Muške suze... teške neke kiše...

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Muškarci na plaču...
Tako kažu, oduvek...
Tako društvo uči...
(Čak je i Platon govorio da plač priliči ženama i lošim muškarcima. :) )

Na prste jedne ruke mogu da izbrojim koliko sam puta videla nekog muškarca da plače.
I uvek me je strašno zabolelo... neopisivo...
Eto, slaba sam na muške suze. :)

Plačete li? Zašto?
A ako ne plačete kad vam je teško, kuda kanališete tu silinu emocija, kako?
I ako ne plačete, zašto - jer se onda osećate slabima?
(moram da priznam da mi se više dopadaju muškarci koji skrivaju svoje emocije... zašto - ne znam... i dokle tako - ne znam... :) ipak, očekujem najrazličitije odgovore...)
 
Hm... ja sam češće videla muškarca koji plače nego ženu. Neki novi trend, štatijaznam...
Da, nekako je neprijatnije, ne znam zašto..... meni :?

Ne smeta mi da ga vidim kako plače (ne utiče na mišljenje) al' ako mu je to kao dobar dan, onda jbi ga..... ko još voli kmezave ljude :?
 
neprijatno mi je kad muskarac place
mislim sta se onda radi
potapses ga po ramenu saosecajno?
odmaknes se da mu ne bi bilo neprijatno?
ili mu se prikljucis?

joj sto ja ne volim kad krenem da placem i onda jos neko krene sa mnom da place,onda mi bude smesno pa se osecam lose sto mi je smesno sto neko place sa mnom.meni se to nikad nije desilo :?

ustvari uvek mi je neprijatno kad bilo ko place ne znam sta da radim,a nisam bas saosecajna i utesna tako da...prilicno sam beskorisna tada :?
 
Na prste jedne ruke mogu da izbrojim koliko sam puta videla nekog muškarca da plače.
I uvek me je strašno zabolelo... neopisivo...
Eto, slaba sam na muške suze.


jednom videla, i nije bilo ubedljivo....okrenuo se na stranu, pa okrenuo glavu prema meni pa se zarozoooooo....ruzno bre.... ali on je bio lazov......
 
Eto... Muskarci ispadose pickice... Hahaha... :lol:

A da... Za devojkom nikada ne treba plakati... jer uvek taj ispadne budala...
Meni su uvek ti raskidi bili smesni...

Mozda najvise zato sto se setim one scene iz munja... "Izmedju nas nema vise fluida" rece Gojko sisa... :lol:
 
Ne plachem u javnosti..to je nekako..trulo..i blam.Mogu da se iskontrolishem skoro 99%....imao sam mozda jednu situaciju u zivotu gde je bilo za malo..ali uspeo sam.To za mushkarca treba da bude stvar privatnosti..znachi ako te bash pritegne zbog nechega...kad si sam nocu.Niko ne voli pichqice.
 
Videla sam muskarce kako placu... meni je sasvim svejedno da li se radi o muskarcu ili zeni, places kada si tuzan.
Bilo mi je grozno kada sam videla svoje roditelje da placu (razlicitim povodima). Caleta sam videla da place dok sam jos bila mala (umro mu je drug) i to me je strasno zbunilo. Nekako sam skapirala da zivot mora da je strasan, ako moj tata moze da bude tako tuzan :)
 
A%20child%20crying-NJ%201967.jpg


The sky is cryin'....can't you see the tears roll down the street...
 
Derer, mnogo ti zanimljivo to..... nije samo muškarce sramota da javno plaču..... ne znam zašto si se tako ogradio..... sve je sramota. Dok im ne pređe u naviku.
To je komplikovana pricha i mrzi me da je sada nashirkoko elaboriram.Sushtina-zene mogu i nece biti okarakterisane kao lishene svoje polne definicije a mushkarci ne.Mozesh to da ukomponujesh u onu tvoju prichu o nepravdi drushtva bla,bla,bla...ali tako je kako je.
 
moji svi placu - muz, brat, prijatelji...i devera sam rasplakala nedavno. muskarac koji krije suze, moze ako samo hoce i da sakrije neke bitnije emocije - takvi istina laskaju svojim prisustvom, ali nisu najbolja stvar koja moze da se desi u zivotu. okruzena sam emotivnim i pazljivim muskarcima i mnogo sam srecnija nego dok su oko mene bili oni ponosni i ironicni
 
Ja sam samo jednom videla oca da je bio na ivici suza, crvenih očiju... i to je blo relativno skoro... letos... i to je bila neka čudna situacija... utoliko su mi njegove suze teže pale, jer ih je moja priča izazvala... i jer sam i ja bila u specifičnom raspoloženju...
To je bilo nakon mog dolaska sa jednog puta, sedeli smo u kafani i ja pricala o svojim utiscima...
I ne znam sta mi se desilo, mislim da sam se raspukla na atome, počela sam da histerišem kako je čoveku malo za sreću, cela me je kafana slušala i gledala... :)

Presrećna sam što je moj otac u nekim situacijama gde smo svi bili uspaničeni, bio taj koji stvara mir i sigurnost. Moj definitivno najveći oslonac u životu.
Možda zato što sam uz takvog čoveka odrasla, i imam viziju muškarca koji je stamen, čvrst,...

Imala sam prilike da gledam suze jednog mog bivšeg momka na sahrani svoje majke... I to mi je bilo traumatično... mislim da sam tog dana provrištala u sebi...

I nedavno... neko meni malo poznat... i imala sam neverovatnu želju da ga zagrlim...
Dok na ženske suze ne reagujem uvek... uglavnom ne... samo ako su podstaknute ozbiljnom situacijom...

Ali kako muškarci podnesu to što ih muči, gde im je ventil?
 
moji svi placu - muz, brat, prijatelji...i devera sam rasplakala nedavno. muskarac koji krije suze, moze ako samo hoce i da sakrije neke bitnije emocije - takvi istina laskaju svojim prisustvom, ali nisu najbolja stvar koja moze da se desi u zivotu. okruzena sam emotivnim i pazljivim muskarcima i mnogo sam srecnija nego dok su oko mene bili oni ponosni i ironicni

Ali ne znači da je neemotivan ili manje emotivan muškarac koji ne plače od onog koji plače...
 
Ali ne znači da je neemotivan ili manje emotivan muškarac koji ne plače od onog koji plače...

ne znaci da ih nema, ali znaci da ih krije, sto je (za mene) gore nego da ih nema. takvo ponasanje stvara neku vrstu sumnje / strepnje - interpretacije detalja koji su mu izmakli paznji...umesto da tacno znas sta ga je pogodilo i u kojoj meri, analiziras detalje u nedogled...da je bar njemu tako lakse, ali nije - cini mi se da bol koja se ne ispolji postane deo coveka, pa se prelije na neke druge situacije
 
ne znaci da ih nema, ali znaci da ih krije, sto je (za mene) gore nego da ih nema. takvo ponasanje stvara neku vrstu sumnje / strepnje - interpretacije detalja koji su mu izmakli paznji...umesto da tacno znas sta ga je pogodilo i u kojoj meri, analiziras detalje u nedogled...da je bar njemu tako lakse, ali nije - cini mi se da bol koja se ne ispolji postane deo coveka, pa se prelije na neke druge situacije

To i čini razliku između Muškarca i Ženei između Muškaraca i Muškaraca, taj prag tolerancije na bol i njegovo neizražavanje a pogotovo ne kriz plač i suze. to i jeste suština.
 

Back
Top