Kako izdati knjigu u USA
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Kako izdati knjigu u USA

Početnik
    Učlanjen
    31.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kako izdati knjigu u USA

Posto sam dosta upoznat sa njihovom khm khm kulturom i pisem dobro na knjizevnom engleskom jeziku da li neko moze biti pametan i reci mi na koji nacin mogu da odem u Ameriku i pokusam izdati knjigu tamo

Iskusan quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

Podrazumevano Re: Kako izdati knjigu u USA

Citat Original postavio zorkov Pogledaj poruku
    Posto sam dosta upoznat sa njihovom khm khm kulturom i pisem dobro na knjizevnom engleskom jeziku da li neko moze biti pametan i reci mi na koji nacin mogu da odem u Ameriku i pokusam izdati knjigu tamo
    Da si stvarno dobro upoznat ne bi bilo toga khm khm.
    Ljudi američku kulturu često posmatraju kroz prizmu politike, ili nekih oblika šoubiznisa i estrade. U stvari, Amerika je svjetskoj književnosti dvadesetog vijeka dala više nego ijedna druga zemlja na svijetu pojedinačno. Ne znam koliko dobro govoriš engleski, ali uvijek je lakše pisati na maternjem jeziku, osim ako ne misliš da si novi Džozef Konrad ili Vladimir Nabokov. Da bi izdao knjigu u Americi ne moraš tamo da odeš. Za početak je korisno da knjigu napišeš, na bilo kom jeziku.

Početnik
    Učlanjen
    31.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

pod khm,khm mislim na mesavinu svetskih kultura koja sacinjava americku kao hibridnu ali je i dalje americka.ali i dalje mi treba odgovor da li postoji sajt, posto vec dugo trazim, na kome mogu dobiti informaciju

Iskusan quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

Američka kultura je hibridna koliko je i američka nacija hibridna, a to po meni znači ni malo. Hibridna je bila jugoslovenska nacija, recimo, jer narodi koji su je trebali stvoriti nikad nisu prevazišli svoje etničke identitete i dobrovoljno postali samo Jugosloveni. S druge strane, američki melting pot na vrlo prirodan način topi sve identitete i stvara američki amalgam. Zato se čak i pisci koji su i sami rođeni izvan Amerike vrlo lako uklapaju u američku kulturu, i jasno se deklarišu kao američki pisci, evo ti "našeg" Čarlsa Simića, ili Nabokova, recimo.
    Ali dobro, što se sajtova tiče na brzinu sam našao ovih par. Nadam se da su ti od pomoći.

http://www.soyouwanna.com/site/syws/publishbook/publishbook.html
    http://howtopublishabookblog.com/
    http://www.poetrymagic.co.uk/book-publishing/how-to-publish-a-book.html

Ističe se
    Učlanjen
    09.09.2006.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Zašto bi iko, poželeo da izda knjigu u USA?

Primećen član johnny_rover (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Zato sto ce snimiti film po njoj.

Domaćin ArnoldLayne (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

Citat Original postavio samouka Pogledaj poruku
    Zašto bi iko, poželeo da izda knjigu u USA?
    on/a očigledno želi, ne?
    čemu to pitanje

Ističe se
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Cemu tema uopste???Da nekoga nesto zaista zanima ne bi uopste,barem u vecini slucajeva pitao ovde....Osim ako doticna osoba nije primorana na to,za sta se iskreno nadam da osoba koja je otvorila ovu temu nije....www.google.com je jos uvek najbolje mesto za pretragu....

Početnik
    Učlanjen
    31.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

zahvaljujem se quentinu a za ostale pitanje,cemu debata

Ističe se
    Učlanjen
    09.09.2006.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

zorkov, i to što kažeš...Sa srećom!

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

apsolutno se slazem sa idejom da se izda knjiga u USA.Glavni i jedini adut mi je obavestenost o fer postupku izdavaca prema piscu.Tamo nisu potrebne veze i poznanstva vec talenat da se udje u niz klasika,sto je veliki talenat, kao npr.Dostojevski to vece interesovanje izdavaca jer je knjiga skuplja,zato sto je cita odabrana elita.Ako se radi o cisto komercijalnom pisanju,tipa ljubavi kao u spanskim serijama,opet veliko interesovanje,tim pre jer je i tamo zivot "teskoba"pa treba malo maste,cisto Frojdovski.Ugovori se postuju a naknade stete za nepostovanje su velike.Zato samo napred i to bez predrasuda,.

Primećen član VažnoJeZvatiSeFridrih! (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    43

Odeš u Ameriku. Potražiš izdavača. Ne dođeš do izdavača nego do njegove sekretarice. Ona ti kaže da predaš rukopis i da će ti javiti. Ti predaš rukopis i čekaš i čekaš i čekaš. U međuvremenu pereš sudove po restoranima. Javlja ti se sekretarica. Kaže da do sada nisu čitali nešto tako izvanredno u Americi. Oni manjkaju u talentima. Izdaju te u 50 000 ma više miliona primeraka. Ti kupuješ vilu na zapadnoj obali. Slavan si pisac. Svi se pitaju odakle si.
    S ponosom odgovaraš iz Srbije. Pozdravljaš majku, rođake. Mašeš im u kameru. Pušiš svoju dugačku cigaru.
    U 7o-oj godini te nominuju za Nobela. Dobijaš Nobela. Konkurencija je mlaka. Ti. Andrić.
    Ko je sledeći?
    Možda nisam previše pričljiv, ali dobro je imati oko sebe one koji te podržavaju!

Početnik gospoica (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio VažnoJeZvatiSeFridrih! Pogledaj poruku
    Odeš u Ameriku. Potražiš izdavača. Ne dođeš do izdavača nego do njegove sekretarice. Ona ti kaže da predaš rukopis i da će ti javiti. Ti predaš rukopis i čekaš i čekaš i čekaš. U međuvremenu pereš sudove po restoranima. Javlja ti se sekretarica. Kaže da do sada nisu čitali nešto tako izvanredno u Americi. Oni manjkaju u talentima. Izdaju te u 50 000 ma više miliona primeraka. Ti kupuješ vilu na zapadnoj obali. Slavan si pisac. Svi se pitaju odakle si.
    S ponosom odgovaraš iz Srbije. Pozdravljaš majku, rođake. Mašeš im u kameru. Pušiš svoju dugačku cigaru.
    U 7o-oj godini te nominuju za Nobela. Dobijaš Nobela. Konkurencija je mlaka. Ti. Andrić.
    Ko je sledeći?
    i,onda se probudis....hahaha

Slične teme

1. Kako izdati knjigu?
    Autor teica11 u forumu Književnost
    Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 29.07.2015., 09:03
  2. Kako izdati knjigu?
    Autor devour u forumu Književnost
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 16.04.2013., 05:08
  3. Kako da napišem knjigu?