SPASIMO BEO ZOO-VRT!

Minaa011

Zainteresovan član
Poruka
420
Podrzimo Beo Zoo-vrt!!

Odbranimo najlepse uspomene iz naseg detinjstva!
U nedelju 14.10.2007. u 12sati okupimo se ispred glavne kapije Zooloskog vrta i pokazimo gradskim vlastima da svojim nasilnickim i bahatim ponasanjem ne mogu da vrsljaju po najlepsem i najuradjenijem delu Beograda!



NEDAJMO BEO ZOO-VRT!!

Ljubitelji i prijatelji Zoo-vrta
 
Nije u pitanju preuredjenje zoo vrta nego njegovo premestanje u predgradje(Surcin ili tako nesto),ne znam stavrno kako ce zoo vrt opstati tamo i ko ce ici.
Da pojasnimo
Kao i sve ostalo u ovoj zemlji i zoo vrt je dosao na red za privatizaciju!!!!
To se ne moze desiti dokle je god na prostoru spomenika kulture(KALEMEGDAN)
DAKLE NE ZALUDJUJTE SE DA JE U PITANJU LJUBAV PREMA ZIVOTINJAMA OD STRANE NASE GRADSKE VLADE NEGO SAMO ZELJA ZA PROFITOM!!!!!!!!
 
pa da,nije bitno da li ce se oni od toga obogatiti,bitno je da zivotinje dobiju odgovarajuce stanishte...da zivuljkicama bude bolje....to je najvaznije...sta ste se uhvatili toga dal ce da profitiraju...neka ih...ovde su zivotinje najbitnije
 
Podrzavam preseljenje divljih zivotinja jer je to za njihovo dobro, kao i za dobro onih ostalih koje ostaju jer ce (NADAM SE) dobiti veci prostor. A to ko ce ici u Surcin ili gde vec planiraju da ga presele me se uopste ne tice. Radije bih da dete nikad ne vidi Zoo vrt nego da zivotinje godinama zive u zatvoru.
Konacno su se vlasti setile nesto da urade!!!
 
ne mogu da werujem da stwarno tako mislite.!ok,ja se slazem da je potpuno u redu da welike zivotinje premeste na neku drugu lokaciju jer je stwarno premalen owaj ZOO wrt,ali nije u redu da premeste ceo ZOO wrt zato sto smeta organizatorima alkoholnih i bahatih manifestacija!mislite li da ce neko ici u Surcin u ZOO vrt??NECE
 
Pa ne seli se ceo zoo vrt. Napravice jos jedan za velike zivotinje. O tome pricam.
A i da se seli ceo, kakve veze ima. Prilicno je sebicno staviti svoje potrebe ispred potreba tih zivotinja, kad one nisu dovedene tu da bi nas zabavljale (ko hoce takvu vrstu zabave neka ide u cirkus, ako mu nije zao). Valjda je bitnije da jedan tigar moze lepo da se proseta po svojoj ogradjenoj teritoriji nego da li ja imam vremena da ga obidjem ili ne.
 
Е, то сам и ја хтела да кажем, Мачкић! Мислим да ће тим животињама бити "драже" да им се мање људи појављује пред очима. Кад би сте знали каквим сам све призорима присуствовала док су људи изазивали, провоцирали и ругали се животињама, не бисте тако причали. Што мање људи - то боље за њих, мање нервоза и фрустрација. Да се разумемо - те животиње и не треба да буду у заточеништву да би изигравали забаву људима. Ок је чињеница да многи од нас ни неће имати прилику да види све те животиње у њиховом природном станишту и да ЗОО пружа могућност да их видимо уживо а да не морамо, рецимо, да путујемо у Африку. Само - по коју цену? Цену њихове слободе? Ако већ морају да буду заточене, нека им, бар, обезбеде пристојне услове и још пристојнији простор, а на Калишу нек се шире кафићи и локали, мени то не смета.
 
Pobogu ljudi, kakve najlepse uspomene iz detinjstva? Sta tamo ima lepo da mi je znati? Gomila zivotinja u prostorima velicine kutije za cipele. Zivotinje nisu figurice za kolekcioniranje. To su ziva bica sa sopstvenim potrebama karakteristicnim za njihovu vrstu. Zirafa koja hramlje na jednu nogu i vec mesecima to niko da pogleda. Koatiji koji su celo leto imali gomilu koznih bolesti sto rukovodioca vrta - velikog ljubitelja zivotinja, izgleda ne zanima. Lavovi i gepardi koji su prirodni neprijatelji, drze se u istom kavezu i pustaju naizmenicno. Gomila zasticenih zivotinjskih vrsta koje su boga-pitaj-kako dospele u taj zoo vrt. Mladunci koji se radjaju, budu jedno vreme u bebi zoo vrtu i onda nestaju bez ikakve kontrole. Otvaranje kojekakvih privatnih zoo vrtova po Srbiji uz Bojovicev blagoslov, bez strucne kontrole i nadzora. Pa gde to ima? Tolika kolicina bahatosti, arogancije, neznanja o zivotinjskom svetu i nezainteresovanosti za dobrobit zivotinja u zoo vrtu karakteristicna je samo za beogradski park bez nade. Strasno da strasnije ne moze biti. A mi treba da spasavamo uspomene iz detinjstva? Pobogu, mislila sam da je ovo forum ljubitelja zivotinja... Trgnite se ljudi i procitajte po koju knjigu. Obidjite sajtove stranih zoo vrtova i prosetajte do Palica.

