Polna jednakost

Aleksa76

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.248
Sta mislite da li su muskarac i zena po prirodi jednaki?
Da li treba iste plate da imamo i da li treba muski i zenski glas jednako da se vrednuje?
Razna istrazivanja su pokazala da je IQ kod muskarca veci a iz primera se moze videti i da su muskarci daleko uspesniji…
Na primer…
Preko 90% ministara, premijera i predsednika drzava su muskarci a slican procenat je i u samom kremu menadzmenta najvecih svetskih firmi.
Isto tako preko 80% samostalnih/privatnih firmi vlasnik je muskarac
Ne treba napominjati da je muskarac fizicki jaci kao i psihicki
Sada citam da je plata muskarca u E.U. oko 15% veca nego kod zena za isti posao…pa me zanima da li ta razlika treba da bude veca ili mislite da je i 15% OK?
Da li treba svako da bude placen koliko vredi ili treba da bude te pozitivne diskriminacije prema zenama?

Odmah da se ogradim, ja sam za polnu jednakost ali me zanima sta ostali forumasi misle ;)
 
Čim ti to potežeš, znači da nisi za ravnopravnost. A da ti nije palo na pamet možda da je tako i u EU zato što su muškarci šovinisti i ne dopuštaju ženama da napreduju u poslu, jer kod njih je sve podređeno sticanju kapitala... Tamo, bre, žene ni porodiljsko nemaju kao mi ovde. Dosta često ni posao ne mogu da dobiju ako su porodične žene... Jer ako ima decu, to znači da će ponekad morati i slobodne dane da uzme, a to znači da neće biti dovoljno efikasna...
I onda, zašto je tako... Zapitaj se malo...
 
Sta mislite da li su muskarac i zena po prirodi jednaki?
nisu.
Da li treba iste plate da imamo i da li treba muski i zenski glas jednako da se vrednuje?
plata treba da zavisi iskljucivo od vrste posla i zalaganja... (ja imam vecu platu od mnogih muskaraca iz moje ekipe... ne od svih)...glas jednako da se vrednuje - gde? na izborima? na poslu u odlucivanju? gde?

Razna istrazivanja su pokazala da je IQ kod muskarca veci a iz primera se moze videti i da su muskarci daleko uspesniji…
gde su ti sa vecim IQ-om?

Preko 90% ministara, premijera i predsednika drzava su muskarci a slican procenat je i u samom kremu menadzmenta najvecih svetskih firmi.
zenina karijera dozivi pauzu za vreme trudnoce i godinu dana posle... to u savremenom svetu nije malo. naravno, nisu sve zene majke, ali vecina jeste.
zatim postoji i tradicija koja je jako dugo na strani muskaraca.
imam drugaricu iz srednje skole koja je u USA treci covek neke kompanije... pricala sam sa njom o tome da li je osecala tu diskriminaciju - ona kaze nikad. ceni se rad i to sto kompaniji ostvarujes profit... mada, ne mogu reci da znam neku drugu zenu iole nalik njoj po psihickom sklopu.


Ne treba napominjati da je muskarac fizicki jaci kao i psihicki
fizicki uglavnom, psihicki - tesko.

Sada citam da je plata muskarca u E.U. oko 15% veca nego kod zena za isti posao…pa me zanima da li ta razlika treba da bude veca ili mislite da je i 15% OK?
imam dosta prijatelja koji zive u EU, i rade u istoj struci... nisam to cula...
 
plata treba da zavisi iskljucivo od vrste posla i zalaganja... (ja imam vecu platu od mnogih muskaraca iz moje ekipe... ne od svih)...glas jednako da se vrednuje - gde? na izborima? na poslu u odlucivanju? gde?
Slazem se sa tobom, po zasluzi a ne da se daje plata po polu!
jednako vrednovanje glasa na izborima, na to sam mislio
gde su ti sa vecim IQ-om?
Svuda oko tebe;) Ista anketa koja je prikazala Srbe kao najgluplji narod Evrope je utvrdila i da je prosecni IQ zene 107 a muskarca 112

zenina karijera dozivi pauzu za vreme trudnoce i godinu dana posle... to u savremenom svetu nije malo. naravno, nisu sve zene majke, ali vecina jeste.
zatim postoji i tradicija koja je jako dugo na strani muskaraca.
imam drugaricu iz srednje skole koja je u USA treci covek neke kompanije... pricala sam sa njom o tome da li je osecala tu diskriminaciju - ona kaze nikad. ceni se rad i to sto kompaniji ostvarujes profit... mada, ne mogu reci da znam neku drugu zenu iole nalik njoj po psihickom sklopu.

Ona je treci covek te komanije, prva 2 su muskarci.
A slazem se da zena dozivi zastoj kada ode na trudnicko
Postavlja se pitanje da li zena posle trudnickog treba da radi full time

fizicki uglavnom, psihicki - tesko.

Fizicki uvek, psihicki uglavnom

imam dosta prijatelja koji zive u EU, i rade u istoj struci... nisam to cula...

To sto ti nisi cula ne znaci da nije istina
Radi se o zvanicnom podatku od juce koji je digao sve lezbejko-feministicke organizacije na noge
 

Back
Top