Razne nezavisnosti

srpskibanat

Početnik
Banovan
Poruka
38
Surfujući internetom, naleteo sam na gomilu ljudi koji bi da se stalno nešto cepaju, rasturaju, ili da bogda da komšiji crkne krava.
Evo lista regija koje bi separatisti voleli da vide kao samostalne države:

KIM
Vojvodina
Severna Vojvodina
Sandžak
Jug Srbije
Republika Srpska
Hercegovina
Drvar, Glamoč, Petrovac i Grahovo
RSK
Istra
Dalmacija
Ulcinj, Rožaje i Plav
Zapadna Makedonija
Epir
Južna Albanija
Trakija
Tatarska
Flandrija
Katalonija
Baskija
Korzika
Škotska
Vels
Kvebek
Pridnestrovlje
Južna Osetija
Nagorno Karabah
Tibet
Južni Tirol
Lužica
Kurdistan
..._______________________________________________ ______________
Uspeo sam da nadjem na internetu razne tajne i javne separatisticke pokrete
koji deluju u ovim oblastima, i ljude koji podržavaju secesionizam na raznim web forumima.

Idemo prvo sa Hrvatskom:

1. RSK, teritorija koja je bila 4 godine ne priznato odvojena od RH, i vojno je poražena od iste. NJeno izbeglo stanovništvo ima tendenciju vraćanja u RH, tako da delovanje dotičnih separatista i dalje buja u Hrvatskoj i šire.
Evo neki Krajiški separatistički sajtovi:
www.krajina.co.nr
www.krajinaforce.com
www.members.tripod.com/~kutla/rsk
www.stickypond.com/krajina/index.php
www.gracac.com/gracac/forums/
Za još sajtova koristite www.google.com

2. Istra, i u njoj ima separatističkih tenzija, neki čak pokušavaju da stvore i posebnu istarsku naciju, isto kao i u Vojvodini zbog multietničnosti:
Većina stanovnika Istre govori čakavskim (veći dio) ili kajkavskim narječjem. U gradovima zapadne obale većina ljudi se podjednako dobro služi i talijanskim jezikom. U istim naseljima postoji i stanovništvo koje govori autohtonim romanskim jezikom - istriotskim. Hrvatski dio Istre je službeno dvojezična županija.
Na istoku Istre, podno Ćićarije, žive Ćići, stanovništvo aromunskog podrijetla koje govori mješavinom hrvatskog i aromunskog.
Pogledajte samo postove od autora antoniopavel:
www.index.hr/forum/default.aspx?q=t&idf=5&idt=144202&sp=13407344
****** i mi Istrijani sanjamo REPULIKU ISTRU,ako ce prvi dosanjat zasigurno mi Istrijanski narod.
Nešto i sa ovog foruma:
www.forum.hr/showpost.php?p=9217828&postcount=1
I ovde možete naći separatiste:
http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=f&idf=37
 
3. Dalmacija www.neodalm.blog.hr
Sa bloga:
Ovim putem želim ostvariti želju koju odavno sam namjeravao, a kao što sami vidite na dobrom sam putu da to učinim. Prije nego što prijeđem na stvar, želim samo reći da ne želim u ni u kakvom slučaju uvrijediti i tuđe mišljenje i tražim od vas da bar pokušate uvažiti moje. Veliki sam ljubitelj Hrvatske Domovine, mnogo sam je zavolio ali ipak mislim da ne možemo živjeti svi skupa 'pod istim krovom'.
Ovo crveno mi nije jasno. Obratite paznju na trenutne http://i23.tinypic.com/2u4m3d3.gif rezultate ankete na istom tom blogu:
Da, smatram da taj narod zaslužuje živjet samostalno (10) 42% Pa možda se slažem s njima (0) 0% Vjerojatno želim jer imaju evrstu tradiciju i povijest (1) 4% Mislim da nebi jer oni pripadaju hrvatskoj stoljeaima (5) 21% Ne, jer bi to ionako izmorilo vea umornu Hrvatsku (2) 8% Ne, u potpunosti se neslažem (4) 17% Ne znam (2)
Komentari na tom blogu http://www.blog.hr/komentari/id/1622881816/put-do-cilja-je-tezak-no-nada-umire-zadnja.html :
#
ŽiWoT iDe DaLjE,žIwOt BrZo PrOlAzI;)

zanimljiw blog...

07.07.2007. (20:48) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
ŽiWoT iDe DaLjE,žIwOt BrZo PrOlAzI;)

da...

07.07.2007. (20:48) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
Nesta

hvala ti puno.Mozes li mi reci kako se na blogu stavljaju slike???PLEASE
Tvoj blog je zakon!!!!

08.07.2007. (22:34) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
Suverena Nezavisna Republika ''Dalmacija''

odes na stranicu http://www.imageshack.us i tamo ideš na 'browse' i odabereš željenu sliku i staviš na upload, zatim kopiraj link di će ti nešto pisat :a/hrief tako nešto i kopiraš u svoj blog, to je to!
Hvala na posjeti!

08.07.2007. (22:50) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
matikyo

BLOG TI JE JAKO DOBAR. HVALA NA KOMENTARU

08.07.2007. (23:02) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
renchy

prezakon blog...
by:dreamsisters

16.07.2007. (13:50) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
Gogo

Potpuno Podrzavam nezavisnost Dalmacije. Dalmacija je oduvijek bila posebna na svim poljima i nema puno zajednickog sa Hrvatskom. Cak je Crna Gora mnogo bliza po svemu Dalmaciji nego Hrvatska. Zivila nezavisna Dalmacija! Cheers.

