TEMA ZA DUSEBRIZNIKE

Gost
Citam komentare na ovom delu foruma i zapanjena sam koliko ima negativnih ljudi a ja iskreno imam jedan problem koji je zaista skandalozan i pitam se sta ce pojedinci ovde reci na tako nesto.
Naime,svidja mi se najbolji drug mojeg supruga i osecam da se i ja njemu dopadam,znamo se vec nekih 8 godina a od supruga sam saznala nehoticno da dok smo bili slobodni i nismo se poznavali njegov prijatelj je upravo skrenuo paznju mojem suprugu na mene jer me je prvi primetio i veoma sam mu se dopala.Sticaj okolnosti je bio takav da je moj suprug otvoreniji komunikativniji brzi,ima vise smisla za humor te je i ugrabio prvi priliku da mi pridje i ostvari komunikaciju.
Sada,kada razmisljam o svemu,mislim da kod mojeg supruga nije bila u pitanju ljubav vec prestiz,potreba da ima lepu i obrazovanu zenu pored sebe,kao i u mnogim drugim stvarima prisutna je jedna vrsta povrsnosti,snobizma,nadmetanja sa ostalima.
Njegov najbolji drug je susta suprotnost ,skroman covek,kao osoba vrlo vredan,sasvim iz drugacije porodice,mnogo skromnije od porodice mojeg supruga ali normalne,sam se izborio za dosta toga u zivotu,osecam sve vise u najmanju ruku ogromnu simpatiju za tog coveka mada znam da to jeste lose.
Mozda i sada vama pricam o tome da bi jos neko osim mene razmislio o tome da zaista nije zlato sve sto sija i da u nasem okruzenju postoje ljudi iz senke,iz drugog plana,neprimetni ali veoma vredni.
OCEKUJEM DRVLJE I KAMENJE
 
Lepa i veoma poucna prica.
To vam je kao i voce, na primer tresnje. Na pijaci cete uvek izabrati one najkrupnije i najlepse za oko, ali ako se desi pa probate one koje su sitnije i ne tako izgledne iznenadicete se koliko su ove sitnije zapravo sladje i ukusnije.
U mladosti, dok smo neiskusni, cesto nas privuce sjaj (cesto i lazan), necija spoljasnost, umece konverzacije (da ne kazem laganja)... Drugim recima, sve ono sto smo u stanju da brzo primetimo, ono sto nije skriveno od nasih cula. Retko kada zaobilazimo taj prvi utisak i ulazimo u dubinu duse, gde su skrivene one vrednosti koje daleko vise vrede.
Kako vreme odmice i bolje upoznajemo ljude, sve su nam bitnije one osobine koje su skrivene i ne vide se na prvi pogled.
 
Ne znam zasto ste ovo sto ste rekli nazvali skandaloznim.Nikakav skandal se nije desio!Po onome sto ste rekli mislim i da nece!Vi ste samo ono sto nikome iz okruzenja ne mozete da kazete rekli nama,tj.NEKOME I NIKOME(jer se ne znamo)A ljubav nije skandal!!Ne kazete kakav Vam je brak!I da je sve ok zena ste,osetite naklonost ,samo Vama vidne signale,fluid. To je tako romanticno ,toplo,lepo,A CISTO(ako se ne uprlja vezom koja bi sve pokvarila)!!Ja obozavam platonske ljubavi!!!Ja bih mogla da volim coveka celi zivot,a da on to ne sazna,jer mu ja to ne bih rekla!!A opet sam bogatija za divno,jako osecanje koje ne dozivi svako!!!Ako je ova "vasa veza"takva,nemate razloga da Vam savest bude necista!Pozdrav!
 
Osecanja su vrlo lepa i oplemenjujuca, a sta ako se pozeli jos? Ako ostane na ovome super je, ali za to je potrebna dooobra samokontrola.
Ta mogucnost, da cu kad jednom udjem u bracne vode, sresti nekog ko mi vise odgovara, plasice me uvek.
 