Uopste me ne interesuje rasprava ili bitka izmedju Bojovica i Grada. Bojovic je majstorski (kao i uvek) celu pricu srozao na licni nivo, napravivsi paradu u kojoj je sebe postavio za zrtvu, a ljudi iz Grada su bili dovoljno glupi da na to nasednu. Ono sto me interesuje je da tim zivotinjama bude bolje. Izgradnjom novih adekvatnih stanista za njihov boravak, to ce se i postici. Angazovanjem strucnjaka - biologa i veterinara omogucice im se da budu zdrave i da zive pristojno, umesto trenutnog prezivljavanja. Uopste me ne interesuje ko ce tu da profitira, ako uz to profitiraju i zivotinje.
 
LJUDI!!!!!! BOLI UVO HRUSTANOVIĆKU I OSTALE IZ GRADSKE VLASTI ZA ŽIVOTINJE!!! Poenta je da hoće da ZOO vrt postane u nadležnosti grada,kako bi ga prodali-PRIVATZOVALI-i zgrnuli pare dok su na vlasti!! Ni dinara nije od vlasti dato još od kako je Čović bio gradonačelnik,a hoće to da uzmu! Nek ulažu narednih 5 godina izsvog fonda u Beo zoo Vrt,pa nek onda pređe u ruke vlasti da vidimo šta će da urade za to vreme!!! Ako ikako dospe u njihove kanže-oni će vrt preseliti negde,a tu napraviti neki restoran koji će im donositi mnogo keša,neko ruglo kao što je u Strahinjica Bana.... Najveći novac vrt dobija od stranih ulagaoca,karti...itd.......veriovali il ne mi imamo životinje koje mnogi Zoo vrtovi u Evropi nemaju,prvenstveno zbog dobre saradnje sa zamljama u Africi(isplatilo nam se što smo bili članica Nesvrsttanih) Svaka čast Vuku Bojoviću,jer je ipak sredio,i stvarano brine sa mnoogo ljubavi o tim životinjama! Bila sam očevidac,kada sam dobrovoljno volontirala!!!
 
Pravo mesto gde bi životinjama bilo dobro je Zvezdara,i njena šuma.........nikako Sučin,tek će tad da propadne i niko neće ići.......mi imamo lep i pristojan zoo vrt na najboljoj lokaciji,koja je u ono posleratno vreme bila dodeljena.....O Ratnom ostrvu ne želim da pričam,jer ono nosi razne tajne istorije Beograda....Nije tačno da Bojović želi da ostane u centru.....baš sam u Politici letos čitala njegov članak o ideji izgradnje Zoo Vrta koji prestavlja afrički kontinent,do detalja razrađena ideeja,koju je on(vajar po struci) osmislio........da svaka životinja budee iz zemlje odakle je,baš onako zanimljivo urađeno......predviđeno za Ratno ostrvo....pokušaću da nađem negde taj članak
 
Pa ne seli se ceo zoo vrt. Napravice jos jedan za velike zivotinje. O tome pricam.
A i da se seli ceo, kakve veze ima. Prilicno je sebicno staviti svoje potrebe ispred potreba tih zivotinja, kad one nisu dovedene tu da bi nas zabavljale (ko hoce takvu vrstu zabave neka ide u cirkus, ako mu nije zao). Valjda je bitnije da jedan tigar moze lepo da se proseta po svojoj ogradjenoj teritoriji nego da li ja imam vremena da ga obidjem ili ne.

Ako ćemo da gledamo šta je najbolje za životinju-onda je to ne postojanje ZOO Vrtova! Životinju treba ostaviti u svom prirodnom staništu,zaštiti ti je,tj napraviti više od tog mesta rezervat,to jeste opasno al je najhumanije...nešto kao što su oni Tibetanci odgajili tigrove....a ko želi da vidi životinje nek uključi Animal Planet...............
 
Samo zamislite sebe u sobi 4x4 ceo zivot. Kako se osecate? Zivotinje se isto tako osecaju.

A sve zato da bi se oni koji "vole" zivotinje 2-3 puta godisnje zabavili na par sati.

