slomljena potkolenica, manjak kalcija?????
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: slomljena potkolenica, manjak kalcija?????

potkolenica
    Guest

Podrazumevano slomljena potkolenica, manjak kalcija?????

može li neko da mi pomogne?moja devojka je slomila potkolenicu , otvoreni prelom.Nosila je gips 14 nedelja i napokon je skinut.Skočni zglob je u katastrofalnom stanju, ne može ni da ga mrdne.
    Mene brine to što je doktor rekao da je prelom slabo zarastao, kao da nema kalcijuma.U sredinu je ok ali okolo je joiš uvek pukotina.da li neko zna kako da ubrzamo zarastanje.
    pila je kalcijum u šumećim tabletama, probali smo i recept sa jajetom i limunom....

please...[/b]

Ortoped
    Guest

Podrazumevano

U kom delu potkolenice je bio prelom i da li je bio ostecen i skocni zglob?Da li ima promena na kozi te regije?

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Hvala bogu! Sad imamo i ortopeda...jos cemo mi da napravimo kliniku na internetu!
    Pozdrav kolegi!

gost 4554 nije na forumu
    На тебе се, Господе, поуздах, да се не постидим до века
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: slomljena potkolenica, manjak kalcija?????

Citat Original postavio potkolenica
    može li neko da mi pomogne?moja devojka je slomila potkolenicu , otvoreni prelom.Nosila je gips 14 nedelja i napokon je skinut.Skočni zglob je u katastrofalnom stanju, ne može ni da ga mrdne.
    Mene brine to što je doktor rekao da je prelom slabo zarastao, kao da nema kalcijuma.U sredinu je ok ali okolo je joiš uvek pukotina.da li neko zna kako da ubrzamo zarastanje.
    pila je kalcijum u šumećim tabletama, probali smo i recept sa jajetom i limunom....

please...[/b]
    Probajte kombinaciju Vitamina D sa kalcijumom.Preparat Ca-OST!!!! :wink: :wink:
    mr ph sci

Ortoped
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Ortoped
    U kom delu potkolenice je bio prelom i da li je bio ostecen i skocni zglob?Da li ima promena na kozi te regije?
    Nisam SLUCAJNO OVO pitao!!!ODGOVORITE!

kukac ili potkolenica
    Guest

Podrazumevano odgovor!!!

Nisam SLUCAJNO OVO pitao!!!ODGOVORITE!
    prelom je bio na gornjoj kosti, a skocni zglob nije bio ostecen, prelom je bio na dva mesta medjusobno udaljeno 1-1.5 cm, otvoreni.

kukac
    Guest

Podrazumevano odgovor!!! jos jednom

nema nikakvih promena na kozi oko rane.posto je imala gips 14 nedelja rane izgledaju kao "sveze",mazali smo sa jomelopom i bolje je.noga relativno brzo potamni kada hoda.trenutno je u banji i juce je dobila trental u infuziji!!kaze doktorka da "produva" organizam???

Ortoped
    Guest

Podrazumevano

Sada se treba USREDSREDITI na vracanje motiliteta(pokretljivosti)skocnog zgloba,sto ona vec sigurno cini fizikalnim vezbama(a i samostalno).Posto ne znam da li se do sada oslanjala na povredjenu nogu,poceti sa oslanjanjem sa 50%telesne tezine,uz upotrebu staka!Vracanje pokretljivosti skocnog zgloba i oslonac ,poboljsace cirkulaciju u povredjenoj regiji ,a sam uzduzni pritisak na kost,pojacace ZARASTANJE kosti!!Normalnom ishranom se unosi dovoljno potrebnih materija,tako da ne treba insistirati na dodatnoj terapiji!!!ADEKVATNA KOMUNIKACIJA sa lekarom koji je leci je najbitnija u svemu!!Pozdrav!

kukac
    Guest

Podrazumevano HVALA

Sada se treba USREDSREDITI na vracanje motiliteta(pokretljivosti)skocnog zgloba,sto ona vec sigurno cini fizikalnim vezbama(a i samostalno).Posto ne znam da li se do sada oslanjala na povredjenu nogu,poceti sa oslanjanjem sa 50%telesne tezine,uz upotrebu staka!Vracanje pokretljivosti skocnog zgloba i oslonac ,poboljsace cirkulaciju u povredjenoj regiji ,a sam uzduzni pritisak na kost,pojacace ZARASTANJE kosti!!Normalnom ishranom se unosi dovoljno potrebnih materija,tako da ne treba insistirati na dodatnoj terapiji!!!ADEKVATNA KOMUNIKACIJA sa lekarom koji je leci je najbitnija u svemu!!Pozdrav!
    Hvala na svemu,
    ona se vec pre 4 nedelje pocela oslanjati na nogu, bez pomoci staka dok je bila u gipsu.Nakon skidanja gipsa doktor je ponovo vratio na stake uz postepeno skidanje staka.Sada joj je doktorka zabranila da neko vreme pokusava da se oslanja , dok jos malo noga ne ocvrsne, lepo se oporavlja, a doktorka je stvarno ok, sve kaze kako je, sta je.treba da ide na test, kalcijum u serumu, pa da vidimo sta tu kaze.
    Hvala ortopedu, nadam se da ces biti opet ovde negde da ti javim kako ide.

Goran

Slične teme

1. Slomljena noga
    Autor stefanan1 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 08.11.2008., 16:41
  2. Manjak testosterona
    Autor pulp u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.02.2008., 22:21
  3. Pesme za slomljena srca
    Autor freeboy u forumu Romantika