Problem sa zvukom SAl 180w kutije

dacacar

Početnik
Poruka
4
Imam problem kao sto sam napisao u naslovu.Napravio sam kutije od Sal-ovih zvucnika(nove sve komponente).Skinuo sam katolog sa njihovog sajta i po njihovim pravilima sa njihovim komponentama sam napravio dve kutije zapremine 87 litara. Rec je o dvema kutijam sa subwooferom 12 inca sbx 3040,visoki dtf 12 i woofer sbx 1320 i skretnica hv 328. Da napomenem da kutije nisam zavrsio i da trebam da stavim jos izolaciju i da zadihtujem prednju stranicu zvucnika(drzi se samo na holsrafima nema lepka i prolazi malo vazduh). Konektore sam na skretnici zalemio a na svucnicima sam buksnama zakacio. I sta se sad desava? Membrane neverovatno rade ali zvuk je nikakav.Nema nekog basa i kad se pojaca vise od pola krci svi svucnici osim subwoofera. Moj drug ima sve potpuni isto samo sa 10 inca subwoofer.On izbija prozore a moj zvuk je trecinu slabiji i razorniji a kutije su potpuno iste? Kabal na subwoofer je pleteni 2,5 mm, na visoki i srednji 1,5mm.Sumnjam na pojacalo i te stranice sto nisu zadihtovane jer sam samo hteo da ih probam i razocarao sam se i izgubio volju. E da to vam nisam reko Pojacalo je pioneer pise iza da je 370 vati 8-32 oma.Na drugo pojacalo nisam probao. Na jedan izlaz ih fino tera a na drugi na potenciometar na jedinicu (od 15) mislim da ce da izbiju membrane(zvuk nula).U razlicitim delovima sobe se razlicito cuje.Najbolje iza zbucnika i u uglovima sobe. Neznam sta je preoblem?Puko sam oko 250-300e
Unapred hvala.
 
Imam problem kao sto sam napisao u naslovu.Napravio sam kutije od Sal-ovih zvucnika(nove sve komponente).Skinuo sam katolog sa njihovog sajta i po njihovim pravilima sa njihovim komponentama sam napravio dve kutije zapremine 87 litara. Rec je o dvema kutijam sa subwooferom 12 inca sbx 3040,visoki dtf 12 i woofer sbx 1320 i skretnica hv 328. Da napomenem da kutije nisam zavrsio i da trebam da stavim jos izolaciju i da zadihtujem prednju stranicu zvucnika(drzi se samo na holsrafima nema lepka i prolazi malo vazduh). Konektore sam na skretnici zalemio a na svucnicima sam buksnama zakacio. I sta se sad desava? Membrane neverovatno rade ali zvuk je nikakav.Nema nekog basa i kad se pojaca vise od pola krci svi svucnici osim subwoofera. Moj drug ima sve potpuni isto samo sa 10 inca subwoofer.On izbija prozore a moj zvuk je trecinu slabiji i razorniji a kutije su potpuno iste? Kabal na subwoofer je pleteni 2,5 mm, na visoki i srednji 1,5mm.Sumnjam na pojacalo i te stranice sto nisu zadihtovane jer sam samo hteo da ih probam i razocarao sam se i izgubio volju. E da to vam nisam reko Pojacalo je pioneer pise iza da je 370 vati 8-32 oma.Na drugo pojacalo nisam probao. Na jedan izlaz ih fino tera a na drugi na potenciometar na jedinicu (od 15) mislim da ce da izbiju membrane(zvuk nula).U razlicitim delovima sobe se razlicito cuje.Najbolje iza zbucnika i u uglovima sobe. Neznam sta je preoblem?Puko sam oko 250-300e
Unapred hvala.