07.10.2007. (07:43) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
Gogo

U sastavu nezavisne Dalmacije bi vjerovatno bila Istra, kao dalmatinska regija. Cheers.
____________________________Nastaviće se!_________________________
 
Komentari:
#
Aldaron

...zanimljiv blog...
...istra, kvarner, gorski kotar i lika ti nisu dalmacija...
pozdraf!!

08.07.2007. (10:41) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
Suverena Nezavisna Republika ''Dalmacija''

To se podrazumjeva u budućoj! pozz

08.07.2007. (15:29) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
Daniela

ja sam za Neovisnu državu Dalmaciju
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
samo tako naprijed
super blog
posjeti i mene
tralallalalalallalal

08.07.2007. (18:27) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
Kira

prije svega, hvala na posjetu :-)
- ovaj će blog biti jako koristan onima koji ne žele učiti iz knjiga :-)
- ako budem trebala napraviti seminar o dalmaciji znam kud ću doći :-)


p.s. : koliko osoba radi ovaj blog ?

08.07.2007. (21:57) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
crna djevojcica 13

ej kak si ti došao/la do mene???

08.07.2007. (22:12) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
Kira

e da, sad se ja opet vratim na tvoj blog, da te pitam jel si muško ili žensko, i da nam nešto malo kažeš o sebi,... i sam vidim da je anonimna djevojčica na to isto pomislila

08.07.2007. (22:37) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
IMAM SAMO 13!!!!!:((:((:((

dobar blog

09.07.2007. (08:10) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
Little green

Ej hvala na komentaru...=)

09.07.2007. (09:26) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
Little green

Blog ti je fantazija...
čovječe...SVE o Dalmaciji

09.07.2007. (09:27) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
Little green

Ma super...svrati opet...
Pozdrav...ciao!!!

09.07.2007. (09:27) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
vis maior

zanimljivo u svakom slučaju :D

09.07.2007. (14:35) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
kimmi

ey! tnx na komentaru...
ali nije mi jasno kako si došao/la na moj blog ??
a da nam malo napišeš o sebi da znamo ...

09.07.2007. (15:49) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
Kira

sad kad znam da si muško, zanima me da li mi se samo ti javljaš ili mi se javljaju sve tri osobe?
( OK, možda sam već zbilja pretjerala s pitanjima) :-)

09.07.2007. (20:16) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
Kira

znaš, imam osjećaj da si pročitao baš svaki moj post

09.07.2007. (20:17) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
Kira

trebam li se ja vama obračati u množini, kao "vi" ?

09.07.2007. (20:17) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
jura

e hvala na komentarima

09.07.2007. (21:37) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
Dinchy

Ey i tvoj je blog dobar, samo mene ti bas ne zanima tak sta tak da..sorry :D
Aj svrati koji jos put...

09.07.2007. (23:36) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
globusica

AKO SI OVO OTVORIO/LA MORAS POSLATI DALJE A AKO MI SE NE VRATI PRETPOSTAVIT
CU DA MI NISI PRIJATELJ AKO TE NEKO JAKO VOLI ISKOPIRAJ OVO I POSALJI 15
LJUDI SA TVOJE LISTE I TVOJA PRAVA LJUBAV CE TE NAZVATI ZA 5 MINUTA ILI CE
TI POSLATI PORUKU. ZACARAN SI. U PONOC CE TVOJA PRAVA LJUBAV SHVATITI DA JOJ
SE SVIDAS. NESTO LIJEPO CE SE DESITI OKO 1.42 UJUTRO. MOZES BITI BILO GDJE.
SPREMI SE ZA NAJVECI SOK SVOG ZIVOTA. AKO PREKINES LANAC IMAT CES LJUBAVNIH
PROBLEMA U NAJVAZNIJEM TRENUTKU ZIVOTA. POSALJI OVO 15 LJUDI ZA 15 MINUTA NE
PREKIDAJ LANAC DA NE BI BIO NESRETAN!!!! 09.07.2007. (14:52)

10.07.2007. (10:55) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
~Chupawa~

ejjj...hvala na komentarima...

10.07.2007. (14:55) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
~Chupawa~

imaš dobru ideju i držim ti ige da ti se ispuni ta želja...

10.07.2007. (14:55) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
~Chupawa~

sam tako nastavi....

10.07.2007. (14:55) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
~Chupawa~

pozz

10.07.2007. (14:55) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
Glava boli

Zanimljiv blog...
Nastavii takooo...
Pussa

10.07.2007. (18:46) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
HRVATICA

de ajd marš bolesniku jedan umobolni...dalmacija je dio hrvatske............a ti bi ju odvajo........zašto je jelačič...pavelić.....radić...zašto su se tolko borili za nju......da bi ti.....ko god da jesi..........čak razmišljo o odvajanju......sram te bilo ne zaslužuješ ništa hrvatsko...........isti si ko sanader!!!!!!!!!!............sigurno si sin nekakvog četnika!!!!!!!!!!!

10.07.2007. (19:05) - - - - - promjene spremljene- uredi komentar - obriši komentar - prijavi ovaj komentar kao spam - zabrani komentiranje autoru ovog komentara- učitavam...
#
Suverena Nezavisna Republika ''Dalmacija''

ako si toliko pametna zašto nisi ostavila blog, lipo san ti nave , citiram :''ovim neželim uvrijedit ničije mišljenje...'' pa zato curo malo oladi,

10.07.2007. (20:54)
 
U Tibetu se vrši genocid nad narodom koji je imao državu.
Tu se ne radi o separatističkom pokretu, već o pokretu
za oslobađanje Tibeta (ako uopće može da postoji u komunističkom okruženju)
o tome govorim.
 

Back
Top