"Mozda i sada vama pricam o tome da bi jos neko osim mene razmislio o tome da zaista nije zlato sve sto sija i da u nasem okruzenju postoje ljudi iz senke,iz drugog plana,neprimetni ali veoma vredni."

:) ja bih samo na ovu tvoju poucnu recenicu dodala i:

Strpljen spasen i dva put meri jednom seci.

:) i, da, nadam se da ses dobiti drugu sansu.
 
Nad prosutim mlekom ne vredi plakati.
Pokusajte da se setite pocetka vaseg braka sa suprugom - sta ste ocekivali, u sta ste se zaklinjali i sta ste obecavali sebi. Pokusajte da uvidite sta ste od svega toga ucinili za vas zajednicki zivot. Taj isti mini-snob je i tada bio deo bica vaseg supruga, kao sto je i tada imao svog najboljeg prijatelja. Malo je iracionalno da motate film u pravcu prijatelja - posto verovatno on nece preci liniju prijateljstva. Pozdrav.
 
neznam sta da ti kazem.......nemoj da cinis nepromisljene korake,vec malo se ohladi ogradi od svih i razmisli sta hoces u zivotu!!!

PORED OVOG TVOG PROBLEMA JA SAM SHVATILA DA SE NECU UDAVATI(BAR ZA SADA)

POZDRAV :twisted:
 
Pitanje je samo da li si sigurna da ti se tvoj muž ne bi kasnije više dopao da si prvobitno napravila drugačiji izbor...
Da li si pogrešila u samom izboru, ili nisi bila dovoljno zrela za vezivanje zauvek... Možda je sad zanimljivije samo zato što je nepoznato...
 
Uvek u zivotu bude bas onako kako treba da bude. Zbog neceg je dobro sto si izabrala bas svog supruga. Isto je tako dobro sto ti se svidja njegov drug. Bar osetis nesto lepo kada ga vidis. Flertuj malo, sto da ne, ali budi oprezna. Proci ce to!!!
 
Malo mi je mucno od svih odgovora koji su dati ovde.
Sve je to ipak samo igranje sa emocijama,a to je zaista npotrebno.
Pitanje za osobu koja je postavila ovu temu:Da li si ti znala za koga se udajes?? Za onog koji brze ostvaruje komunikaciju,za onog koji ima smelosti i sasvim dovljno sigurnosti da te smuva?Zasto nisi pogledala drugu stranu i videla da je prijatelj tvog muza mozda stidljivjij,povuceniji,pa samim tim i osetljiviji.
To sto si rekla za snobizam,zelju za dokazivanjem i slicno tome,to je tipicno za danasnje muskarce.Da imaju lepu zenu pored sebe ne bi li time nadomestili sopstvene komplekse i sopstvene strahove,a emocije kod takvih osoba i njihvova unutrasnja kreativnost je na emotivnom IQ negde daleko ispod proseka.
Ja licno bi te osudio samo zato sto si se na brzinu udala i posle toliko vremena u braku eto,pojavljuje se problem koji dolazi iznutra,i sta ces sada?Sedeti i godinama precutkivati ono sto zaista zelis samo zbog toga sto si ti udata zena,a vremenom nezadovoljstvo moze da se povecava i povecava,sve dok brak ne postane navika,kao sto je to obicno slucaj.
U brak treba ulagati.I lazu svi oni koji su se navikli jedno na drugo,lazu svi oni kojima srce ne zadrhti i posle 8 i posle 20 godina braka,takvi lazu da vole jedni druge.Oni su samo uspeli da se pomire sa sudbinom i da prihvate taj brak kao nacin zivota nazivajuci brak institucijom,a ne stanje samoga bica.
Brak kao institucija ne podrazumeva ljubav vise,nego naviku,nezadovoljstvo,prezivljavanje,cekanje da se umre.
Zato svim snagama napred!Ostavi svog muza kada se vec ionako pojavila i najmanja sumnja u njega.
Budi radikalna i sledi svoja osecanja,i ne moralisi previse,jer ako na pocetku braka,veze,ne osetis da je TO TO!!!!,sve ostalo je uzalud.
Nije da se hvalim,ali ja sam osetio TO!,i posle 4 godine braka dajem sve od sebe,obozavam je,i znam da je ovaj pocetni period mog braka samo uvod u sve ono sto cu ja pruziti mojoj Kraljici.
Mozda ti sve ovo zvuci ludo,ali prosto je tako.
 
Malo mi je mucno od svih odgovora koji su dati ovde.
Sve je to ipak samo igranje sa emocijama,a to je zaista npotrebno.
Pitanje za osobu koja je postavila ovu temu:Da li si ti znala za koga se udajes?? Za onog koji brze ostvaruje komunikaciju,za onog koji ima smelosti i sasvim dovljno sigurnosti da te smuva?Zasto nisi pogledala drugu stranu i videla da je prijatelj tvog muza mozda stidljivjij,povuceniji,pa samim tim i osetljiviji.
To sto si rekla za snobizam,zelju za dokazivanjem i slicno tome,to je tipicno za danasnje muskarce.Da imaju lepu zenu pored sebe ne bi li time nadomestili sopstvene komplekse i sopstvene strahove,a emocije kod takvih osoba i njihvova unutrasnja kreativnost je na emotivnom IQ negde daleko ispod proseka.
Ja licno bi te osudio samo zato sto si se na brzinu udala i posle toliko vremena u braku eto,pojavljuje se problem koji dolazi iznutra,i sta ces sada?Sedeti i godinama precutkivati ono sto zaista zelis samo zbog toga sto si ti udata zena,a vremenom nezadovoljstvo moze da se povecava i povecava,sve dok brak ne postane navika,kao sto je to obicno slucaj.
U brak treba ulagati.I lazu svi oni koji su se navikli jedno na drugo,lazu svi oni kojima srce ne zadrhti i posle 8 i posle 20 godina braka,takvi lazu da vole jedni druge.Oni su samo uspeli da se pomire sa sudbinom i da prihvate taj brak kao nacin zivota nazivajuci brak institucijom,a ne stanje samoga bica.
Brak kao institucija ne podrazumeva ljubav vise,nego naviku,nezadovoljstvo,prezivljavanje,cekanje da se umre.
Zato svim snagama napred!Ostavi svog muza kada se vec ionako pojavila i najmanja sumnja u njega.
Budi radikalna i sledi svoja osecanja,i ne moralisi previse,jer ako na pocetku braka,veze,ne osetis da je TO TO!!!!,sve ostalo je uzalud.
Nije da se hvalim,ali ja sam osetio TO!,i posle 4 godine braka dajem sve od sebe,obozavam je,i znam da je ovaj pocetni period mog braka samo uvod u sve ono sto cu ja pruziti mojoj Kraljici.
Mozda ti sve ovo zvuci ludo,ali prosto je tako.
 
