MAXTOR
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: MAXTOR

HYBRID
    Guest

Podrazumevano MAXTOR

1.kako moze da se sigurno utvrdi da li mi je hard disk
    (maxtor40GB)na 5400 ili 7200RPM?

2.i da li mi se isplati da uzmem serial-ATA na 8mb ?

Zainteresovan član Profesionalac (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

1. Pa vidis po oznaci modela, mislim da ovi na 7200 rpm nose oznaku Diamond Plus a ove sto rade na 5400 su krstili sa Diamond Max.

2. Da, naravno, zasto da ne, to je nova tehnologija SATA RAID kontrolera, izbegnes debele 40-zilne kablove koji pucaju ko staklo...

Primećen član
    Učlanjen
    15.02.2004.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

ja ti ne bih preporucio...bar ne jos neko vreme.

nesrazmerno ces vise da platis nego sto ces performansi da dobijes. sata ce da donese napredak tek sa 10000 i vise obrtaja, ovako ti je sam hd usko grlo, a ne interfejs.
    druga stvar, neces ti da igras lastez sa tim kablom pa ce da ti pukne :shock: ja sam 100 puta vadio diskove, menjao raspored svega i svacega i NIJEDNOM mi se nije desilo da kabl "pukne". koja je to ortodoksna glupost
    krt je i procesor pa se niko ne zali na to...on moze mnogo manje maltretiranje da podnese od IDE kabla

stedi pare za nesto drugo

pozdravi

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano iskustvo je sve!!

ako ne nameravas da menjas plocu a imas SATA prikljucke na vec postojecoj onda mozes da uzmes samo sto razliku neces osetiti osim u nekom testu. Inace hard disk je "usko grlo" sa ata ili sata hard diskom svejedno trenutno hard diskovi ne mogu da napune ni postojeci ata prikljucak. Ono sto ces zaista dobiti je urednije kuciste. Ja sam dobio isto! u svakom slucaju za koju god opciju da se odlucis nemoj kupiti maxtor vec seagate! poslusaj me ja sam pogresio!!!

Slične teme

1. Maxtor ili WD?
    Autor Katsu u forumu Hardver
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 21.07.2006., 17:23

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •