Posot je tema zatvorena, a i dalje stoje one nakaradne stvari koje moderatori nisu obrisali vec samo zakljucali, njima na cast, duznost mi je da odgovorim ovoj deci komunista, zavedenoj i zatucanoj usled odvratne antisrpske propagande koja je kao takva postojala punih 50godina!

Da, definitivno je bio antisemita, fasista koji je podrzavao hitlera. Upravo iz ovih razloga bio je u pritvoru i izolovan u manastiru Zica od strane nemackog okupatora. Upravo zato sto je bio fasista na silu je odveden u manastir u okolini Panceva, da bi isti taj fasista i hitlerovac bio nasilno odveden u koncentracioni logor Dahau od strane njegovih nacistickih istomisljenika. (ovo sam teska srca pisao uopste, naravno cinicno)

Stoko bezrepa, sram te bilo djubre jedno, treba da te je sramota da takve pogane reci si uopste izustio na takav nacin, bedna jedinko. Sramota!!!

Treba sve da vas je sramota, taj Covek, Sveti Covek , cija je misija bila da propoveda, bio je daleko vise cenjen u inostranstvu, nego sto se uopste zna o njemu u NJEGOVOJ Srbiji ,nego sto uopste zna NJEGOV narod koji ga ovako blati i to nakon njegove smrti. Sramota!!!

Tog Svetog Coveka su cenili u Americi, Kanadi, Britaniji, Svajcarskoj, u svim tim zemljama bio je profesor i predavac!!! U Bernu u Svajcarskoj njegova bista stoji u holu teoloskog univerziteta, To je ono sto je sramota i sto ne znate, ali znate da pljujete jer ste produkt komunizma i komunisticke ideologije i manipulacije.

Malo ko zna da je taj Sveti Covek govorio nekoliko svetskih jezika, da je predavao na Oxford-u.
Malo ko zna da je bio nepodoban za vreme tita i njegovog antisrpskog rezima, jer je bio Covek patriota. Za vreme NJegovog izgnanstva zajedno sa srpskom Bracom skupljao je pomoc za svoj srpski narod i slao je u svoju domovinu, radio je uvek u interesima svoje zemlje.

Ne zaboravite da je SPC u vreme komunista i zahvaljujuci komunistima i njihovoj tajnoj policiji koja je radila vrlo organizovano protiv "srpskog hegemonizma", imala brlo razvijenu propagandu, da se uvukla u SPC i stvorila RASKOL u crkvi koji je kao takav postojao sve do 1990godine. Upravo vasa retorika i izenesene "cinjenice" ovde su produkt tog iscezlog komunistickog doba.

Sramota, neka vam je Bog u pomoci u vasoj samospoznaji...

O Vladici Nikolaju mogu dosta da ispricam i ponosam sam sto je nas narod imao takvog coveka poput Vladike Nikolaja.

Argumente sam izneo zasto sam ponosan, koje ste argumente vi izneli? Time sto nakaradno i izopaceno tumacite njegova dela?

Iza njega stoje dela, koja ce retko ko ostvariti u dogledno vreme. Sta ste vi uradili za doborobit nekoga uopste?
Da li je vase najvece dostignuce da se pojavite ovde na forumu i da lupetate o stvarima koje ne poznajete???

Neznanje je ono sto vas odlikuje, nemojte dozvoliti da vam neko sve servira na tacni i da razmisljate tudjim glavama, razmisljajte vasom!