta su... :confused:
 
e,nije tema...a dal` neko mozda zna-cula sam da ce Zeleznik da se odvoji kao opstina,zna li ko?

Nek' se odvoji i to sa sve onim selima koje pripadaju Cukarici... Mislim, Mostanica, Ostruznica i ostale gluposti pripadaju istoj opstini kojoj i Banovo brdo, Zarkovo i Cerak.... sto bas i nije logicno... Ono, otprilike sve sto nisu znali gde da svrstaju, oni turili na Cuku...
 
Zar Borca ne pripada Paliluli?

A ovo za Avalu znam da pripada Vozdovcu...

Cukarica tu dodje ko prigradska opstina, sve neka sela, jedino B. brdo, Zarkovo (tu podrazumevam i Bele vode) i ono gore-Cerak i Cerak Vinogradi su urbanizovani, a sve ostalo moj do mog... Mostanica, Sremcica, Ostruznica, Zeleznik, Umka, ona sra.nja na Ibarskoj.........
 
Palilula je skroz sasavo namestena opstina... Ima deo juzno od Pancevackog mosta... a onda je i sve severno od Dunava ista Palilula... Odavno vec ima inicijative da se napravi opstina Dunavski venac (Savski vec postoji). Ta dva dela opstine veze samo most - koji je ni opstinski ni gradski, nego republicki... :!:
 
Cak i da nema mosta, opet bi bile povezane ;) Kada bi to bilo more, tek onda bi mogli da kazemo da se sastoji iz dve dela. Jedan deo bi bio kvazi-eksklava.

A eksklave su deo teritorije koje se nalaze van maticne teritorije. Npr. kada bi Vranje postao deo Vojvodine.

Poz
 
partizanski poot ti je granica...zve-paliloola.....iznad zve. šooma...ispod kara...boorma....pa onda ta linija gore do lešća....šta će mi mapa kad znam granice..........a zemoon se širi ...još malo pa će sa austrougarske strane ka beogradu biti do opštine nbg....
 
Da bi opstina bila ono sto se uobicajeno smatra - treba da ima skupstinu i ostale andramolje.
A posto se skupstina dobija na izborima... ako se gradska vlast dogovori da tako bude, glasace se za nju (i jos 6 ostalih predlozenih). Bg bude mozda ostao sa 17 opstina, a mozda bude narastao i na 24, videcemo.
 

Back
Top