Koga nema,bez njega se moze!

Dorthy

Zainteresovan član
Poruka
164
Posle nekog vremena naucis onu razliku izmedju drzanja za ruku i okidanja duse, naucis da ljubav ne znaci oslanjanje,a drustvo bezbednost i pocnes da ucis da poljupci nisu ugovori i da pokloni nisu obecanja,pocnes da prihvatas poraze dignute glave i otvorenih ociju,smireno kao odrasli, a ne ocajno kao dete,naucis da gradis svoje puteve u sadasnjosti,jer je tlo sutrasnjice i suvise nesigurno za planiranje,posle nekog vremena naucis da sunceva svetlost opece, ako je ima previse,zato sadi svoju bastu i ukrasavaj svoju dusu, umesto da cekas da ti neko drugi donese cvece.I onda naucis da zaista mozes da izdrzis, da zaista imas snage i da mnogo vredis....

E,sad ja kapiram da je ovo skroz tacno i da se stvarno treba posvetiti nekom dubljem razmisljanju o ovome i bice lakse, misslim bar je meni lakse kad god procitam ovo!
Mislim nije za dzabe receno "KOGA NEMA,BEZ NJEGA SE MOZE!",zar ne???
I mora da se pusti bol da sam iscezne jer nekad mora da se pati...Samo tako cemo biti srecni;)

P.S.Sta da uradim da mi ne zakljucaju temu?:)
 
Skini se i postavi sliku na forum....ima tema da ti postane lepljiva...:lol::lol::lol:

Inace na taj nacin razmisljaju povredjeni...kad prodje izvesno vreme, doje nova osoba u nas zivot, ponovo se zaljubimo...odbacimo taj nacin razmislj. i opet verujemo...

Ne daj se...procice...ne moze doveka da bude kao sto je sada...;):D
 
Dorothy,tvoj nacin razmisljanja je pozitivan i konstruktivan,ali uvek postoji neko ali.....
Ipak je najlepse kada je pored nas neko,ko nam cini zivot ispunjenim i ma koliko se mi trudili da nam bude lepo u "sopstvenoj reziji",to nije to.
Ukoliko te on trenutno nervira,lupi malo distancu.
Ako vredi-za kratko vreme,bice pored tebe,da zajedno "sadite cvece".
 
E,pa skroz si u pravu...I ja to kapiram, a najdraze od svega mi je sto nisam sama...Imam jednu osobu koja je uvek tu za mene,prilicno iskusna devojka, koja je sve prosla u zivotu, ali bukvalno sve! Mislim on je sada razocaran, ali trebala bih i ja da budem jer od njega nisam ocekivala ovako nesto..Pa boze,bila sam pijana...zvala ga, napricala mu neke gluposti...budala...
 
E,pa skroz si u pravu...I ja to kapiram, a najdraze od svega mi je sto nisam sama...Imam jednu osobu koja je uvek tu za mene,prilicno iskusna devojka, koja je sve prosla u zivotu, ali bukvalno sve! Mislim on je sada razocaran, ali trebala bih i ja da budem jer od njega nisam ocekivala ovako nesto..Pa boze,bila sam pijana...zvala ga, napricala mu neke gluposti...budala...

Draga,ne nerviraj se.Svi ponekad podlegnemo slabostima i tada nam sva samokontrola ovoga sveta,ne moze pomoci. Vazno je da ti znas sta hoces,odn. pod kojim uslovima bi mu dopustila da ti se ponovo vrati u zivot. Dotle, digni glavu visoko i zivi,onako kako ti je volja i ugadjaj sebi sto vise.
 
E,pa skroz si u pravu...I ja to kapiram, a najdraze od svega mi je sto nisam sama...Imam jednu osobu koja je uvek tu za mene,prilicno iskusna devojka, koja je sve prosla u zivotu, ali bukvalno sve! Mislim on je sada razocaran, ali trebala bih i ja da budem jer od njega nisam ocekivala ovako nesto..Pa boze,bila sam pijana...zvala ga, napricala mu neke gluposti...budala...

ehhh...sta sam samo puta pijan zvao,i kenjao...jaooo uzasa,pa je to postalo toliko ucestalo da sam morao trezan da brisem brojeve,da pijan ne bi dosao u situaciju da okrenem...:lol::lol::lol:

inace o onome sto si napisala da treba biti ovakav i onakav,da naucis da sve probleme lako prebrodis,to je malo bezveze...Mi smo u 90%slucajeva svesni da ispadamo budale,ali dzabe...Za nekime je lepo i trcati,to je tako...Ne mozes sebe programirati da budes sa svakim kao po kalupu,prema nekome ces biti ravnodusna,prema drugome ces biti ...