nadji broj od sinise rankova,sinema vojs.cini mi se da je iz zemuna,on ce ti pomoci.:idea:
 
sad sam prikljucio pojacalo na moj komp.Mnogo bolje se cuje i zadovoljan sam.I bas se fino cuje.Samo jos izolaciju da odradim i malo da ih nasminkam da lepo izgledaju.Samo jos da pitam kako da stavim izolaciju?Da li da oblozim samo zidove ili da napunim celu zapreminu ili i da oblozim zidove i da napunim zapreminu.Ovo pitanje sam postavio i na elitesecurity.org ali mi sve nekako povrsno odgovaraju.Cuo sam da se na kompresionim kutijama oblazu samo zidovi (sundjer, koflin, vata,razlicite vrste cebadi,koflin, neki materijal kao podloga za laminat......) a na bas refleks kutije se ne oblazu zidovi samo se puni cela zapremina.Cuo sam da je koflin najolji za izolaciju? Sta kazete?
POZ:confused:
 
pa u okviru "original" seme koju si skinuo za kutiju imas i kako treba po projektu da izgleda unutrasnjost, koliko pregrada, gde, jel treba pena, cime da oblazes itd ............ i dalje .. i dalje i to ti je jako bitno jer kvalitet zvuka u velikoj meri zavisi i od akustickog kvaliteta samog projekta kutije, koliko je dobro zamisljena, a sigurno je zamisljen bolje neko sto bi ja ili ti smislili i sklepali, zato nazad na semu :)

ps ako si isto ovako postavio pitanje na [es]-u nije cudo da si ostao bez odgovora, potrudi se malo vise, naprimer prvo si trebao da promenis pojacalo, onda da proveris skretnicu,onda zvucnike jedan po jedan na proverenom pojacalu, onda resenje bi se samo naslo, pokusaj i greska, ocito lakse je da pitas nekog ko ustvari i nemoze da ti pomogne jer treba da dodje kod tebe kuci i da uradi sve to sto si mogao i sam. Kritike primi konstruktivno u najboljoj su zelji i da ti pomognem i da ti pomognes nama kvalitetnijim pitanjima :-)
 
Kutija je sve odradjena fabricki.Zvucnici su glanc novi.Imam garanciju jos vise od pola godinu. :p
Skretnice su isto nove glanc.Pronaso sam problem zasto mi se jedna kutija slabije cula od druge.Rasturio sam i skretnica mi je bila predzampovana na -3 db.Sad je to ok.Ostaje mi jos malo da sredim te "sitnice".Mada kad bolje razmislim i zadovoljan sam. Juce sam poseti Visaton-ov sajt. Mozda sam ja malo nenormalan ali oni su jos vise. Jedan woofer 12 inca 100-150w 304 e.Sto je ste , jeste, to je mnogo.Ma neka se cuju milion puta bolje od Sal-ovih.A gde su visoki, srednji, skretnice?A skretnice izgledaju smesno u odnosu na SAL-ovu HV328 (Shvatam da je i materijal bitan od kojeg je napravljena i sve ali cene su neverovatno na*rkane)
POZ!
 
moram da ti kazhem da greshis JAKO.... sal je lowlevel firma i kao takva nudi nesto sto nijedna druga firma NECE da nudi.... ti se uvati za visaton... pa svi znaju da je to najskuplja skola zvuka... ali ako ti lezhi onda vredi.... ti si najverovatnije gledao neki vishi segment ako koshta 304E za te pare mozhes da kupish vifa/scanspeak kit za 2 kutije zajedno sa materijalom i plocicama za skretnice...
Nemoj da se zaludjujesh... kada sagradis te kutije nasminkaj ih i prodaj ih... plati kartu do sabca i nadji dejana dobrina (dayens.co.yu mislim da mu je sajt) covek kod radi hand made liniju zvuchnika (isto kao i sinisha rankov www.sinevoice.com samo njemu ne smesh da pomenesh mp3 jer ti necje prodati nishta :) ) i da cujesh KVALITETAN zvuk... zvuchnici u koje se kunu oni prsli audiofili koji chuju razliku izmedju 15 i 20hz :)
Daklem to sto chovek prodaje za 500 mozhes od proizvodjacha pomenutih drajvera da kupish za 250 pa da zidash sam (a isqstvo vecj imash.... sto ne bi napredovao)
Pride mozhes kada zavrsis te qtije da odesh do playera na NBG (ako si iz beograda) i pocujesh zvuchnike firme eltax... simfoni 8.neshto (podnostojecji) i cujesh zvuk koji mozhes da dobijesh za 200E a sa preuredjenom skretnicom kod sinishe za 50E jos bolji zvuk.....
botmlajn je ... mlad si.... sal je shit... imash isqstva u samogradji.... prodaj to i kreni dalje.. mozhes mnogo bolje od toga ako imash znanje za custom u rukama...
Pozdrav!!!
 

Back
Top