Marsej....

Na danashnji dan, isto beshe utorak 1934. u Marseju, ubijen je kralj Aleksandar Karadjordjevic...kako beshe ono, optuzhishe vmro bugare za njegovo ubistvo...

Бугари су били извршиоци, усташе наручиоци, тако беше!
И да се подсетимо његових задњих речи:
"Убише ме, матер им је6ем..."
 
Bio je alav,i ispustio priliku da napravi Srbiju.Danas će da mu daju pomen oni koji ne kapiraju koliku nam je štetu napravio,a trebali bi i Hrvati.Bez njega bi danas bili u granicama Mađarske ili Italije.
 
Bio je alav,i ispustio priliku da napravi Srbiju.Danas će da mu daju pomen oni koji ne kapiraju koliku nam je štetu napravio,a trebali bi i Hrvati.Bez njega bi danas bili u granicama Mađarske ili Italije.

jbt karlito... pa po tebi bi mi trebali dic spomenik titi i slobi a sad jos i srpskom kralju :shock:

pa nije valjda i on bio protiv srbije, pravoslavlja,... ili mozda je? :shock:
 
Živojin Mišić (1855 – 1921)

o Hrvatima

Izveštaj kralju Aleksandru po povratku iz Splita
(Iz beleške sekretara Živojina Mišića, g. Milorada Pavlovića)

„Iz svega sto sam čuo i video ja sam duboko zažalio sto smo se mi na silu Boga obmanjivali nekakvom idejom bratstva i zajednice… Svi oni jednako misle, to je svet za sebe, ma sa kakvim predlogom da se pojaviš….. stvar je propala…..

Ništa se ne može zajažiti, ničim što bi joj se ponudilo.

Ja sam sa tim načisto. Dvoje nam kao neminovno predstoji: potpuno se otcepiti od njih, dati im državu, nezavisnu samoupravnu, pa neka lome glavu kako znaju, a drugo je, upravo prvo, da u zemlji zavedemo vojnu upravu za dvadeset godina i da se zemlja sva baci na privredno i ekonomsko podizanje, daleko od svih politickih uticaja. Ako to ne može, onda se otcepiti, dati im njihovu državu.

Granice će biti gde ih mi povucemo, a mi ćemo ih povuci ne onde gde naše ambicije izbijaju na povrsinu, nego onde gde istorija i etnografija kažu; gde kaže jezik i običaji, tradicija i najzad gde se sam narod po slobodnoj volji opredeli, pa će biti i pravo i Bogu drago.

A Italijani? Neka im je sa srećom. Neka se oni Hrvatima usreće. Ja sam duboko uveren da se mi njima nećemo usrećiti... Ti su ljudi svi odreda, prozirni kao čaša, nezajazljivi i u toliko meri lažni i dvolični da sumnjam da na kugli zemaljskoj ima većih podlaca, prevaranata i samoživih ljudi.

Ne zaboravite Visočanstvo, moje reči. Ako ovako ne postupite siguran sam da ćete se ljuto kajati.”
 
Pa nego shta nego treba da mu dignete spomenik odma do Slobe..ovaj je josh vishe zasluzniji za vashu stvar.
Da nije bilo Aleksandra vi bi ste danas bili evropski Kurdistan.:lol:
 
Kakav god da je bio, a realno bio je ocajan po srpske nacionalne interese, nije zasluzio da ga onako stoka ubije u Marseju...
Samo Srbi mogu da imaju takvu "srecu" da ih u manje od 100 godina, vode Aleksandar Ujedinitelj, Drug Tita, i Slobodan Sloboda Milosevic...
 
hmmmmm
opet ja kazem...krivi smo mi.....
a i sudbina
splet karata moj gambleru...dobili smo sve proste karte....stihovi odose drugom
vidis...kralj aleksandar nije trebao da bude kralj srbije...
on je imao starijeg brata Djordja...koji je trebao da bude naslednik kralja Petra.
citao sam njegove memoare....gde on kaze da ga nije vlast toliko bas interesovala....a protiv njega veliku veliku ulogu igra pasic...koji u dogovoru sa aleksandrom...zeljnim vlasti..sredjuje da djordja proglase ludim...i zatvore ga u neku vrstu kucnog pritvora,u nekoj vrsti sanatorijuma...kao na lecenje.....on nije mogao da veruje sta ga je snaslo
tako sklonjen od javnosti i sakriven...boravi zatvoren u toj vili sve do 1941 kada ga pronalaze i oslobadjaju NEMCI,ukazuju mu sve pocasti kao pripadniku srpske plave krvi...i pustaju da ide gde god zeli...
 

Back
Top