Malo mi je mucno od svih odgovora koji su dati ovde.
Sve je to ipak samo igranje sa emocijama,a to je zaista npotrebno.
Pitanje za osobu koja je postavila ovu temu:Da li si ti znala za koga se udajes?? Za onog koji brze ostvaruje komunikaciju,za onog koji ima smelosti i sasvim dovljno sigurnosti da te smuva?Zasto nisi pogledala drugu stranu i videla da je prijatelj tvog muza mozda stidljivjij,povuceniji,pa samim tim i osetljiviji.
To sto si rekla za snobizam,zelju za dokazivanjem i slicno tome,to je tipicno za danasnje muskarce.Da imaju lepu zenu pored sebe ne bi li time nadomestili sopstvene komplekse i sopstvene strahove,a emocije kod takvih osoba i njihvova unutrasnja kreativnost je na emotivnom IQ negde daleko ispod proseka.
Ja licno bi te osudio samo zato sto si se na brzinu udala i posle toliko vremena u braku eto,pojavljuje se problem koji dolazi iznutra,i sta ces sada?Sedeti i godinama precutkivati ono sto zaista zelis samo zbog toga sto si ti udata zena,a vremenom nezadovoljstvo moze da se povecava i povecava,sve dok brak ne postane navika,kao sto je to obicno slucaj.
U brak treba ulagati.I lazu svi oni koji su se navikli jedno na drugo,lazu svi oni kojima srce ne zadrhti i posle 8 i posle 20 godina braka,takvi lazu da vole jedni druge.Oni su samo uspeli da se pomire sa sudbinom i da prihvate taj brak kao nacin zivota nazivajuci brak institucijom,a ne stanje samoga bica.
Brak kao institucija ne podrazumeva ljubav vise,nego naviku,nezadovoljstvo,prezivljavanje,cekanje da se umre.
Zato svim snagama napred!Ostavi svog muza kada se vec ionako pojavila i najmanja sumnja u njega.
Budi radikalna i sledi svoja osecanja,i ne moralisi previse,jer ako na pocetku braka,veze,ne osetis da je TO TO!!!!,sve ostalo je uzalud.
Nije da se hvalim,ali ja sam osetio TO!,i posle 4 godine braka dajem sve od sebe,obozavam je,i znam da je ovaj pocetni period mog braka samo uvod u sve ono sto cu ja pruziti mojoj Kraljici.
Mozda ti sve ovo zvuci ludo,ali prosto je tako.
 
Anonymous:
Citam komentare na ovom delu foruma i zapanjena sam koliko ima negativnih ljudi a ja iskreno imam jedan problem koji je zaista skandalozan i pitam se sta ce pojedinci ovde reci na tako nesto.
Naime,svidja mi se najbolji drug mojeg supruga i osecam da se i ja njemu dopadam,znamo se vec nekih 8 godina a od supruga sam saznala nehoticno da dok smo bili slobodni i nismo se poznavali njegov prijatelj je upravo skrenuo paznju mojem suprugu na mene jer me je prvi primetio i veoma sam mu se dopala.Sticaj okolnosti je bio takav da je moj suprug otvoreniji komunikativniji brzi,ima vise smisla za humor te je i ugrabio prvi priliku da mi pridje i ostvari komunikaciju.
Sada,kada razmisljam o svemu,mislim da kod mojeg supruga nije bila u pitanju ljubav vec prestiz,potreba da ima lepu i obrazovanu zenu pored sebe,kao i u mnogim drugim stvarima prisutna je jedna vrsta povrsnosti,snobizma,nadmetanja sa ostalima.
Njegov najbolji drug je susta suprotnost ,skroman covek,kao osoba vrlo vredan,sasvim iz drugacije porodice,mnogo skromnije od porodice mojeg supruga ali normalne,sam se izborio za dosta toga u zivotu,osecam sve vise u najmanju ruku ogromnu simpatiju za tog coveka mada znam da to jeste lose.
Mozda i sada vama pricam o tome da bi jos neko osim mene razmislio o tome da zaista nije zlato sve sto sija i da u nasem okruzenju postoje ljudi iz senke,iz drugog plana,neprimetni ali veoma vredni.
OCEKUJEM DRVLJE I KAMENJE

klasican tabu kod nas....dobro je da su prijatelji pa ako ste "normalni" izvrsite diverziju na obostrano zadovoljstvo i tvoj muz nikad ne sazna.
ljudi smo!
svi gresimo pa se i emocije i zdrav razum ponekad ne razumeju bas najbolje.
razmisli ponovo o svemu pa kad vec ides na "gresku" pazi da ti se ne obije o glavu...
ma sta te ja hrabrim da pravis "preljubu" kad nisam ni veren.
sama krojis svoju sudbinu...srecno
 

Back
Top