Gastroskopija

pitanjce

Zainteresovan član
Poruka
211
Koliki je rizik od dobijanja HCV ili HBV ili svejedno nekog virusa prilikom gastroskopije ? Meni je gadna sama pomisao da je t sondu gutalo nekoliko miliona ljudi pre mene ...a i procitao sa da je rizik 30% nije malo:?:
 
Gde si iskopao tu informaciju? :-)
Ne kazem da nije tacna, ali nikad nisam cula za tu statistiku.
Inace sam 2 puta radila GS pa sve i da moram treci put ne bih sigurno o hepatitisu razmisljala......mozda samo o svom zgodnom gastroenterologu :oops:.
 
Au, ala vi mene straumirate.
Lepo lekari kazu ne cackajte previse po internetu.
I sad sta covek da radi. Moras da uradis gastroskopiju, a kad pomislis....
Strasno!
 
Gde si iskopao tu informaciju? :-)
Ne kazem da nije tacna, ali nikad nisam cula za tu statistiku.
Inace sam 2 puta radila GS pa sve i da moram treci put ne bih sigurno o hepatitisu razmisljala......mozda samo o svom zgodnom gastroenterologu :oops:.

Sta cu kad nemam sklonosti ka muskim lekarima a nije mi zapao zenski gastroneterolog ..:-D
Ako onim briskanjem stomatoloske turbine sestra ukloni neki virus Boze pomozi ali ajd to je samo dezinfekcija ..nije sterilizacija...
 
E jbga, svuda postoji neki rizik!
Ti se lepo koncentrisi na neku sestricu i videces da nece nista da boli :-D.

Ipak, zarad zenske populacije moram jos jednom da ponovim:
Doktor mi je :shock::shock::shock:...bruka!!!!
 
Pa zarad te populacije daj jos neke informacije kako se zove i gde radi :lol: da znaju zene ...mozda se lakse odluce na gastroskopiju ...:mrgreen: i mene sad vise uopste ne boli stomak valjda psiholoski uplasio se jadan ...do 15.11 kad mi je zakazana GS bice kao nov :lol::lol::lol:
 
Hvala...pa ne gine mi kad tad :D nemoram bas sad ...hahahaha kakav izbegavajuci stav...:D to mi bas smeta u mojoj licnosti moracu da se obratim nekom psihoterapeutu zbog toga ..e razvodnili smo temu ubice nas WdW i dr .....
Naravoucenije je ....bice ti kako ti je zapisano ..;-) ako ces dobiti HCV preko GS onda ces ga dobiti kad god radio ...sad ili za 10 god ...
Bravo ja ..bas se hrabrim ..
Hvala svima koji su ucestvovali na ovoj temi ....:D
 
Da ..a gde onda silni ljudi podobijase HCV ili HBV ...kad kazu da se redje prenose preko seksualnog kontakta ...mislim ako nisu narkomani i nisu imali neke operacije da bi primili eventualno neki transfuziju...:roll: znam za takve slucajeve sto ne znaju odakle im pa uglavnom pretpostave da je od zubara ...
 
Da ..a gde onda silni ljudi podobijase HCV ili HBV ...kad kazu da se redje prenose preko seksualnog kontakta ...mislim ako nisu narkomani i nisu imali neke operacije da bi primili eventualno neki transfuziju...:roll: znam za takve slucajeve sto ne znaju odakle im pa uglavnom pretpostave da je od zubara ...

Pa ne mislis valjda da su ih svi ti 'silni ljudi' podobijali - gastroskopijom?! :shock:

I uostalom - ko to kaze da se redje prenose seksualnim putem?? :shock: To nije tacno. Najcesci put prenosa je krv, odmah za tim sledi prenosenje putem seksualnog kontakta. Posto je seksualni kontakt daleko cesci nego kontakt dve razlicite krvi, sledi da je najcesci put prenosa zapravo bas seksualnim kontaktom pri nezasticenom seksu. Taj ko kaze da se 'redje prenosi seksom' ne zna nista o ovim virusima a bojim se da je ili neobavesten ili se brani poricanjem pa nije retkost da bas takvi (koji kazu!) zavrse sa HCVom ili HBVom a najgore od svega i sa HIVom.
 
Pa ni svaki dodir krv sa krvlju nece uvek izazvati prenosenje. Ceo zivot je lutrija - ne mozes znati da te na ulici nece udariti kamion kolko danas i ubiti te, zar ne, ali mozes ciniti sve ono sto ce taj rizik umanjiti (i.e. prelaziti na pesackom prelazu, na zeleno svetlo, gledati levo i desno, itd)
 

Back
Top