A ko garantuje da kad ga presele nece biti u 4x4??? Isto ce biti samo lokacija druga zato dusebriznici ne lozite se bez razloga.U redu je da se zalazete da se puste zivotinje na slobodu ali tu da se primate da ce im biti bolje u Surcinu gde ce ih nadletati avioni svakih 5 minuta u kevezima 4x4 nego na kalemegdanu u kavezima 4x4 su gluposti.Bice im manje vise isto samo ce dobro biti onima koji su bacili oko na prostor na kome se nalazi sada ZOO vrt kao i lopovima iz gradske vlasti koji kad to odrade treba da dobiju pozamasnu zahvalnicu u kesu.
 
A ko garantuje da kad ga presele nece biti u 4x4??? Isto ce biti samo lokacija druga zato dusebriznici ne lozite se bez razloga.U redu je da se zalazete da se puste zivotinje na slobodu ali tu da se primate da ce im biti bolje u Surcinu gde ce ih nadletati avioni svakih 5 minuta u kevezima 4x4 nego na kalemegdanu u kavezima 4x4 su gluposti.Bice im manje vise isto samo ce dobro biti onima koji su bacili oko na prostor na kome se nalazi sada ZOO vrt kao i lopovima iz gradske vlasti koji kad to odrade treba da dobiju pozamasnu zahvalnicu u kesu.

Jel si ti to razgovarao sa vlastima pa si tako siguran? U pravu si, ne znamo da li ce im biti bolje, ali vise volim da verujem da hoce nego da budem pesimista i pomirim se sa crnom sudbinom.
 
Ako ćemo da gledamo šta je najbolje za životinju-onda je to ne postojanje ZOO Vrtova! Životinju treba ostaviti u svom prirodnom staništu,zaštiti ti je,tj napraviti više od tog mesta rezervat,to jeste opasno al je najhumanije...nešto kao što su oni Tibetanci odgajili tigrove....a ko želi da vidi životinje nek uključi Animal Planet...............

Nigde nisam ni rekla da zoo vrt treba da postoji. Uvek sam bila protiv takvih mesta jer ih smatram apsolutno nepotrebnim, i ne volim da ih posecujem. Iako mi je srednja skola bila na dve tramvajske stanice od zoo vrta, tamo sam otisla samo jednom i nikad vise. Takvu tugu ne mogu da gledam, niti cu ikada moci.

A sto se tice prethodne price ja sam cula tu Hrustanovicku (koja mi nije faovrit, prvenstveno zbog toga sto je pre nekoliko godina rekla da ne zeli u gradu da vidi nista sto ima rep) da ce napraviti jos jedan zoo vrt, i da ce velike zivotinje prebaciti tamo a manje i pitomije da ce ostati na Kalishu. U svakom slucaju sam za to da Bojovicu oduzme vlast, jer je covek toliko zla naneo tim nesrecnim zivotinjama da bi ga u nekoj drugoj zemlji odavno strpali u zatvor (da podsetim samo na onu zirafu koja se udavila plasticnom kesom, pa onda to sto je trgovao orangutanima, pa beba nosoroga koja je prezivela kod nas samo tri dana, pa zebra koja je zaradila triper, i da ne nabrajam dalje), a on se i dalje ponasa kao da je na Safariju, i nije ga sramota da tigra drzi u kavezu manjem od moje sobe.
 
LJUDI!!!!!! BOLI UVO HRUSTANOVIĆKU I OSTALE IZ GRADSKE VLASTI ZA ŽIVOTINJE!!! Poenta je da hoće da ZOO vrt postane u nadležnosti grada,kako bi ga prodali-PRIVATZOVALI-i zgrnuli pare dok su na vlasti!! Ni dinara nije od vlasti dato još od kako je Čović bio gradonačelnik,a hoće to da uzmu! Nek ulažu narednih 5 godina izsvog fonda u Beo zoo Vrt,pa nek onda pređe u ruke vlasti da vidimo šta će da urade za to vreme!!! Ako ikako dospe u njihove kanže-oni će vrt preseliti negde,a tu napraviti neki restoran koji će im donositi mnogo keša,neko ruglo kao što je u Strahinjica Bana.... Najveći novac vrt dobija od stranih ulagaoca,karti...itd.......veriovali il ne mi imamo životinje koje mnogi Zoo vrtovi u Evropi nemaju,prvenstveno zbog dobre saradnje sa zamljama u Africi(isplatilo nam se što smo bili članica Nesvrsttanih) Svaka čast Vuku Bojoviću,jer je ipak sredio,i stvarano brine sa mnoogo ljubavi o tim životinjama! Bila sam očevidac,kada sam dobrovoljno volontirala!!!


A to sto mi nemamo uslove za odgajanje takvih zivotinja to izgleda njemu nije smetalo.
Sumnjam da cemo ikada saznati koliko zivotinjskih vrsta je pocrkalo zbog neadekvatnih uslova za zivot ovde.
 

Back
Top