Vuk Bojovic zapoceo strajk gladju!

*BILJA*

Buduća legenda
Poruka
32.192
Zna li neko nešto vishe?
Koliko sam uspela da čujem na RTS-u, gradska vlast trazi zemljiste gde se nalazi Zoo vrt u svoje vlasnistvo, sto im, kako rece veciti zamenik gradonacalnika Beograda i pripada, i da niko nije izuzet, tako ni Vuk Bojovic ni ZOO-vrt!
Znam da su poceli odnosenje i rusenje svih kioska koji su se nalazili u blizini vrta, i da je to prvi korak...
Ako neko zna nešto više (i bolje)neka postira.
Zuta poshast se shiri Srbijom:(
 
nemogu da verujem da ce da isele zoo vrt!!!!!!!
pa tu je jos od pamtiveka....pa moj cale dok je kao klinac isao u petar drapsin.....zoo vrt je svoje opojne mirise sirio do njihovih ucionica.....jbt...to je vec tradicija...to daje duh kalemegdanu....pa sta ce tamo da stave...a i gde ce zoo vrt :(:(:(:(
 
Pogledaj (strajk gladju je zapoceo pre DVA dana, sira javnost u Srbiji je tek danas cula):

Vuk na limunadi
Ja sam savremeni Don Kihot. Nisam se iz nemoći okrenuo štrajku glađu, nego zato što sam pacifista, kaže direktor Beogradskog zoo-vrta
Vuk Bojović i spava u kancelariji
(Foto Z. Anastasijević)

Spava na stolici u kancelariji, ne uzima hranu, pije samo vodu obogaćenu limunovim sokom. Vuk Bojović, direktor Zoološkog vrta, nastavio je štrajk glađu koji je započeo pre dva dana zbog, kako kaže, gnusnih izmišljotina. U upravi ove institucije na Kalemegdanu smenjuju se prijatelji, poznati sugrađani i novinari. Stanje u „Vrtu” je redovno, zaposleni obavljaju posao, a posetioci obilaze njegove stanovnike. Na prvi pogled čini se da sve funkcioniše.

Prvi čovek Zoo-vrta istakao je da, bez obzira na savete prijatelja da ne posegne za ovim sredstvom borbe, neće odustati.

– Govore mi da je štrajk glađu za nemoćne i da to nije za mene. Smatraju da sam borac, ali na drugi način. Nisam se iz nemoći okrenuo ovom vidu borbe, nego zato što sam pacifista – rekao je Bojović.

Ne krije da je imao primedbe na rad gradskih vlasti, ali kaže da neće dozvoliti da se neistine šire. Tri kioska koja su uklonjena pre tri dana nisu, tvrdi on, nelegalno postavljena u „Vrtu”.

– Objekti su legalni. Vlasnici kioska ispunili su sve uslove koje je grad tražio. Državi uredno plaćaju porez i od tog novca verovatno se izdržavaju i Radmila Hrustanović i Gorica Mojović. Inspekcija kaže da nedostaje dozvola. Ta dozvola ne postoji i niko je ne izdaje, jer ovo nije javna površina – objasnio je prvi čovek „Vrta”.

Za dve decenije koliko je na čelu ove ustanove prebrodio je, kako kaže, hiperinflaciju, ratove, pretenzije političkih partija poput JUL-a, ali ti problemi ne mogu se porediti sa sadašnjom nedaćom.

– Nisam došao u „Vrt” da bih profitirao. Ovde sam proveo svoje najbolje godine. Ne mogu da dozvolim da neki mali bolesni umovi ovo razgrabe. Ljudi koji me podržavaju daju mi snagu da istrajem. Podržava me intelektualni krem Beograda i Srbije – kazao je direktor Zoološkog vrta, ne želeći da precizira koji su to ljudi.

U čestim međusobnim optužbama između grada i Zoo-vrta, Bojović je između ostalog isticao da, osim retkih donatora, nije bilo druge pomoći.

– Otkad sam u ovoj kući svakog gradonačelnika molio sam da postanemo javno preduzeće. Hteo sam da se posvetim „Vrtu”, a nisam imao prilike, jer sam išao da prosim novac. Borio sam se sa vetrenjačama. Ja sam savremeni Don Kihot. Ovako je teško izdržavati „Vrt”. Najveću dobit imamo od ulaznica, zatim od zakupaca kioska i od donatora. Uspeli smo da površinu od sedam hektara ulepšamo, a grad bi da se okiti tuđim perjem – istakao je Bojović.
D. M.
 
Da imamo i malo savesti, sami bismo tražili da se zoo vrt iseli sa Kališa. Ali, pošto je ovde sve politika, onda je, naravno, ovo, kako kaže Bilja - žuta pošast.

Nije to nikakva pošast, to je razuman predlog koji je trebalo odavno usvojiti i izmestiti zoo u neki deo grada u kome će životinjama svakako biti bolje, nego u onim malim kavezima u kojima su već podivljale od nemogućnosti da se kreću.

Ali, naravno, Vuk, životinjski dobročinitelj, bori se, a ne zna ni sam zašto, protiv vetrenjača, samo zato što je i dalje socijalista i zato što mu nije cilj da Beogradu omogući da bude prava metropola, sa pravim, velikim zoo vrtom u kome će stvoriti uslove, što je moguće sličnije prirodnom okruženju životinja, već je jedan socijalistički skorojević, kome je važno da se bori protiv vetrenjača i izigrava žrtvu, a usput je egoističan do užasa.