pozz
 
Posle nekog vremena naucis onu razliku izmedju drzanja za ruku i okidanja duse, naucis da ljubav ne znaci oslanjanje,a drustvo bezbednost i pocnes da ucis da poljupci nisu ugovori i da pokloni nisu obecanja,pocnes da prihvatas poraze dignute glave i otvorenih ociju,smireno kao odrasli, a ne ocajno kao dete,naucis da gradis svoje puteve u sadasnjosti,jer je tlo sutrasnjice i suvise nesigurno za planiranje,posle nekog vremena naucis da sunceva svetlost opece, ako je ima previse,zato sadi svoju bastu i ukrasavaj svoju dusu, umesto da cekas da ti neko drugi donese cvece.I onda naucis da zaista mozes da izdrzis, da zaista imas snage i da mnogo vredis....

kako je extra ovo... samo, dzaba su sve rechi kada si u najgorem bedaku... prvo sve mora da se odboluje(da se odlezi, kako se ne bi vratilo kada najmanje ochekujesh), a tek posle toga ove rechi imaju neku svrhu...
kako god, meni se bash svidja ovaj text, ima necheg "lekovitog" u njemu... :)
 
Koga nema bez njega se ne moze ali se ..Mora..Ima osoba koje udju u nase zivote..ostave trag u njemu i odu..iz raznoraznih razloga..Ta nam osoba znaci .treba nam,,bez nje smo nekako kao ogoljeni..nesigurni.zedni..patimo.ali sta da se radi ..mora se bez te osobe napred....Neko drugi ce jednom zauzeti mesto te osobe ali nikda nece biti isto..i ne treba da bude isto ..sve su ljubavi drugacije i na svoj nacin..
 
afkors:) Ma ja kazem, ne prebolim ja kad procitam ovo,ali mi bude lakse,znas ono...Ne mozes da isqliras,da mu ne posljes poruq..Nekako sada ne vidim da se 'ponizavam', vec previse dramim..A sto je najgore od svega, znam da cu se kasnije kajati...heh
 
afkors:) Ma ja kazem, ne prebolim ja kad procitam ovo,ali mi bude lakse,znas ono...Ne mozes da isqliras,da mu ne posljes poruq..Nekako sada ne vidim da se 'ponizavam', vec previse dramim..A sto je najgore od svega, znam da cu se kasnije kajati...heh

Nekada je nas ponos nista u odnosu na ono sto zelimo i cemu se nadamo i desava se u vezama i ljubavi da po nekada skoro da i nemamo ponosa..Ali sve ima svoju granicu.Kada predjemo tu granicu tada ili stradamo sami ili povredjujemo druge.
 
Nekada je nas ponos nista u odnosu na ono sto zelimo i cemu se nadamo i desava se u vezama i ljubavi da po nekada skoro da i nemamo ponosa..Ali sve ima svoju granicu.Kada predjemo tu granicu tada ili stradamo sami ili povredjujemo druge.

meni sad malo nije jasno ovo kako mozemo povrediti druge time shto nemamo ponosa i shto smo spremni na sve ako zaista volimo... ja sam uglavnom bila ta koja strada u takvim situacijama... a shto je najgore- nisam uspela ni da izvuchem nishta pametno iz toga, nego u svakoj vezi ponavljam istu greshku(naravno, samo u sluchaju da nekoga stvarno volim, ne mislim bash na svaku vezu)... :-( ima li kraja ljudskoj gluposti... :?
 
Posle nekog vremena naucis onu razliku izmedju drzanja za ruku i okidanja duse, naucis da ljubav ne znaci oslanjanje,a drustvo bezbednost i pocnes da ucis da poljupci nisu ugovori i da pokloni nisu obecanja,pocnes da prihvatas poraze dignute glave i otvorenih ociju,smireno kao odrasli, a ne ocajno kao dete,naucis da gradis svoje puteve u sadasnjosti,jer je tlo sutrasnjice i suvise nesigurno za planiranje,posle nekog vremena naucis da sunceva svetlost opece, ako je ima previse,zato sadi svoju bastu i ukrasavaj svoju dusu, umesto da cekas da ti neko drugi donese cvece.I onda naucis da zaista mozes da izdrzis, da zaista imas snage i da mnogo vredis....

Баш лепо речено...и истинито...

Мада многи никада не дођу до тог сазнања...
 
Evo prilazem jos nesto...Ovo je napisao neko ovde,ali se ne secam ko...Odusevilo me je!!

Ne prestaje da boli nikada...samo jedno jutro ustanes i shvatis da boli drugacije... To znaci da si prebolela... Posle nastane mali muk...Imas grizu savesti...Onda shvatis da te taj bol vise ne tera na vrisak i suze,nego izvlaci onaj setni smesak...Secamo se srece..Dok secanje na nju postoji, sreca traje...Na kraju valjde nije dzabe receno NE TREBA PLAKATI ZBOG ONOGA STO JE GOTOVO, NEGO SLAVITI STO JE UOPSTE I BILO..Ne tako vedro, ali takav je zivot!!!

Ovo je bilo sa teme kako preboleti kada izgubimo voljenu osobu(kad umre), ali moze se izvuci iz konteksta...
 

Back
Top