kontracepcija

N

naravno

Gost
zanima me da li smem da koristim antibebi pilule.znam da je kompletan odgovor moguc tek uz konsultaciju ginekologa,ali...cula sam da ih ja ne mogu koristiti nikako jer sam u svojoj jedanestoj godini bolovala od infektivne mononukleoze.postoji li uprkos tome mogucnost da ih ipak mogu koristiti?inace imam 26 god.
 
navodno,to je zbog toga sto mi je jetra bila bolesna...pa bi sad verovatno dejstvo anti baby pilule bilo stetno po jetru.tako mi je ginekolog ukratko objasnio.
 
naravno:
navodno,to je zbog toga sto mi je jetra bila bolesna...pa bi sad verovatno dejstvo anti baby pilule bilo stetno po jetru.tako mi je ginekolog ukratko objasnio.


Korišćenje anti bebi pilula nema veze sa tvojom jetrom! Ja ih koristim dve godine i sad prvi put čujem ovako nešto! Izvini ali mislim da je tvoj doktor pogrešio ili ga ti nisi dobro razumela. Anti bebi pilule nemaju veze sa jetrom to je ono sigurno!
Pozdrav
 
Ostecenje koje izaziva mononukleoza je krajnje prolazno,znaci ako si sa 11 godina imala mononukleozu posle 2 meseca od prelezane mononukleoze tvoja jetra je bila potpuno regenerisana i nije imala nikakvo ostecenje.
Istina je da kontraceptivi imaju veze sa jetrom ali u smislu da se svakih par meseci koriscenja anti bebi pilula moraju proveravati parametri jetre.
Sto opet nas vraca na to da tvojoj jetri nista ne fali i mozes slobodno da koristis anti bebi pilule a onda ces redovnim kontrolisanjem svoje krvi na svakih par meseci kontrolisati i jetru.
 
U vezi sa ovim, mogu li ja da koristim oralne kontraceptive, s obzirom da imam astmu i trenutno sam pod terapijom (2x2 Becloforte spray + Ventolin spray po potrebi). Cula sam da ima nekih interakcija izmedju astma terapije i oralne kontracepcije. Inace imam 22 godine i do sad jos nisam koristila anti-bebi pilule.
Hvala!
 
Eugenie:
U vezi sa ovim, mogu li ja da koristim oralne kontraceptive, s obzirom da imam astmu i trenutno sam pod terapijom (2x2 Becloforte spray + Ventolin spray po potrebi). Cula sam da ima nekih interakcija izmedju astma terapije i oralne kontracepcije. Inace imam 22 godine i do sad jos nisam koristila anti-bebi pilule.
Hvala!

Beta adrenergički agonisti(u ovome slučaju Salbutamol,aktivni princip Ventolina,UMANJUJE AKTIVNOST oralnih kontraceptiva!!!! :shock:
Sa druge strane beklometazon,steroidni antiinflamatorni derivat indukuje mikrozomne enzime jetre koje vrše kako njegovu,tako i razgradnju estrogenih i gestagenih komponenti u sastavu kontraceptiva.Dejstvo je time umanjeno kako oralnog kontraceptiva,tako i Becloforta)
Ne bih ti preporučio upotrebu ovog vida kontracepcije.Pozdrav,mr ph
 
To ti prevedeno znaci da ako koristis lekove za lecenje astme i pijes kontraceptive niko ne moze da ti garantuje da ce kontraceptivi biti delotvorni u zastiti od trudnoce.
 
Ajmo ponovo,ti nemas bolesnu jetru!!!Nista ti ne fali,potpuno si zdrava.Mononukleoza bila,prelezala se i nema je vise.Da si ne daj boze imala komplikaciju mononukleoze to ne bi bilo 15 godina nakon prelezane infekcije.
 
Ma oboje smo rekli da samo je kolega farmaceut rekao ,a to se odnosilo na sve koji posete ovaj forum ,da ukoliko neko ima probleme sa jetrom ne treba da koristi kontraceptive sto nije slucaj sa tvojom jetrom jer masa devojaka i zena koje su prelezale mononukleozu koriste kontraceptive,a opet ponavljam to je bilo pre 15 godina a jetra ti se oporavila 2 meseca nakon prelezane mononukleoze.
Jeli ja pricam spanski pa me ne razumes ili sta je u pitanju? :(
 
ISTINA I PRAVDA:
Eugenie:
U vezi sa ovim, mogu li ja da koristim oralne kontraceptive, s obzirom da imam astmu i trenutno sam pod terapijom (2x2 Becloforte spray + Ventolin spray po potrebi). Cula sam da ima nekih interakcija izmedju astma terapije i oralne kontracepcije. Inace imam 22 godine i do sad jos nisam koristila anti-bebi pilule.
Hvala!

Beta adrenergički agonisti(u ovome slučaju Salbutamol,aktivni princip Ventolina,UMANJUJE AKTIVNOST oralnih kontraceptiva!!!! :shock:
Sa druge strane beklometazon,steroidni antiinflamatorni derivat indukuje mikrozomne enzime jetre koje vrše kako njegovu,tako i razgradnju estrogenih i gestagenih komponenti u sastavu kontraceptiva.Dejstvo je time umanjeno kako oralnog kontraceptiva,tako i Becloforta)
Ne bih ti preporučio upotrebu ovog vida kontracepcije.Pozdrav,mr ph

Hvala puno, konacno da mi neko zaista i objasni sta se zapravo dogadja sa mojom terapijom i pilulama - u prevodu, ne samo sto mogu da ostanem u drugom stanju ako predjem na taj vid kontracepcije, vec mogu u isto vreme da imam i problema sa astmom, a to u svakom slucaju nije preporucljivo :lol:
 

Back
Top