Zoo vrt ne postoji zbog Beogradjana i životinja, zoo vrt u Beogradu postoji zbog Vuka Bojovića. Sam je stvorio je takvu sliku o našem zoo vrtu, svojata ga gde god stigne, izigrava medijsku zvezdu, vodi neke TV emisije, bez trunke dara i škole za takve stvari, jednom rečju - egoista za primer.

Što se mene tiče, pustila bih ga da štrajkuje gladju dok god želi, uopšte ne vidim razlog da se svakome u ovoj zemlji udovoljava, samo zato što se odvaži da štrajkuje gladju.

Odrastao je, tvrdi da je normalan, pa ako je tako, njegova je odluka da li će gladovati ili neće.

A zoološkom vrtu je mesto - u prirodi, ne u centru grada.
 
"uopšte ne vidim razlog da se svakome u ovoj zemlji udovoljava, samo zato što se odvaži da štrajkuje gladju."
Ne trazi on ono sto je stvori u toku dvadesetogodisnjeg predanog rada i zrtvovanja da Vrt predje u njegovo privatno vlasnistvo.
To traze neki drugi...
 
"uopšte ne vidim razlog da se svakome u ovoj zemlji udovoljava, samo zato što se odvaži da štrajkuje gladju."
Ne trazi on ono sto je stvori u toku dvadesetogodisnjeg predanog rada i zrtvovanja da Vrt predje u njegovo privatno vlasnistvo.
To traze neki drugi...



Jooj Biljo, pa kažeš da si bila u zoološkom vrtu, pa ako si bila, videla si sve. Da li su ono normalni uslovi u kojima bi trebalo držati životinje. Šta bi im falilo da su u nekom boljem okruženju.

Šta je Vuk to toliko stvorio. Pa taj zoo vrt postoji od pre WW2, nije ga on stvorio, kako sad predstavlja stvar, i osim što je nešto malo ofarbao i okrečio - čista kozmetika, ništa suštinski nije promenio.

Ali, egocentrik poput njega, mora da istakne, na neki način, sebe u prvi plan, a u suštini je jedna socijalistička štetočina, koju sam imala prilike lično da upoznam i vidim kako je skupljao "dobrovoljne priloge" za zoološki vrt u vreme dok je bio vlast.

Nije baš sve uvek onako kako izgleda.
 
Nije to nikakva pošast, to je razuman predlog koji je trebalo odavno usvojiti i izmestiti zoo u neki deo grada u kome će životinjama svakako biti bolje, nego u onim malim kavezima u kojima su već podivljale od nemogućnosti da se kreću.


A zoološkom vrtu je mesto - u prirodi, ne u centru grada.

Mogli bi na Dedinje da ga isele.Tamo ima puno zelenila i mirno je a i vec dosta zivotinja zivi tamo.
 
Mogli bi na Dedinje da ga isele.Tamo ima puno zelenila i mirno je a i vec dosta zivotinja zivi tamo.



Pa tamo žive i mnogi tvoji istomišljenici, zašto tako?

Možda je bolji predlog Surčin ili Ovča, Borča, ili Ratno ostrvo. Cenim da bi na takvim lokacijama zoološki vrt bio odličan, a i nije toliko daleko, ako neko zaista želi da ode i vidi životinje.

A ako neko ide u zoo vrt, da bi video centar grada, to je... bezveze.
 
Mada cuo sam da je onu Goricu Mojovic kad je bila pre nekoliko godina na letovanju silovao Babun i da od tada strasno mrzi zivotinje posto je ocekivala bolji kres a babun zakazao.

259etg9.jpg
 
Pa tamo žive i mnogi tvoji istomišljenici, zašto tako?

Možda je bolji predlog Surčin ili Ovča, Borča, ili Ratno ostrvo. Cenim da bi na takvim lokacijama zoološki vrt bio odličan, a i nije toliko daleko, ako neko zaista želi da ode i vidi životinje.

A ako neko ide u zoo vrt, da bi video centar grada, to je... bezveze.

Koji moji istomisljenici????? Ne znam ni jednog.

Na Ratno ostrvo ne moze koliko puta treba to da vam se ponovi da bi vam uslo u glavu a ne znam ko bi im isao u Ovcu u ZOO vrt ili u Mafia City Surcin.
 
Jooj Biljo, pa kažeš da si bila u zoološkom vrtu, pa ako si bila, videla si sve. Da li su ono normalni uslovi u kojima bi trebalo držati životinje. Šta bi im falilo da su u nekom boljem okruženju.

Šta je Vuk to toliko stvorio. Pa taj zoo vrt postoji od pre WW2, nije ga on stvorio, kako sad predstavlja stvar, i osim što je nešto malo ofarbao i okrečio - čista kozmetika, ništa suštinski nije promenio.

Ali, egocentrik poput njega, mora da istakne, na neki način, sebe u prvi plan, a u suštini je jedna socijalistička štetočina, koju sam imala prilike lično da upoznam i vidim kako je skupljao "dobrovoljne priloge" za zoološki vrt u vreme dok je bio vlast.

Nije baš sve uvek onako kako izgleda.

Није. Слажем се.

Али, ни ово с Вуком Бојовићем није тако једноставно.

Ипак, за сад, само напомена:

Није истина да је само "мало офарбао".

Да ли се уопште сећате како је ЗОО врт изгледао ПРЕ него што је дошао Бојовић?
 

Back
Top